Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ulewny deszcz ostrzega o niebezpieczeństwie pleśni i wilgoci

Pora deszczowa oznacza sezon pleśni. Gdy zbliżamy się do jednego z ostatnich wielkich miesięcy zimy, Rada ds. Astmy prosi Kiwi, aby uważali na rozwój pleśni w swoich domach.

Według danych NIWA w 2021 roku opady zimowe były o 150 procent wyższe od średniej dla wielu regionów, w tym we wschodnich częściach Northland, Inland Bay of Plenty, wschodnim Waikato, Yarraba, północnym Canterbury i południowo-wschodnim Otago oraz West Southland.

Pleśń jest szkodliwa dla zdrowia każdego człowieka, ale jest szczególnie szkodliwa dla osób z astmą i alergiami.

Davinia Stopforth, Willow Forbes i Jared Webber powiedzieli, że ich mieszkanie w Newtown miało wiele problemów, w tym wilgoć i pleśń, które powodowały ich choroby.  właściciel jest "Drapieżny"Powiedzieli im i poprosili, aby odeszli, jeśli nie będą szczęśliwi.  Na zdjęciu: Davinia Stopforth w swoim pokoju.

Rosa Woods/Personel

Davinia Stopforth, Willow Forbes i Jared Webber powiedzieli, że ich mieszkanie w Newtown miało wiele problemów, w tym wilgoć i pleśń, które powodowały ich choroby. Powiedzieli, że właściciel jest „drapieżnikiem” i kazali im odejść, jeśli nie będą szczęśliwi. Na zdjęciu: Davinia Stopforth w swoim pokoju.

W idealnych warunkach temperatury i wilgotności pleśń może rosnąć i kiełkować w ciągu 24 do 48 godzin.

Czytaj więcej:
* Przed zmęczonymi powodzią mieszkańcami ich czerwonych i żółtych domów daleka droga
* Po wykryciu toksycznej pleśni Rada zamyka część biblioteki i sali funkcyjnej w Dolnej Chatce
* Mokre koce i spleśniałe ściany w budynkach rządowych zagrażają zdrowiu 7-latka
* Właściciel zgniłego domu „zirytowany” zapłaceniem najemcy odszkodowania w wysokości 6000 USD

Zarodniki mogą wtedy zacząć kolonizować i stać się widoczne w ciągu około 18 do 21 dni, co oznacza, że ​​możesz żyć z pleśnią przez około miesiąc, zanim zabrzmi dzwonek alarmowy.

To niepokojące, że obszary kraju doświadczają większej częstości występowania alergii na pleśń, mówi David Furness, dyrektor programu Sensitive Choice w National Asthma Council. Znacznie wyższe opady w ostatnich tygodniach.

Mówi, gdy był nowy Standardy zdrowego domu podniosły świadomość Dla potrzeby ogrzewania naszych domów ważne jest również zrozumienie roli Zmniejsz poziom wilgoci, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Zgłoszenie do konkursu fotograficznego Next Top Mold-el w Wellington:

dostarczony

Zgłoszenie do konkursu fotograficznego Next Top Mold-el w Wellington: „Wspaniale było kłaść się spać w wilgotnych prześcieradłach każdej nocy”, mówi najemca w mieszkaniu w Northland w Wellington.

Badanie przeprowadzone przez fundację edukacyjną non-profit złożoną z 1000 Nowozelandczyków wykazało, że prawie jedna dziesiąta (8 procent) jest uczulona na pleśń.

Badania wykazały, że alergen miało dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn i był on częstszy wśród osób mieszkających w Northland, Auckland, Bay of Plenty, Wellington i na Zachodnim Wybrzeżu.

To dodaje, biorąc pod uwagę około 28 000 domów w Obudowa w Aotearoa: Raport 2020 Mówiono, że jest zawsze wilgotny i zawsze ma widoczną pleśń – około połowa tych domów znajdowała się w Auckland.

„Jednym z głównych problemów o tej porze roku jest możliwość wywołania przez pleśń objawów astmy u osób żyjących z chorobą układu oddechowego” – powiedział Furness.

Rzeczy

Raport mówi, że około 28 000 domów w Nowej Zelandii jest zawsze wilgotnych i zawsze ma widoczną pleśń.

