Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Truss w Wielkiej Brytanii broni planu gospodarczego, który doprowadził do spadku wartości funta

Brytyjska premier Liz Truss wygłosiła swoje pierwsze publiczne komentarze od czasu ważnego ekonomicznego ogłoszenia jej rządu.

Drewno Aarona/Rzeczy

Brytyjska premier Liz Truss wygłosiła swoje pierwsze publiczne komentarze od czasu ważnego ekonomicznego ogłoszenia jej rządu.

Premier Wielkiej Brytanii Liz Truss Broniła swojego planu gospodarczego i powiedziała, że ​​jest gotowa podjąć „trudne decyzje”, aby ożywić gospodarkę.

W swoim pierwszym publicznym komentarzu od czasu ogłoszenia jej rządu Miliardy na niedrogie obniżki podatków Rynki są niespokojne Wbijając funta do rekordowych poziomów, Truss powiedział, że Wielka Brytania stoi w obliczu „bardzo trudnej” sytuacji gospodarczej. Powiedziała jednak, że problemy mają charakter globalny i zostały spowodowane przez rosyjską inwazję na Ukrainę.

Przemawiała po tym, jak Bank Anglii podjął w środę nadzwyczajne działania, aby ustabilizować brytyjskie rynki finansowe i zapobiec kryzysowi w gospodarce po tym, jak rząd wystraszył inwestorów programem niefinansowanych obniżek podatków, co spowodowało spadek funta i gwałtowny wzrost kosztów długu publicznego. .

„Musieliśmy podjąć pilne działania, aby rozwinąć naszą gospodarkę, przenieść Wielką Brytanię, a także poradzić sobie z inflacją” – powiedział Truss lokalnemu radiu BBC.

Czytaj więcej:
* „Globalna recesja bardziej prawdopodobna niż kiedykolwiek”: Co oznacza dla nas krach w Wielkiej Brytanii?
* Brytyjski Bank Centralny interweniuje na rynku, aby powstrzymać kryzys gospodarczy
* Wielka Brytania nieprzerwana: brytyjska gospodarka grozi kryzysem pod rządami Liz Truss

Brytyjski bank centralny ostrzegł, że słabnące zaufanie do gospodarki stanowi „istotne zagrożenie dla stabilności finansowej Wielkiej Brytanii”, podczas gdy Międzynarodowy Fundusz Walutowy podjął rzadki krok, nakłaniając członka Grupy Siedmiu zaawansowanych gospodarek do rezygnacji z planu obniżenia podatków i zaciągnąć pożyczkę na pokrycie kosztów.

Bank Anglii powiedział, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni kupi długoterminowe obligacje rządowe, aby zwalczyć… Niedawny upadek brytyjskich aktywów finansowych. Działania banku koncentrują się na długoterminowym długu rządowym, ponieważ w ostatnich dniach rentowność wzrosła, zwiększając koszty pożyczek rządowych.

READ  Włochy skręcają w prawo, gdy wyborcy nagradzają Giorgię Meloni

„Jeżeli dysfunkcja na tym rynku będzie się utrzymywała lub pogarszała, pojawi się istotne ryzyko dla stabilności finansowej Wielkiej Brytanii” – podał bank w oświadczeniu. „Doprowadziłoby to do nieuzasadnionego zaostrzenia warunków finansowania i ograniczenia napływu kredytów do gospodarki realnej”.