Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

UNIX kończy projekt ITS w Polsce

Ruch w systemie Unix Zakończenie prac nad najbardziej, jego zdaniem, najbardziej zaawansowanym systemem sterowania ruchem w Polsce.

W Tichach, około 20 kilometrów na południe od Katowic, wybudowano lub zmodernizowano ponad 40 skrzyżowań oraz zainstalowano kompletny system sterowania i kontroli ruchu.

Obecnie na skrzyżowaniach pierwszeństwo ma ponad 170 autobusów i trolejbusów, a także 15 pojazdów uprzywilejowanych.

„Inteligentne systemy transportowe dają nam pełną gamę narzędzi i możliwości wykonywania różnorodnych analiz, pomiarów i symulacji ruchu” – mówi Andrzej Dziuba, Prezydent Miasta Tychy. „Wszystko po to, by drogi w Tychach były znacznie bezpieczniejsze, a ruch płynniejszy”.

Yunex zrealizował prace w okresie od 2019 r. do czerwca br. kosztem ok. 121 mln zł (25,5 mln euro), z czego ok. 85% sfinansował Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, z niskoemisyjnego kompleksu transportu miejskiego. .

Sercem systemu jest centrum kontroli ruchu na stadionie w Tychach, które pobiera informacje z blisko 600 kamer monitorujących wraz z systemem rozpoznawania tablic rejestracyjnych.

W razie wypadku system umożliwi wyświetlanie komunikatów ostrzegawczych na 72 panelach.

Na ulicach Tychów zainstalowano blisko 20 stacji monitorujących pogodę, zanieczyszczenia i hałas, a także 20 tablic parkingowych i sześć platform do ładowania pojazdów elektrycznych.

Istnieje również sześć sekcji prędkościomierzy i pięć stacji ważenia dynamicznego do przemieszczania ciężarówek, a Yunex twierdzi, że drogi są przygotowane na przyszłość, aby umożliwić wprowadzenie pojazdów autonomicznych.

Yunex jest właścicielem projektów ITS w wielu polskich miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku i Rzeszowie.

READ  Midstate McDonald's zbiera fundusze dla RMHC Poland