Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unia Europejska wdraża nowy standard USB-C dla ładowarek, wywierając presję na Apple

Według Unii Europejskiej nowe prawo wpisuje się w dążenie do tego, aby produkty były „bardziej zrównoważone, ograniczały e-śmieci i ułatwiały życie konsumentom”.

Sprawozdawca Parlamentu Alex Agios Saliba powiedział, że konsumenci od dawna są sfrustrowani zaległościami związanymi z tak dużą liczbą ładowarek z każdym nowym urządzeniem.

„Teraz będą mogli używać jednej ładowarki do wszystkich swoich przenośnych urządzeń elektronicznych. Jesteśmy dumni, że oprócz smartfonów, tabletów, aparatów cyfrowych w zestawie znajdują się także laptopy, czytniki e-booków, słuchawki, klawiatury, myszy i przenośne urządzenia nawigacyjne. i słuchawki Słuchawki, słuchawki, przenośne konsole do gier wideo i przenośne głośniki.

„Dodaliśmy również przepisy dotyczące ładowania bezprzewodowego jako kolejnej ewolucji w technologii ładowania oraz poprawy informacji i etykietowania dla konsumentów”.

UE stwierdziła, że ​​prędkość ładowania jest również kompatybilna z urządzeniami obsługującymi szybkie ładowanie, dzięki czemu użytkownicy mogą ładować swoje urządzenia z tą samą prędkością za pomocą dowolnej kompatybilnej ładowarki.

Od 2024 roku konsumenci będą otrzymywać „jasne informacje” o tym, jak ładować nowe urządzenie, co ułatwi ustalenie, czy obecne ładowarki są kompatybilne.

„Kupujący będą również mogli wybrać, czy chcą kupić nowy sprzęt elektroniczny z urządzeniem ładującym, czy bez” – powiedziała UE.

Twierdzono, że prawo zaoszczędzi konsumentom do 250 milionów euro (412 milionów dolarów nowozelandzkich), które są obecnie wydawane na mniej niezbędne ładowarki.

Uważa się również, że znacznie zmniejsza ilość e-odpadów, przy czym szacuje się, że w UE wyrzucanych i nieużywanych ładowarek wynosi około 11 000 ton.

Wiele telefonów z Androidem, w tym głównych producentów, takich jak Samsung i Oppo, ładuje się przez USB-C, podobnie jak iPad Pro firmy Apple.

READ  Beta Street Fighter 6 zapowiedziana wraz z pierwszym rokiem DLC Fighters i szczegółami trasy World Tour dla jednego gracza