„Pleśnia wytwarza zarazki, które mogą być wdychane, a u osób uczulonych na te zarazki może prowadzić do kaszlu, świszczącego oddechu lub duszności”.

Spośród domów w raporcie z 2020 r. aż 252 855 (16,9 procent) miało szablon wizualny większy niż arkusz A4 przynajmniej przez jakiś czas.

„Jeśli masz w domu łatę lub łaty pleśni wielkości kartki A4, oznacza to, że łączniki, małe ramiona, które pochodzą z pleśni, prawdopodobnie znajdują się w wielu ukrytych miejscach w domu” Profesor Philippa Houdin Chapman powiedziała:, kierownik programu badań nad mieszkalnictwem i zdrowiem He Kainga Oranga.

Najemcy Hanson St Hotel w Wellington stwierdzili, że w ich mieszkaniu było wiele problemów, w tym odrywająca się tapeta, dziury w ścianach i niewłaściwie osadzone drzwi w ramach.

Rosa Woods/Personel

Najemcy Hanson St Hotel w Wellington stwierdzili, że w ich mieszkaniu było wiele problemów, w tym odrywająca się tapeta, dziury w ścianach i niewłaściwie osadzone drzwi w ramach.

Według danych wyszukiwarki Google sierpień jest najpopularniejszym miesiącem w roku, w którym kiwi szukają informacji na temat metod usuwania pleśni.

Plamy pleśni można czyścić w domu, ale w ciężkich przypadkach zawsze najlepiej skontaktować się z profesjonalistą.

Oficjalny rzecznik prasowy miejsca pracy handlowca builderscrack.co.nzJeremy Gray mówi, że około jedna czwarta publikowanych ofert pracy związanych z pleśnią dotyczy problemów w łazience.

Problemy te obejmują silikon, zaprawę i farbę, a także nieszczelne prysznice i hydraulikę.

Druga ćwiartka jest spowodowana problemami z wentylacją i innymi problemami z wilgocią, które nie są związane z wilgocią wnikającą z zewnątrz.

„Pozostała połowa jest związana z wnikaniem wilgoci z zewnątrz, głównie z powodu nieszczelności dachu, problemów z okładzinami, wysokiej wilgotności lub problemów z rynnami”.

Kiedy wprowadziła się do swojego domu, zwycięzca konkursu fotograficznego Wellington's Next Top Mold-el była nieprzygotowana

dostarczony

Kiedy przeprowadziła się do swojego domu, zwycięska lokatorka konkursu fotograficznego Wellington’s Next Top Mold-el była nieprzygotowana na „niesamowity zestaw tradycyjnych form” w czteropokojowym domu z lat 30. XX wieku, który wynajął za 920 dolarów w Tydzień w Mount Gotuj, Wellingtonie.

Jak samodzielnie radzisz sobie z pleśnią?

Tam, gdzie idzie słońce, lekarz nie idzie, jak mówi stare przysłowie. Światło słoneczne i ciepło oraz izolacja i wentylacja zwalczają rozwój pleśni, zwłaszcza w sypialniach.

„Zapobieganie rozwojowi pleśni wymaga dobrze wentylowanego, dobrze wentylowanego domu o wilgotności poniżej 60 procent” – powiedział Furness.

„Jeśli jednak grzyb już się uformował, ważne jest, aby go szybko usunąć, aby zapobiec przemieszczaniu się zarodników w powietrzu”.

Chociaż pleśń może pojawić się w większości domów, najgorszym miejscem dla pleśni jest sypialnia.

Większość domów w Nowej Zelandii wychodzi na północ, sypialnie dzieci często oddalają się od strony południowej oraz w chłodniejszej części domu. Według obecności pleśni w sypialniach może powodować astmę u dzieci Badania Uniwersytetu OtagoZastanów się więc nad planowaniem.

Pleśń można usunąć za pomocą zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, takich jak nadtlenek wodoru lub ocet.

Widoczną pleśń można usunąć, łącząc jedną część nadtlenku wodoru i jedną część wody w butelce ze spryskiwaczem.Płyn można nałożyć na formę i później usunąć.

Alternatywnie można spryskać formę nierozcieńczonym białym octem, pozostawić na godzinę, a następnie wytrzeć powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia na powietrzu.

READ  Big John, największy znany szkielet Triceratopsa, wystawiony przed aukcją | dinozaury