Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

USA widzi drugą możliwą śmierć małpiej ospy

9 września 2022 — Urzędnicy służby zdrowia hrabstwa Los Angeles powiedzieli w czwartek, że badają śmierć osoby zarażonej małpią ospą.

Sekcja zwłok jeszcze się nie odbyła, powiedziała na konferencji prasowej Rita Senghal, dyrektor ds. usług medycznych Departamentu Zdrowia Publicznego hrabstwa.

„Jesteśmy na początku śledztwa i w tej chwili nie mamy dostępnych dodatkowych szczegółów” – dodałaLos Angeles Times. „Jak tylko dane będą dostępne, udostępnimy je, zachowując poufność i prywatność”.

Dział będzie współpracował z CDC podczas dochodzenia. Według danych, w hrabstwie Los Angeles potwierdzono ponad 1800 przypadków małpiej ospy Sekcja.

Pierwsza śmierć osoby z ospą małpią w Stanach Zjednoczonych została zgłoszona 30 sierpnia w hrabstwie Harris w Teksasie, zgodnie z Nowa wersja Z ówczesnego Departamentu Służby Zdrowia Teksasu. Ta osoba miała inne schorzenia, a rola małpiej ospy w śmierci nie jest jeszcze znana.

The Center for Disease Control Mówi, że w Stanach Zjednoczonych jest 21 504 potwierdzonych przypadków małpiej ospy i ponad 56 000 przypadków na całym świecie. Jak dotąd CDC nie wymienia żadnych zgonów z powodu ospy małp w Stanach Zjednoczonych, ale twierdzi, że na całym świecie zgłoszono 15 zgonów związanych z ospą małp.

Choroba podobna do ospy została po raz pierwszy odkryta u ludzi w Demokratycznej Republice Konga w 1970 roku i staje się coraz bardziej powszechna w Afryce Zachodniej i Środkowej. W maju zaczął rozprzestrzeniać się na Europę i inne kraje zachodnie.

READ  Test identyfikuje warianty COVID-19 w godzinach