Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twarde liczby: pęcznieje bagietka, odliczanie w Pekinie, polskie grzywny, saudyjscy mieszkańcy

Twarde liczby: pęcznieje bagietka, odliczanie w Pekinie, polskie grzywny, saudyjscy mieszkańcy

Wiele z nich pochodzi z Europy Środkowo-Wschodniej, Który jest obecnie pogrążony w największej jak dotąd epidemii COVID. Były blok wschodni jest domem dla zaledwie czterech procent światowej populacji aresztowany 20 procent wszystkich nowych przypadków każdego dnia.

Rosja, Ukraina i Bułgaria w ciągu ostatnich trzech dni Wspomniałem o wszystkim Najwyższa dzienna liczba obrażeń i zgonów od początku epidemii.

Rumunia, gdzie obecnie znajdują się zakłady pogrzebowe Kończą się trumnyI prowadzi świat Z 22 codziennymi zgonami z powodu COVID na milion osób, następnie sąsiednia Bułgaria i Jedenaście inne kraje Europy Wschodniej.

rządy regionu raz chwalony Ze względu na swój wczesny ruch, aby „spłaszczyć krzywą”, po raz kolejny nakładają nowe ograniczenia na firmy, szkoły i lokale rozrywkowe. Łotwa niedawno wróciła do prawie całkowitego zamknięcia. Rosja ma Komenda Większość firm i szkół będzie zamknięta przez cały tydzień począwszy od 30 października, a niektóre obszary kraju już się rozpoczną.

Częścią tej historii jest to, że wskaźniki szczepień w całym regionie pozostają niskie. Chociaż trzy czwarte wszystkich dorosłych w Unii Europejskiej jest w pełni zaszczepionych, Przygotowanie Spadasz z klifu, gdy poruszasz się na wschód. W Rumunii jest to zaledwie 36 proc., podczas gdy w Bułgarii wciąż niecałe 25 proc. Tylko w Rosji, która opracowała jedną z najstarszych szczepionek przeciw COVID, Sputnik V, 32 procent populacji było w pełni uodpornione. Na Ukrainie jest 16 procent.

I to nie dlatego, że na stanie nie ma wystarczającej liczby stempli. Pomimo wczesnych problemów związanych z zabezpieczaniem szczepionek, UE ma teraz więcej Potrzebować. Rosja dostarcza go teraz w dużych ilościach. Ukraina jest tu częściowym wyjątkiem, podobnie jak kraj Złamana polityka utrudniona Możliwość zakupu i dystrybucji fotosów.

Ale problemem regionu nie jest podaż, to popyt – a dokładniej, wahanie dotyczące szczepionek.

READ  Shell i BP płacą zerowe podatki na gaz i ropę na Morzu Północnym przez trzy lata | Firmy naftowe i gazowe

Ankiety UE wykazały, że częstotliwość szczepień jest znacznie wyższa w Europie Wschodniej. nowo Szukam Okazało się, że tylko 31 procent Bułgarów było chętnych do strzału, a mniej niż połowa Słowaków, Chorwatów i Łotyszy była z nimi. Inne kraje, takie jak Rumunia w latach 50., ale to daleko od ogólnego wyniku UE wynoszącego 59 procent, czy krajów Europy Zachodniej w liczbie ponad 70. Oddzielnie badana Rosja miała jeden z najwyższych wskaźników sceptycyzmu wobec szczepionek na świecie, podobnie jak Ukraina.

Dlaczego to się zdarza? To nie przypadek, że zaufanie społeczeństwa do rządu jest również znacząco niskie W Europie Wschodniej, gdzie demokracje są na ogół mniejsze i gorzej ugruntowane niż w Europie Zachodniej.

Trudno znaleźć bezpośredni związek między zaufaniem rządowi a chęcią przyjęcia szczepionki – ale w krajach, w których ludzie na ogół nie wierzą w to, co mówią im ich rządy, rządom trudno jest przekonać ludzi, że szczepionki są bezpieczne i ważne.

Co więcej, polityczne zawirowania w niektórych najbardziej dotkniętych miejscach nie pomagają: rząd rumuński upadł Po wotum nieufności na początku tego miesiąca, w przyszłym miesiącu Bułgaria zamierza go utrzymać trzeci wybory powszednie, w głosowaniu, gdy nowe ograniczenia dotyczące koronawirusa kształtują się, aby się wyróżnić Problem.

Wzmacniający: W przeciwieństwie do poprzednich fal pandemii, większość krajów Europy Wschodniej ma narzędzia do skuteczniejszego reagowania na COVID-19. Ale kłótnie polityczne, brak zaufania do rządu i wielki sceptycyzm co do ciosów okazują się endemicznym przypadkiem.