Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

UFC 263: Wszystko, co musisz wiedzieć o walce o tytuł Israela Adesanyi z Marvinem Vettori

Po krótkim okresie w wadze lekkiej, Israel Adesanya powrócił do dywizji, którą zdominował odkąd postawił stopę w UFC.

Adesanya w niedzielę (czas nowozelandzki) stawia swoje mistrzostwo wagi średniej na linii przeciwko znanemu przeciwnikowi w Marvin Vettori w Glendale w Arizonie.

Israel Adesanya stawia tytuł wagi średniej w rewanżu z Marvinem Vettorim na UFC 263.

LE Basków / AP

Israel Adesanya stawia tytuł wagi średniej w rewanżu z Marvinem Vettorim na UFC 263.

Głównym wydarzeniem UFC 263 jest rewanż w kwietniu 2018 roku, który odbył się w tym samym miejscu. „The Last Stylebender” odniósł wtedy zwycięstwo podzielonej decyzji, choć od tego czasu obaj zawodnicy znacznie się rozwinęli.

Oczywiście Adesanya kontynuował szturmem UFC w drodze po niekwestionowany tytuł, którego bronił dwukrotnie. Jednak wszedł do walki po pierwszej porażce w karierze MMA w marcu, po tym, jak podniósł się na wadze, aby rzucić wyzwanie mistrzowi wagi lekkiej Janowi Blachovichowi.

Czytaj więcej:
* Israel Adesanya chce rewanżu z Robertem Whitakerem w Eden Park
* Motywacja obrony tytułu Izraela w UFC Adesanya przeciwko Marvinowi Vettori
* Gwiazda UFC Conor McGregor znajduje się na szczycie listy Forbesa jako najlepiej zarabiający sportowiec na świecie, wyprzedzając Messiego i Ronaldo.

Podczas gdy Vittori od tego czasu wzywa do rewanżu, wykorzystał niepowodzenie, aby rozpocząć karierę, wygrywając pięć walk z rzędu, aby wrócić do rozmowy.

Bez pierwszego pretendenta Roberta Whitakera w końcu spełnił swoje życzenie jako 27-letni prezenter, aby zostać pierwszym mistrzem Włoch.

Marvin Vittori poniósł porażkę z Izraelem Adesanyą w 2018 roku.

Chris Unger / Getty Images

Marvin Vittori poniósł porażkę z Izraelem Adesanyą w 2018 roku.

Co się stało, kiedy ostatni raz walczyli Adesanya i Vettori?

Między parą nie ma żadnej miłości, która wynika z ich kontrowersyjnego spotkania (przynajmniej z punktu widzenia Vittore’a) trzy lata temu.

Do dziś Włoch upiera się, że został okradziony, choć poza jedynym sędzią, który zdobył punkty na jego korzyść, trudno znaleźć wielu, którzy by się z nim zgodzili.

Konfrontacja była bliżej niż oczekiwano, ale jasne jest, że Adesanya wygrał dwie pierwsze rundy z oszałamiającym pokazem technicznym, myląc Vittoriego z oszustwem i jego zdolnością do zmiany pozycji, gdy wybierał kombinacją uderzeń.

Vittori zareagował dobrze w ostatniej rundzie, ostatecznie przenosząc walkę na płótno, gdy Adesanya została po raz pierwszy wypchnięta z daleka. Ale Vittori nie zrobił wiele, aby wykorzystać swoją przewagę, co z pewnością będzie musiał naprawić, jeśli okazja nadarzy się ponownie w niedzielę.

Gdzie wygrasz bitwę i przegrasz?

Statystyki kariery wskazują na kolejną ścisłą rywalizację między nimi.

Podczas gdy Adesanya ma trzecią największą nokaut w historii wagi średniej (11), obrona Vittoriego jest najwyższa wśród aktywnych zawodników wagi średniej (66,2 procent). Vettori ma najwyższą celność eliminacji w dywizji (53,7 procent), ale została anulowana przez ekspercką obronę Adesanyi przy obaleniu, której 86,5% jest najlepsza w kategorii wagowej.

Nie ma porównania między doskonałą prędkością a ruchem supergwiazdy nigeryjskiego Kiwi. Najważniejszym czynnikiem w 2018 roku było; Nie tylko uchroniło go to przed kłopotami w defensywie, ale dało mu możliwość zranienia go i tylko poprawiło się w tym dziale.

Israel Adesanya odrabia pierwszą porażkę w karierze MMA z mistrzem wagi lekkiej Janem Blachowiczem.

Jeff Buttari / Getty Images

Israel Adesanya odrabia pierwszą porażkę w karierze MMA z mistrzem wagi lekkiej Janem Blachowiczem.

Istnieje wiele spisku na temat tego, jak poradzi sobie po porażce, ale jeśli pozwoli wyższej i dłuższej Adesanyi ponownie dyktować prędkość i zasięg, jest mało prawdopodobne, aby pas opuścił jego talię.

