Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uruchomienie Elizabeth Line: najtańsze miejsca na zakup domu lub mieszkania na Crossrail

Uruchomienie Elizabeth Line: najtańsze miejsca na zakup domu lub mieszkania na Crossrail

T

Czy premiera linii Elizabeth? Dziśku uciesze podróżnych, biznesmenów i właścicieli domów, którzy przez lata czekali na ukończenie Crossrail z obietnicą nowych szybkich połączeń ze wschodnich i zachodnich dzielnic do stacji w centrum Londynu.

Podczas gdy efekt Crossrail — termin odnoszący się do niewielkich skoków cen nieruchomości w pobliżu stacji Elizabeth Line — spowodował, że niektóre obszary Crossrail doświadczają znacznego wzrostu cen przez 10 lat, inne lokalizacje Crossrail są teraz w centrum uwagi ze względu na ich średnie ceny domów. poniżej znaku 500 000 GBP.

Według Urzędu Statystyk Krajowych londyński dom kosztuje obecnie średnio 523 666 funtów, więc ci, którzy chcą kupić dom teraz, gdy pociąg wreszcie działa – prawie cztery lata opóźnienia – mogą to zrobić. Co gorsza, patrzą na najtańsze obszary na mapie drogowej.

Oczywiście w niektórych obszarach wokół 41 stacji tej linii zainwestowano znacznie więcej niż w innych: Woolwich w południowo-wschodnim Londynie wydał miliardy dolarów. Buduje się nowe domy Na horyzoncie pojawia się więcej wydarzeń, a Seven Kings we wschodnim Londynie niewiele się zmieniło niż modernizacja stacji.

Wszystkie najtańsze obszary znajdują się we wschodniej i południowo-wschodniej części Londynu Linia Elżbiety, średnio domy poniżej 500 000 funtów i mieszkania poniżej 250 000 funtów. Oto, od czego rozpocząć wyszukiwanie.

Abbey Wood, południowo-wschodni Londyn

Najtańsze miejsce na zakup domu wzdłuż Elizabeth Line to Abbey Wood w południowo-wschodnim Londynie Gdzie ceny wynoszą 388,410 GBP. Jest to również piąta najtańsza strona Crossrail, w której można kupić mieszkanie za średnią cenę 249 660 funtów.

Tabela: Najtańsze witryny Crossrail według średniej ceny domu

Abbey Wood odnotowało jedne z najsilniejszych wzrostów cen wzdłuż linii Crossrail w ciągu ostatniej dekady. Jednym z powodów wysokich cen jest to, że rozpoczęto przebudowę tymianku. Stowarzyszenie Peabody Housing Association, do którego należy większość nieruchomości, wydaje ponad 1 miliard funtów na przekształcenie nieruchomości w kwitnącą nową dzielnicę.

Projekt Themesmead jest wciąż w powijakach. Przewiduje się, że do 2050 r. będzie zawierał około 20 000 nowoczesnych domów otoczonych 600 akrami otwartej przestrzeni, pięcioma jeziorami i ponad pięcioma milami kanałów.

Shadwell Heath, Wschodni Londyn

Drugim najtańszym miejscem na zakup domu w Crossrail jest Chadwell Heath, we wschodniej części linii, gdzie domy kosztują średnio 414,750 funtów. Ta placówka we wschodnim Londynie jest najtańszym miejscem na zakup mieszkania przez Crossrail ze średnią ceną 214,120 £.

Zarząd Barking i Dagenham pozostaje optymistą, że Crossrail przyniesie inwestycje Chadwell Heath. W ubiegłym roku zleciłem architektom opracowanie planów przebudowy całego obszaru, obejmującego ponad 4000 nowych domów, sklepów, restauracji, nowoczesnych szkół i otwartych przestrzeni.

CGI planów przebudowy Chadwella Heatha. Deweloper będzie musiał zaakceptować ten pomysł, zanim plany będą mogły pójść dalej

/ Szczekanie i Rada Dagenham

Ale jego propozycje nie przełożą się na rzeczywistość, dopóki deweloper z głębokimi kieszeniami nie kupi pomysłu i nie zapewni niezbędnych środków.

