Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Turkish Airlines ze względu na przepisy przenoszą loty z Polski

Indyjska firma IndiGo preferuje loty kodowe do Ameryki Północnej

08.03.2023 – 05:48 UTC

Linie Indigo Airlines (6E, Delhi International) poinformowały, że będą dzielić się kodem z Turkish Airlines (TK, lotnisko w Stambule), aby obsługiwać loty do USA i Kanady zamiast wynajmować dodatkowe samoloty. Jednocześnie indyjskie linie lotnicze LCC osłabiają również plotki o zamówieniu samolotu, które podobno jest większe niż niedawne zamówienie Air India (AI, Mumbai International).

Indyjskie media poinformowały pod koniec zeszłego tygodnia, powołując się na anonimowego urzędnika z Dyrekcji Generalnej Lotnictwa Cywilnego (DGCA), że IndiGo otrzymało zgodę na wydzierżawienie dwóch samolotów szerokokadłubowych do operacji w Ameryce Północnej. Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego ściśle kontroluje leasing samolotów z załogą przez indyjskie linie lotnicze.

Jednak w weekend IndiGo stonowało te doniesienia, mówiąc, że obecnie preferuje code-share z Turkish Airlines. „Obecnie naszym celem jest umożliwienie połączeń code-share ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą poprzez nasze partnerstwo z Turkish Airlines po wymaganym procesie składania wniosków i zatwierdzania” – czytamy w oświadczeniu IndiGo. IndiGo wynajmuje obecnie samolot Turkish Airlines B777-300 (ER), którego używa na trasie Delhi-Stambuł.

Mongolski samolot MIAT zgarnia pierwszy B787-9 w drugim kwartale 2023 r

22.02.2023 – 02:29 UTC

Linie MIAT – Mongolian Airlines (OM, Ułan Bator) potwierdziły, że spodziewają się złożenia pierwszego z dwóch dużych zamówień na B787-9 w drugim kwartale 2023 roku.

Państwowy przewoźnik otrzymał swój pierwszy B787-9 w leasingu od Air Lease Corporation w 2019 r., a dostawy wstępnie spodziewane są w 2021 r. Pandemia COVID-19 i opóźnienia ze strony producenta pokrzyżowały ten plan, chociaż MIAT nawet go nie potwierdził. nowy termin dostawy. JU-1789 (MSN 66877) został już przemalowany w barwach linii lotniczej i przeleciał z Charleston w Karolinie Południowej do San Antonio Lackland w celu konserwacji przed dostawą 23 stycznia 2023 r. I nadal działa pod rejestracją producenta w USA.

READ  Ruszyła pierwsza faza parku fotowoltaicznego 290MW Zwartowo w Polsce

Zgodnie z amerykańskim dokumentem regulacyjnym MIAT powiedział, że dodanie dwóch B787-9 pozwoli mu uruchomić usługi do Szanghaju Pudong, Ho Chi Minh City, Singapuru Changi i San Francisco w Kalifornii. Pierwsza trasa linii lotniczej do USA podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne, a Mongolia jest certyfikowana jako kraj FAA kategorii 1. MIAT składa wniosek o zwolnienie dla…