Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Corey Anderson (left) Jan Blachowicz & Glover Teixeira (right) [Images courtesy: @coreya_mma @ufc on Instagram]

UFC 267: Corey Anderson nadal ściga Jana Blachovicha po tym, jak Polak przegrał walkę o tytuł

Na gali UFC 267 Jan Blachowicz stracił tytuł wagi lekkiej na rzecz Glovera Teixeiry. Brazylijczyk był w stanie dostarczyć polską moc z odsłoniętą tylną przepustnicą już od drugiej rundy.

Po porażce stary rywal Blachovic Corey Anderson strzela do swojego byłego przeciwnika w mediach społecznościowych.

Jan Blachovich i Corey Anderson dwukrotnie rywalizowali ze sobą w UFC. Anderson zwyciężył w swoim pierwszym spotkaniu, wygrywając jednogłośną decyzją. Jednak w rewanżu Jan Blachovich znokautował Andersona przeziębieniem.

UFC 239 Blachowicz v Rockhold
UFC 239 Blachowicz v Rockhold

Po przegranej KO z Blachowiczem, Anderson opuścił UFC i podpisał kontrakt z Bellatorem MMA. Jednak w ostatnich tygodniach ci dwaj mężczyźni nadal jeździli na rowerze w tę i z powrotem w mediach społecznościowych.

Kiedy Blachowicz stracił tytuł w sobotę, Corey Anderson szybko skomentował. Overtime opublikował na Twitterze następujące informacje:

„Tak jak powiedziałem… Jean martwił się o mnie, kiedy uporałem się z moją pracą i zapomniałem, że ma swoją własną!! #UFC267.”

Tak jak powiedziałem…Jean martwił się o mnie po tym, jak zajęłam się moim biznesem i zapomniał, że ma swój własny biznes!! # UFC267


Co dalej z Janem Blachowiczem?

Bez wątpienia Jan Blachowicz chciałby zakończyć trylogię z Coreyem Andersonem. Jednak faktem jest, że ci dwaj mężczyźni podpisali się w różnych organizacjach, które rzadko spotykają się twarzą w twarz.

Właściwie jedyną walką, która wydawała się logiczna, byłaby walka Jana Blachovicha z Aleksandarem Rakiciem. Glover Teixeira prawdopodobnie obroni swój ostatni złoty medal przeciwko Jerry’emu Prochazce w przyszłym roku, pozostawiając Austriaka bez walki.

UFC 259: Santos kontra Rakić
UFC 259: Santos kontra Rakić

Rakic ​​wcześniej zasugerował rewanż z Anthonym Smithem. Jednak bez wątpienia wolałby oddać strzał z byłym ważącym 205 funtów mistrzem, aby stać się rywalem numer jeden.

Jeśli Rakic ​​zostanie złapany w rewanżu ze Smithem, dla Blachowicza jest kilka innych opcji.

READ  Aircom wchodzi do chmury z Infor

Rewanż z Thiago Santosem może być atrakcyjną okazją. Alternatywnie, UFC może spróbować popchnąć Magomeda Ankalaeva, który wygrał z Volkanem Oezdemirem na UFC 267.