Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twój następny telefon z Androidem będzie jeszcze lepszy dzięki Apple i magnesom

Wśród wielu robotów, telewizorów, pojazdów elektrycznych i Ta drukarka do włosów Na CES było o tym ciche ogłoszenie Nowa generacja bezprzewodowego ładowania telefonów i inne urządzenia z akumulatorami. Qi2 (wymawiane „chee dwa”) jest kontynuacją bezprzewodowego ładowania Qi, które można znaleźć w telefonach takich jak iPhone 14, Samsung Galaxy S22 i Google Pixel 7.

Następna wersja Qi ma być bardziej wydajna, częściowo ze względu na magnesy, które pomagają ustawić urządzenia w idealnej pozycji na podkładkach ładujących. Jeśli brzmi to znajomo, to dlatego, że ładowanie MagSafe firmy Apple, które zostało wprowadzone wraz z iPhonem 12 w 2020 roku, zasadniczo tak jest. W rzeczywistości Apple, jedna z ponad 350 firm tworzących Wireless Power Consortium, pomogła zaprojektować profil mocy magnetycznej, który jest częścią Qi2.

Chociaż profil energii magnetycznej nie do końca odpowiada profilowi ​​MagSafe, może to doprowadzić do przyjęcia Qi2 przez więcej urządzeń, w tym zestawy słuchawkowe AR lub VR. Może to również prowadzić do szybszych prędkości ładowania. Obecnie ładowanie bezprzewodowe Qi jest ograniczone do 15 W, co również się zdarza Maksymalna prędkość ładowania Apple MagSafe w iPhone’ach.

Akcesoria do iPhone'a 12 i 12 Pro oraz MagSafe

MagSafe firmy Apple wykorzystuje bezprzewodowe ładowanie Qi, ale magnes pozwala na różne dodatki.

Patricka Hollanda/CNET

Paul Strohsaker, dyrektor generalny Wireless Power Consortium, powiedział: Informacja prasowa. „Co równie ważne, Qi2 znacznie zmniejszy ilość odpadów na wysypiskach śmieci związanych z wymianą przewodowej ładowarki z powodu pękniętych wtyczek i obciążenia przewodów wynikającego z codziennego podłączania i odłączania”.

Kolejną zaletą Qi2 jest możliwość wyposażenia dodatkowego. Spójrz na liczbę MagSafe i akcesoria magnetyczne obecnie produkowane dla iPhone’a. Znajdziesz tu wszystko, od futerałów i podstawek ładujących po uchwyty do statywów i portfele. Telefony z Androidem obsługujące Qi2 mogą korzystać z podobnego zestawu akcesoriów.

Biorąc pod uwagę, że telefony z Androidem są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, Qi2 i jego profil energii magnetycznej może być korektorem, który sprawia, że ​​niektóre akcesoria są wymienne między różnymi telefonami, a nawet różnymi urządzeniami. Qi2 zapewnia poziom wszechobecności podobny do zapewnianego przez złącza USB-C, bez zamieszania powodowanego przez różne rodzaje kabli USB-C, które wyglądają tak samo. Trudno odróżnić kabel USB-C obsługujący Thunderbolt 3 od kabla obsługującego USB 4.

Profil energii magnetycznej Qi2 różni się od MagSafe, który również wykorzystuje magnesy, ale jest umieszczony w innej pozycji. Nie można więc podłączyć ładowarki MagSafe do telefonu obsługującego Qi2. Muszę przyznać, że niektórzy Firmy produkują etui magnetyczne na telefony z Androidem które pozwalają im pracować z MagSafe.

MagSafe zawiera również mikroprocesor, którego brakuje w profilu energii magnetycznej Qi2, który pozwala iPhone’owi wiedzieć, z czym się styka. Na przykład, jeśli usuniesz portfel Apple MagSafe z iPhone’a, oznaczy on miejsce, w którym był ostatnio podłączony, a nawet może wysłać Ci powiadomienie, że został odłączony od telefonu. Wyobrażam sobie, że producenci telefonów z Androidem mogliby dodać własny mikroprocesor do Qi2, aby uzyskać podobną funkcjonalność.

z Unia Europejska zmusza Apple do zmiany przyszłych modeli iPhone’a Od Lightning po ładowanie przewodowe USB-C, Qi2 może również zapewnić Apple Mapa drogowa do bezportowego iPhone’a o czym mówiono kilka lat temu. A ponieważ Qi2 jest standardem, może pomóc Apple uniknąć wszelkich potencjalnych działań UE w sprawie ładowania bezprzewodowego.

Ogólnie rzecz biorąc, Qi2 ma wiele obietnic. I chociaż nie jest jasne, czy Apple zastąpi MagSafe własnym profilem energii magnetycznej Qi2, dowodzi to, że nawet konkurencyjne firmy mogą uzgodnić standard, który jest korzystny dla nas wszystkich. Zrób to teraz dla wiadomości tekstowych.

READ  Na PC pojawił się kolejny przeciek Returnal, tym razem dotyczący ustawień gry