US Open: Elina Svitolina odsuwa Simonę Halep

Piątka na świecie Elina Svitolina spisała się dobrze, gdy Simona Halep wygrała 6-3 6-3 w czwartej rundzie US Open w niedzielę.

Rumun na 12. miejscu zdobył bramkę w epickiej serii 33 strzałów w drugiej połowie, ale dziesiątki niewymuszonych błędów w pierwszym secie dały Svitolinie przewagę.

Svitolina utrzymała tempo w drugim secie, zdobywając trzy asy i zdobywając ponad 80 procent punktów z pierwszego serwisu.

Holender nierozstawiony Bottic van de Zandschulp wygrał ekscytujący czterogodzinny, 19-minutowy mecz w czwartej rundzie z rozstawionym z Argentyny 11. rozstawionym Diego Schwartzmanem. 25-latek wygrał 6-3, 6-4, 5-7, 5-7, 6-1.

Drugie rozstawienie Daniil Miedwiediew rozegrał łatwy mecz przeciwko 24. rozstawionemu w Wielkiej Brytanii Danielowi Evansowi, pokonując go 6-3, 6-4, 6-3.

Barty jest zdenerwowany

Numer jeden na świecie, Ashleigh Barty, został ostatnim głośnym graczem, który został wyrzucony z US Open po tym, jak Australijczyk poniósł w sobotę porażkę w trzeciej rundzie z Amerykanką Shelby Rogers.

43. rozstawiony Rogers wykonał oszałamiający powrót w decydującym secie, po opóźnieniu 2-5, aby znokautować Barty’ego 6-2, 1-6, 7-6 (7-5) z tyłu ochrypłego tłumu Arthura Ashe’a.

Rogers zmierzy się z brytyjską nastolatką Emmą Radocano, która rozszerzyła swoją passę marzeń na Flushing Meadows, wygrywając 6-0, 6-1 nad Hiszpanką Sarah Sorribes Tormo.

Czwarta Czeszka Karolina Pliskova szybko pomogła Tomljanovicowi, pokonując Australijczyka 6:3, 6:2. Pliskova wysłała 20 asów i weszła do meczu bez upuszczania.

Siódma reprezentantka Polski, Iga Świątek, przedłużyła trzy sety Estończyka Anett Kontaveit, ale wróciła do czwartej rundy, wygrywając 6:3, 4-6, 6:3.

Zaliczki Novak

Czołowy rozstawiony Novak Djokovic pozostał na dobrej drodze do zdobycia 21. tytułu mistrzowskiego mężczyzn, który pomógłby mu ukończyć tabelę Wielkiego Szlema dzięki zwycięstwu 6-7 (4-7), 6-3, 6-3, 6-2 nad Japończykiem Kei Nishikori .

READ  Puchar Świata w Rugby: Zespół ćwierćfinałowy

– Jak dotąd był to dla mnie najtrudniejszy mecz turnieju – powiedział Serb. „Prędkość piłki i prędkość tenisa Nishikoriego były dzisiaj nieco wyższe niż w przypadku rywali w dwóch pierwszych rundach, które miałem”.

Po raz pierwszy w tym tygodniu nowojorscy fani, którzy nie zawsze popierali Djokovica, stanęli za Serbem goniącym historię, zasypując go okrzykami skierowanymi w dużej mierze do jego przeciwników.

„Tak, tłum był zaangażowany. Było głośno. To było miłe. To było miłe” – powiedział Djokovic.

Czwarty rozstawiony Alexander Zverev zapewnił sobie miejsce w następnej rundzie po tym, jak amerykański przeciwnik Jack Sock został zmuszony do wycofania się na początku czwartego seta z powodu kontuzji uda.

Południowoafrykański Lloyd Harris pokonał siódmego Kanadyjczyka, Denisa Shapovalova, wygrywając 6-4 6-4 6-4 w nieco ponad dwie godziny.

Matteo Berrettini, finalista Wimbledonu, przeszedł przez pierwsze pięć setów turnieju przeciwko Białorusinowi Ilya Ivashka 6-7 (5-7), 6-2, 6-4, 2-6, 6-3.

Bubana w 1/8 finału

Indyjski Rohan Bubana i jego chorwacki partner Ivan Dodig zakwalifikowali się do rozgrywek debla mężczyzn przed ćwierćfinałami, pokonując w trzech setach Hugo Nicea z Monako i Arthura Rindernika z Francji.

Indyjsko-chorwacki duet z 14 miejscami pokonał swojego nierozstawionego przeciwnika 6-3, 4-6, 6-4 w godzinę i 56 minut w sobotni wieczór.