Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Turyści, którzy robią sobie selfie, ukarani grzywną, skazani za lekkomyślne zachowanie

Podróż

Trzech mężczyzn zostało przypadkowo złapanych przez kamerę internetową Parka, którzy szydzili z niedźwiedzi. obraz/zrzut ekranu, NPR

Trzech turystów, których sfilmowano zbliżając się do karmienia niedźwiedzi brunatnych, zostało skazanych na kary więzienia i grzywny w wysokości tysięcy dolarów.

David Engelman, 56 lat, Ronald J. Engelman, lat 54, i Stephen Thomas, lat 30, przyznają się do opuszczenia podjazdu w Katmai Park na Alasce, aby zbliżyć się do zwierząt.

Nieumyślnie mężczyźni zostali złapani przez kamerę internetową Parka, która prowadziła wyścig łososi, aby zrobić sobie zdjęcia z niedźwiedziami.

uwolnić się Dystrykt Prokuratury Stanów Zjednoczonych na Alasce Powiedział, że wędrowni turyści zapłaciliby łącznie 9000 dolarów, aby „nielegalnie opuścić taras widokowy Brooks Falls i wejść na zamknięty obszar rzeki Brooks w Brooks Falls”. Każdy spędzi od tygodnia do dziesięciu dni w więzieniu z rocznym okresem próbnym.

Sędzia Matthew Scoble opisał ich zachowanie jako „pijaństwo grobu i policzek dla tych, którzy tam byli”.

Grzywny trafią do Katmai Conservancy, organizacji non-profit, która zajmuje się zarządzaniem parkiem.

Incydent z jesieni 2018 r. wywołał oburzenie, a mężczyźni zostali ostatecznie zidentyfikowani przez służby śledcze National Park Service za pomocą materiału z kamery internetowej udostępnionego w Internecie.

Prawnik S. Lynne Tucker z Alaski: „Zachowanie tych trzech osób nie tylko zagrażało innym odwiedzającym i funkcjonariuszom ochrony przyrody w Brooks Falls, ale także potencjalnie zagraża życiu niedźwiedzi”.

Tucker powiedział, że gdyby sprawca spowodował śmierć lub obrażenia, miałoby to duży wpływ na turystykę w okolicy i zwierzęta musiałyby zostać zniszczone.

Służba Parku Narodowego została zaalarmowana o incydencie przez widzów ich „niedźwiedziej kamery”, która była transmitowana na żywo na YouTube. Według rzecznika NPS mężczyźni zostali później zidentyfikowani również w telewizji przemysłowej w lokalnym barze.

READ  Wybuch epidemii Covid-19 delta: premier Australii ogłasza przyspieszony plan ponownego otwarcia granic międzynarodowych

„Osoby te zachowywały się nieostrożnie i narażały się na wielkie ryzyko. Niedźwiedzie brunatne są zaciekłymi drapieżnikami terytorialnymi, zwłaszcza gdy skoncentrowane są na żerowaniu na łososiach wędrownych” – powiedział Mark Storm, nadinspektor Parku Narodowego i Rezerwatu Katmai. „Rzeczy mogły się łatwo skończyć bardzo źle”.