Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twitter testuje nową funkcję na iOS, która umożliwia wyszukiwanie konkretnych tweetów

Przez długi czas użytkownicy musieli ręcznie wyszukiwać, czy szukali konkretnych tweetów z kont. Proces ten był niewątpliwie uciążliwy i czasochłonny, ale teraz może się zmienić. Najnowsza oferta Twittera pozwoli Ci łatwo przeszukiwać tweety niektórych użytkowników zamiast przewijać profil, aż znajdziesz to, czego szukasz.

Ta funkcja, Znajdź tweety, jest włączona na wybranych urządzeniach z systemem iOS, ale uzyskanie do niej dostępu przez wszystkich użytkowników systemu iOS zajmie trochę czasu. Nie ma prognozy, kiedy pojawi się na Androidzie lub w wersji internetowej, ale oczekuje się, że pojawi się wkrótce. XDA Developers powiedział, że jest wprowadzany na Twittera w wersji na iOS.

Dzięki nowej funkcji wszystko, co musisz zrobić, to użyć odpowiednich słów kluczowych, aby znaleźć tweety, których szukasz. Według konsultanta ds. mediów społecznościowych, Matta Navarry, funkcja ta polega na pojawieniu się nowej ikony szkła powiększającego w prawym górnym rogu, nad nagłówkiem użytkownika (w miejscu, w którym znajduje się zdjęcie na okładkę), którego profil jest wyszukiwany lub klikany. Kliknij tę ikonę, wpisz słowa kluczowe i kliknij Szukaj, a następnie przewijaj tweety zawierające wprowadzone słowa kluczowe, aż znajdziesz to, czego szukasz.

Czy to nie wygląda jak funkcja zaawansowanego wyszukiwania, którą już posiada Twitter? Ta funkcja pomagała użytkownikom przez długi czas, gdy tradycyjna metoda ręcznego przewijania tweetów nie działała, a „wyszukiwanie tweetów” można w skrócie opisać, czyniąc proces prostszym, szybszym i bardziej wydajnym.

Wyniki wyszukiwania to obszar, którym zajmuje się większość firm. Twitter nie jest jedyny – Google ujawnił również „segmenty wyszukiwania”, które filtrują wyniki na Dysku Google, aby ułatwić użytkownikom znalezienie dokładnie tego, czego szukają.