Vittore zanotował w swoim poprzednim zwycięstwie nad Kevinem Hollandem zadziwiające 11 obalenia, co wraz z jego sukcesem, który dotarł do płyty podczas pierwszej walki, pokazuje jego najbardziej oczywistą drogę do zwycięstwa.

Musiał studiować, jak Blachowicz pokonał Adesanyę, by w marcu zwyciężyć. Ale czy uda mu się powtórzyć to, co zrobił największy i najbardziej utytułowany mistrz Polski, po tym, jak Adesanya i jego zespół mieli czas, aby przeanalizować, gdzie poszło nie tak, okaże się.

Czy Riddle położy mniejszą wagę na notatce?

Lekki Kiwi Brad Riddell zmierzy się z Drew Duberem w specjalnym meczu wstępnym na UFC 263.

BRETT PHIBBS / FOTOSPORT

Lekki Kiwi Brad Riddell zmierzy się z Drew Duberem w specjalnym meczu wstępnym na UFC 263.

Do Adesanyi dołącza kolega z drużyny City Kickboxing, Brad Riddell, który wystartował w kultowym meczu wstępnym z 13. rozstawionym Drew Doberem.

Po wygraniu pierwszych trzech meczów w UFC, Riddle znalazł się na szczycie elity dywizji, po zwycięstwie nad amerykańską grupą, która doprowadziła go do pierwszej piętnastki rankingów.

Od jego ostatniej podróży we wrześniu zeszłego roku minęła długa droga do tego punktu. Uwięziony w USA przez sześć tygodni po koledze z drużyny Carlos Olberg, Riddell wrócił do Las Vegas w marcu tylko z powodu jego meczu z Gregorem Gillespie, który został odwołany z powodu protokołów Covid-19.

Mógłby załagodzić te frustracje, znacznie przyspieszając karierę w niedzielę, chociaż Duber będzie równie zdeterminowany po wygraniu trzech walk z rzędu przez Islama Machaczewa.

Kto jeszcze jest na karcie?

Złożony skład zawiera wszystkie składniki do pełnego akcji show z dwiema walkami o tytuł i powrotem ulubionego fana Nate Diaza.

Ulubieniec fanów Nate Diaz zadebiutował od listopada 2019 roku.

Stephen Ryan / Getty Images

Ulubieniec fanów Nate Diaz zadebiutował od listopada 2019 roku.

W drugim turnieju głównym mistrz wagi muszej Deiveson Figueiredo i Brandon Moreno wrócili po ekscytującym remisie w grudniu zeszłego roku, który prawdopodobnie był walką roku.

Tuż przed tą walką Diaz zadebiutował w ciągu 18 miesięcy przeciwko trzeciemu miejscu w wadze półśredniej Leonowi Edwardsowi, zdobywając tytuł. Podkreślając wagę rozgrywek, po raz pierwszy mecz bez tytułu, inny niż główne wydarzenie, został zaplanowany na pięć rund.

jak oglądać

Widzowie Kiwi mogą zarezerwować karnet pay-per-view na Sky Arena lub Spark Sport. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 14:00 w niedzielę (czasu nowozelandzkiego), a obie platformy pobierają 39,95 USD.

Premiery są pokazywane na ESPN2 na Sky od południa, a premiery, które są transmitowane na UFC Fight Pass, zaczynają się o godzinie 10:00.

UFC 263: Adesanya kontra Vettori 2

Niedziela (czas nowozelandzki), Gila River Arena, Glendale, Arizona

Karta główna (od 14:00)

Izrael Adesanya kontra Marvin Vittori

Deiveson Figueiredo kontra Brandon Moreno

Leon Edwards kontra Nate Diaz

Dimian Maya kontra Bilal Muhammad

Paul Craig kontra Jamal Hill

Karta początkowa (od 12:00)

Drew Duber kontra Brad Riddle

Eric Anders kontra Darren Stewart

Lauren Murphy kontra Joanne Calderwood

Mowsar Iwłow kontra Hakim Daudu

Wczesna karta wstępna (od 10:00)

Panna Kianzad kontra Alexis Davis

Matt Frivola kontra Terrence McKinney

Chase Hopper kontra Stephen Peterson

Faris Ziam kontra Luigi Vendramini

Carlos Felipe kontra Jake Collier

Opowieść z taśmy

Izrael „Kolejny stylista” Adesanya

Wiek: 31

Kraj: Nowa Zelandia / Nigeria

Rekord: 20-1 (9-1 w UFC)

Waga: 84 kg

Wysokość: 1,94 m²

Zasięg: 203 cm

Zasięg nóg: 113 cm

Marvin „Włoski sen” Vittore

Wiek: 27

Kraj: Włochy

Rekord: 17-4-1 (7-2-1 w UFC)

Waga: 84 kg

Wysokość: 1,83 m²

Zasięg: 188 cm

Zasięg nóg: 104 cm

READ  Polski operator siłowni dąży do szybkiego powrotu do zdrowia po zakończeniu ograniczeń