Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Urzędnicy służby zdrowia odkrywają tajemniczą chorobę wątroby u dzieci za granicą

Urzędnicy ds. zdrowia odkryli wybuch tajemniczej choroby wątroby u dzieci.

Po raz pierwszy wykryto go w Wielkiej Brytanii w styczniu, a obecnie infekcje występują w Danii, Irlandii, Holandii i Hiszpanii.

Associated Press poinformowała w zeszłym tygodniu, że brytyjscy urzędnicy ds. zdrowia odnotowali 74 przypadki zapalenia wątroby u dzieci w całej Wielkiej Brytanii od początku roku.

Urzędnicy amerykańscy odnotowali dziewięć przypadków dzieci w Alabamie w wieku od jednego do sześciu lat.

Urzędnicy ds. Zdrowia informują, że nie przypomina to zwykłych przypadków zapalenia wątroby, które widzieli wcześniej.

„Łagodne zapalenie wątroby jest bardzo powszechne u dzieci po wielu infekcjach wirusowych, ale to, co obecnie obserwujemy, jest zupełnie inne” – powiedział Graham Cook, profesor chorób zakaźnych w Imperial College London.

Associated Press donosi, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o wzroście liczby adenowirusów w Wielkiej Brytanii, ale rola zapalenia wątroby jest niejasna.

Światowa Organizacja Zdrowia odnotowała mniej niż pięć prawdopodobnych przypadków w Irlandii i trzy potwierdzone przypadki w Hiszpanii, młodszych dzieci w wieku od 22 miesięcy do 13 lat.

Urzędnicy zdrowia publicznego wykluczyli jakikolwiek związek ze szczepionkami COVID, mówiąc, że żadne z dotkniętych chorobą dzieci nie zostało zaszczepione.

READ  Boeing przesuwa swój drugi lot testowy Starlinerem na późne lato