Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Umicore otwiera fabrykę katod w Polsce


Grupa technologii materiałowych i recyklingu Umicore otworzyła w Nysie w Polsce pierwszy w Europie zakład produkcji materiałów katodowych do akumulatorów pojazdów elektrycznych. W kolejnych latach zakład zostanie rozbudowany do 200 GWh.

fabryka, która była ogłoszone w 2018 roku, Oczekuje się, że roczna zdolność produkcyjna osiągnie 20 GWh do końca 2023 r. i 40 GWh w 2024 r., według Umicore. Zakład ma zwiększyć produkcję do ponad 200 GWh w drugiej połowie dekady. Oczekuje się, że zakład będzie w stanie wyprodukować ogniwa baterii dla około trzech milionów pojazdów elektrycznych.

Produkcja ruszyła od lipca, ale zakład w Nysie właśnie został oficjalnie otwarty. Zakład zatrudnia obecnie około 240 osób. Do końca 2023 r., przy zwiększonej zdolności produkcyjnej, ma zatrudnić ponad 400 osób. Umicore nie precyzuje, jakie grupy materiałów można tam wyprodukować na katodę.

Posiadając własny zakład produkcyjny CAM (Active Cathode Material), Umicore twierdzi, że jest pierwszą firmą w Europie, która posiada w pełni okrągły i zrównoważony łańcuch wartości dla materiałów akumulatorowych. Umicore zajmuje się recyklingiem zużytych baterii, przetwarzając uzyskaną w ten sposób czarną masę na poszczególne surowce bateryjne i może teraz przetwarzać te baterie przy tych samych nowych katodach – cykl zamknięty.

„Jesteśmy bardzo dumni, że otwieramy pierwszą gigabitową fabrykę materiałów katodowych w Europie. Dyrektor generalny Umicore, Matthias Medrich, mówi, że neutralna pod względem emisji CO2 fabryka Umicore w Nysie jest prawdziwym motorem i akceleratorem przejścia na mobilność elektryczną w Unii Europejskiej.

W dłuższej perspektywie prawdopodobnie pojawi się co najmniej jeszcze jeden zakład, ponieważ belgijska grupa chce osiągnąć globalną moc ponad 400 GWh do 2030 roku. rozbudowa istniejących mocy produkcyjnych w Azji.

W tym klienci Umicore Firma Auto Cell (ACC) jest wspólnym przedsięwzięciem Stellantis, Total i Mercedes-Benz. Umicore ma również dostarczać Futurystyczne europejskie fabryki ogniw Volkswagena z materiałem katodowym.

READ  Ambasador RP mówi, że Polska była „w pełni świadoma” konsekwencji propozycji przekazania samolotów Stanom Zjednoczonym na prezentację na Ukrainie

umicore.com