Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

TripAdvisor przeprasza za pozostałą recenzję Muzeum Auschwitz w Polsce

Popularny portal turystyczny TripAdvisor przeprosił po tym, jak użytkownik nieumyślnie ocenił Muzeum Auschwitz w Polsce za umieszczenie dziecka w komorach gazowych na terenie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

„To miejsce było miłe. Poszedłem tam, żeby sprawdzić pokój z moim noworodkiem, ale wyszli zdezorganizowani”. Użytkownik powiedział w bezdusznej recenzji. „Ale dla rodziny to fajna zabawa”.

Kiedy wirus koronowy ponownie się otworzy 1 lipca 2020 r., Po przerwie spowodowanej zamkniętą powieścią COVID-19, odwiedzający znajdują pomnik Auschwitz w byłym niemieckim nazistowskim obozie śmierci w Auschwitz.

Kiedy wirus koronowy ponownie się otworzy 1 lipca 2020 r., Po przerwie spowodowanej zamkniętą powieścią COVID-19, odwiedzający znajdują pomnik Auschwitz w byłym niemieckim nazistowskim obozie śmierci w Auschwitz. (BARTOSZ SIEDLIK /)

Po zapoznaniu się z recenzją przedstawiciele Muzeum Auschwitz skontaktowali się z TripAdvisor, który poinformował, że firma nie naruszyła warunków świadczenia usług. Szybko jednak odwrócili kurs, usuwając komentarz i decydując się na banowanie użytkownika, który utworzył pierwszy post.

„W wyniku naszego procesu ekspansji ta recenzja została usunięta” – czytamy w oświadczeniu Trip Advisor. „Zawsze staramy się zrobić to dobrze za pierwszym razem i przepraszamy Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz, społeczność żydowską oraz wszystkie społeczności i osoby dotknięte tym początkowym błędem”.

TripAdvisor powiedział, że podczas przeglądania postów zamieszczanych na swojej stronie używa „mieszanki technologii i ludzi”. W tym ostatnim przypadku powiedzieli: „podczas naszego wstępnego przeglądu nie udało się zidentyfikować tego przeglądu jako promującego tolerancję”.

Według BBC, TripAdvisor nie ujawnił, czy ten post był recenzowany przez człowieka, czy przez oprogramowanie.

Muzeum Auschwitz podziękowało firmie po ogłoszeniu usunięcia pozycji i konta TripAdvisor.

READ  Polska: PKP Intercity kupuje pierwsze 6 lokomotyw EffiShunter 300.