Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzech z „setek” aresztowanych w Rzymie oszustów związanych z selfie kosztowało turystów nawet 800 dolarów

Policja w stolicy Włoch aresztowała trzech mężczyzn przebranych za centurionów i gladiatorów za „wymuszenie” po porwaniu serii turystów i zastraszeniu ich, aby zrobili sobie z nimi zdjęcia.

w odpowiedz na facebooku, Rzymska policja powiedziała, że ​​mężczyźni prosili o pieniądze na zrobienie „imperialnego” selfie przed słynnym na całym świecie Koloseum.

W jednym przypadku turysta z północnych Włoch został poproszony o zapłacenie 40 euro (66 dolarów nowozelandzkich) po tym, jak został sfotografowany. Kiedy odmówił, powiedział, że został osaczony i grożono mu pobiciem, jeśli nie wyda 150 euro.

W innym incydencie irlandzki turysta wszedł do bankomatu i został zmuszony do wypłaty 200 euro. Następnie kazano im wypłacić kolejne 50 euro.

Czytaj więcej:
* Źle zachowujący się turyści szturmują Koloseum w Rzymie, żeby się napić
* Turyści zapłacili 200 dolarów za 3 kiełbaski na kanapce we Włoszech
* Turyście grozi grzywna w wysokości 189 000 dolarów za latanie dronem nad Koloseum w Rzymie

Policja twierdzi, że w sierpniu i wrześniu turyści skarżyli się, że zostali obciążeni opłatą w wysokości do 500 euro (825 dolarów) za zdjęcie.

Turyści często ostrzegają, że szukają oszustw i oszustw w Rzymie.

W 2019 roku zgłoszono, że w Rzymie znajduje się restauracja Diners żądają prawie 140 dolarów za dwa hamburgery i trzy filiżanki kawy Otrzymał tyle krytyki w Internecie, że serwis TripAdvisor go zawiesił.

Gdzie indziej w Rzymie, Dwóch japońskich turystów powiedziało, że zostali okradzeni Po zapłaceniu aż 349,80 € za dwa talerze spaghetti i ryby oraz dwie szklanki wody.

READ  Księżna Kate wspomina królową Elżbietę w tym słodkim świątecznym wideo