Tabela: Najtańsze miejsca Crossrail według średniej ceny mieszkania

Obszar Londynu

Średnia stała cena

Shadwell Heath

£214.120

Ilford

£225,990

siedmiu królów

236,850 £

Dobrze!

243,390 £

Abby Wood

249 660 £

Plany przebudowy kościoła baptystów Chadwell Heath i przekształcenia jego części w mieszkania zostały zatwierdzone w zeszłym roku. Biały Koń, zniszczony i prawie pusty pożar, który obecnie pustoszy autostradę, można również zrekonstruować z nowymi domami wokół niego.

Woolwich, południowo-wschodni Londyn

Woolwich zajmuje trzecie miejsce na liście najtańszych miejsc na zakup domu (średnie ceny to 438 380 funtów), ale nie pojawia się w pierwszej piątce miejsc, w których można kupić mieszkanie. Wynika to w dużej mierze z tysięcy nowych domów, zwłaszcza mieszkań, w okolicy.

Woolwich Arsenal, historyczny obiekt wojskowy z widokiem na rzekę, jest przebudowywany na warty 1,2 miliarda funtów Royal Arsenal Riverside w Berkeley Homes.

Pozwolenie na planowanie tego brutalnego planu 5000 domów zostało wydane projektowi w 2006 roku. Od tego czasu ukończono 3500 nowych domów, a cała strona jest wypełniona miejscami do jedzenia i picia, takimi jak Boulangerie Jade, wnosząc do niej odrobinę paryskiego stylu kawiarni. południowo-wschodni Londyn, Salt Woolwich, na doskonałą pizzę i piwo oraz nowe puby, takie jak Guard House.

Na Major Draper Street znajduje się targ rolny, czteroakrowy park i nowo otwarte Centrum Sztuki Woolwich Works.

Ceny są powyżej średniej powierzchni, od 502 000 funtów za mieszkanie z jedną sypialnią do 732 500 funtów za mieszkanie z trzema sypialniami, ale ceny wnętrz są znacznie niższe.

Woolwich Arsenal, historyczny obiekt wojskowy, jest przebudowywany na 1,2 miliarda funtów Royal Arsenal Riverside

/ Daniela Lyncha

Custom house, południowo-wschodni Londyn

Piąte miejsce na liście najtańszych miejsc na zakup domu to Custom House (453 900 funtów). Crossrail zmieni opcje transportu w okolicy, które obecnie ograniczają się do przystanków na Docklands Light Rail i autobusu rzecznego.

Jednak prawdziwym beneficjentem tej nowej stacji Crossrail będzie Royal Docks, położony na południe, który staje się jednym z najbardziej ekscytujących projektów rewitalizacji Londynu.

Wraz z postępującą renowacją pojawi się więcej miejsc, wraz z placami i parkami, a chodniki mają być wyłożone barami, restauracjami, placami i parkami na nabrzeżu. Powstaną także zupełnie nowe biura, obiekty sportowe i szkoły.

Siedmiu Królów, Wschodni Londyn

Kupno domu w Seven Kings we wschodnim Londynie kosztowałoby średnio 497,440 funtów, co czyniło okolicę szóstym najtańszym miejscem na domy Crossrail, podczas gdy mieszkanie kosztowałoby około 236,850 funtów – trzecim najtańszym miejscem na zakup mieszkania w kolejce.

Nie było wielkich osiedli, modnych kawiarni, nowych miejsc sztuki. Być może dlatego, że – w przeciwieństwie do innych stacji wzdłuż linii – nie było nawet akrów niepopularnych terenów przemysłowych, na których można by budować, i nie ma nic złego w tym zabawnym, rodzinnym przedmieściu.

Plany planowania dla tego obszaru są bardzo słabe, chociaż Rada Redbridge wspiera plany przebudowy parkingu należącego do samorządu przy autostradzie w nieco ponad 200 mieszkań, a także jakąś formę ośrodka zdrowia. Nie ma jeszcze daty rozpoczęcia pracy.

Wokół Meads Lane znajduje się kilka ulic wiktoriańskich domów, chociaż są one rzadkie i są szybko odbierane. Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu ostatnich dwóch lat ceny wzrosły o nieco ponad pięć procent.