Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Umiera królowa Elżbieta: Obiecani ludzie mają nadzieję, że król Karol nie dotrzyma

King Charles zdobył wielu Brytyjczyków swoimi działaniami w ciągu ostatnich pięciu dni, ale pozostaje jeden problem: jego wiek.

W tym samym czasie, gdy chwalono długie panowanie królowej Elżbiety II, zarówno rojaliści, jak i przeciwnicy monarchy wyrazili nadzieję, że jej syn nie zachowa tytułu zbyt długo.

W swoim pierwszym publicznym wystąpieniu jako król w piątek czasu lokalnego – przemówieniu bardzo chwalonym przez niegdyś podejrzanych – Karol III obiecał „służbę życia”, tak jak jego matka.

Elżbieta II została królową Wielkiej Brytanii w 1952 roku w wieku 25 lat i pozostała królową aż do swojej śmierci w ostatni czwartek w wieku 96 lat.

Król Karol 73 lata.

Król Karol III odchodzi z katedry św. Anny w Belfaście po wzięciu udziału w nabożeństwie medytacyjnym ku pamięci królowej Elżbiety II 13 września 2022 r. Zdjęcie/Getty Images
Król Karol III odchodzi z katedry św. Anny w Belfaście po wzięciu udziału w nabożeństwie medytacyjnym ku pamięci królowej Elżbiety II 13 września 2022 r. Zdjęcie/Getty Images

Rodzina królewska zawsze była popularna w Londynie, ale w północnej części Wielkiej Brytanii może być bardziej mieszana.

Mąż i żona z północy, King Charles, w niecały tydzień zdołali zmienić się ze sceptyków w zwolenników, a mianowicie Jane i Graham Collins z Manchesteru.

„Na początku miałem zastrzeżenia, ale teraz widziałem wszystkie jego przemówienia w telewizji, tak, myślę, że będzie lśniącym królem”, Jane, lat 64, powiedziała news.com.au podczas ankiety w mieście, 330 kilometrów dalej. Pałac Północny Buckingham.

„Mam tylko nadzieję, że abdykuje, zanim dorośnie i wyprzedzi go raczej wcześniej niż później”.

67-letni Graham zgodził się, że przemówienie króla Karola zrobiło na nim wrażenie i był przekonany, że zrobi coś dobrego. Niemniej jednak byłoby lepiej, gdyby tron ​​objął Wilhelm, książę Walii.

„Nie mogę się doczekać Williama… młodszego króla z bardziej nowoczesnymi pomysłami” – powiedział.

70-letni Martin Hall miał również nadzieję, że król Karol przekaże koronę Williamowi przed jego śmiercią.

„Myślę, że do tej pory radził sobie naprawdę dobrze, lepiej niż mogłem sobie wyobrazić”, powiedział. „Nie sądziłem, że może, ale wydaje się, że dobrze sobie radzi”.

READ  Epidemia Covid-19 Omicron: 9091 nowych przypadków, 5 zgonów, 12 na OIT

„Prawdopodobnie bym się zgodził (że William powinien zostać królem zamiast Karola), ale skoro Karol radził sobie tak dobrze do tej pory, może uda mu się to zrobić przez kilka lat, a potem William przejmie władzę.”

„Nowoczesny” było słowem używanym przez tych, którzy chcieli, aby natychmiast lub w niedalekiej przyszłości zasiadł na tronie, aby opisać księcia Wilhelma, podczas gdy ci, którzy stali przy królu Karolu, ogólnie mówili, że poświęcił swój czas i na niego zasłużył.

„Myślę, że wszyscy nadal kochamy Dianę” – powiedziała 22-letnia Chenelle Mason, która entuzjastycznie wyraziła swoją niechęć do Charlesa i wsparcie dla Williama.

Z kolei 58-letnia Caroline Krause powiedziała: „Nawet z jego problemami z Dianą, pomyślałabym, że nadal będzie dobrym królem”.

63-letnia Susan Dinger powiedziała, że ​​jej „marzeniem” było, aby korona trafiła do Williama i była smutna, że ​​tak się nie stało, podczas gdy 24-letnia Louise Byrne, która powiedziała, że ​​„nie obchodzi go” własność, uważa, że tytuł powinien minąć.Ze względu na wiek króla Karola.

Potężny 32-letni król Thea Nelson powiedział: „Jestem zadowolony z tego, co się stało, ponieważ myślę, że król Karol jest gotowy, a potem książę William. Tak to się dzieje”.

Millie Davis, lat 20, która uważa, że ​​monarchia jest przestarzała, powiedziała jej, że nie zrobiłoby to żadnej różnicy.

„Myślę, że monarchia reprezentuje stabilność i tradycję dla wielu ludzi w Wielkiej Brytanii, więc jeśli idziesz do Williama, jest to sprzeczne z tradycjami, które mamy, więc jeśli masz to zrobić, możesz w ogóle nie mieć monarchii, ponieważ to nie o to chodzi – to nie ma być ekstremalne i robić różne rzeczy. To po prostu idzie do tyłu.”