Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Turyści mogą gromadzić się w kurortach nad Morzem Czerwonym, ponieważ analizy Urzędu Pocztowego wskazują korzyści kosztowe dla Brytyjczyków | Nowości z podróży

Urlopowicze odwiedzający kurorty nad Morzem Czerwonym w tym roku mogą zyskać więcej za swoje pieniądze, ponieważ funt egipski spada.

przez Hunter Powers, reporter wiadomości


Sobota 25 lutego 2023 00:02, Wielka Brytania

Nowa analiza pokazuje, że turyści odwiedzający egipskie kurorty nad Morzem Czerwonym z Wielkiej Brytanii mogą w tym roku uzyskać większy stosunek jakości do ceny.

Post Office Travel Money mówi, że wczasowicze w Wielkiej Brytanii będą mogli uzyskać więcej za funta szterlinga, po gwałtownym spadku wartości funta egipskiego.

Pasażerowie mogą otrzymać dodatkowe 210 funtów, gdy wydadzą 500 funtów.

Gdy kurs wymiany jest odpowiedni, koszt zakwaterowania i inne wydatki ponoszone w lokalnej walucie będą o rząd wielkości niższe w funtach szterlingach, dzięki czemu wizyty będą generalnie tańsze dla podróżnych, mówi Urząd Pocztowy.

Badania dodały, że popularne kurorty, takie jak Sharm el-Sheikh, odczuły skutki inflacji i niestabilności politycznej.

Czytaj więcej:
Uznana za najgorszą brytyjską linię lotniczą krótkiego zasięgu
Heathrow wróciło do poziomu sprzed pandemii
Turyści muszą stawić czoła wyższym kosztom wynajmu samochodów w te Święta Wielkanocne

Tymczasem funt szterling okazał się mniej wartościowy niż w stosunku do peso meksykańskiego i dolara jamajskiego od czasu pandemii COVID-19.

Ed Dutton, menedżer portfela ds. usług finansowych na poczcie, ostrzegł wczasowiczów, aby nie „wliczali amortyzacji” do swojego wakacyjnego budżetu.

„Waluty Karaibów i Ameryki Łacińskiej były już szczególnie mocne w miesiącach poprzedzających pandemię i zachęcające jest to, że teraz są bardziej prężne” – powiedział.

„Miejsce takie jak Sharm El-Sheikh może być tańsze”.

READ  HSBC kupuje brytyjską jednostkę Silicon Valley Bank za 1 GBP w ramach umowy ratunkowej