Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trener powiedział, że dwie trzecie wojowników NRL złapało COVID w okresie przedsezonowym

Trener Warriors, Nathan Brown, powiedział, że aż dwie trzecie jego drużyny uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19 w swojej australijskiej bazie, z których część nie została jeszcze w pełni zaszczepiona.

Brown i Cody Nikorima wysłali pytania na internetowej konferencji prasowej w czwartek z bazy drużyny w Redcliffe, na północ od Brisbane, niecałe dwa miesiące po inauguracyjnym meczu National Basketball Association przeciwko Dragons 12 marca.

Brown potwierdził rozprzestrzenianie się infekcji w zespole, mówiąc, że chociaż nie mógł podać dokładnej liczby z czubka głowy, wierzył, że „dwie trzecie” drużyny było zarażonych.

Główny trener Nathan Brown podczas treningu Warriors na Moreton Daily Stadium w Redcliffe.

Główny trener Nathan Brown podczas treningu Warriors na Moreton Daily Stadium w Redcliffe.

„Para wciąż jest w tej chwili w izolacji” – powiedział Brown.

Czytaj więcej:
* Ewan Aitken mówi: Zrób lub zrelaksuj się w Roku Wojowników w NRL
* Gwiazdy mogą stanąć w szeregu z Warriors w 2022 roku, ponieważ klub wciąż stara się o tytuł Premier League
* Jak Covid-19 zmienił kiwi: bez meczu od 2019 roku, kto zastąpi Benjiego Marshalla i Rogera Toivasa-Chic?
* Co zrobić z Kodi Nikorima, największym kłopotem Wojowników w 2022 roku?

Brown przyznał, że niektórzy członkowie zespołu nie otrzymali jeszcze pełnych szczepień.

„Wszyscy w drużynie, która jest tutaj w tej chwili, jest albo całkowicie zaszczepiona, albo ma jedną szansę, która wkrótce zniknie. W tej chwili nie musimy się martwić o żadnych graczy. „

Chociaż przez ostatni tydzień trening był „mieszaną torbą” ze względu na izolację graczy lub pozytywne wyniki testów, oczekuj szybkiej poprawy.

„Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu, kiedy większość członków naszego zespołu zachoruje na Covid i wyzdrowieje, naprawdę będziemy mogli wrócić do miejsca, w którym skończyliśmy pod koniec grudnia”.

Nekorema z Kiwi powiedział, że większość graczy w NFL zaakceptowała pojawienie się wirusa „w taki czy inny sposób”.

READ  Jak oglądać serię testów 2022
Cody Nekurima opisał walki wojowników z Covid-19 w Queensland.

Ashley Vader / Getty Images

Cody Nekurima opisał walki wojowników z Covid-19 w Queensland.

Powiedział, że Warriors mają protokoły dla graczy i personelu i ma nadzieję, że w przyszłym tygodniu powrócą do pełnej sprawności.

„Czuję, że NRL i Warriors wykonali całkiem dobrą robotę. Oczywiście jest to dość przerażające, gdy Covid się kręci, ale czuję, że wszyscy teraz to zaakceptowali.

„Połowa grupy uzyskała już pozytywne wyniki w naszej grupie, więc to był późny start do drugiego bloku naszego sezonu, ale wszyscy są teraz na pokładzie”.

Podczas ćwiczeń, jak powiedział Nikurima, grupa, która zaraziła się wirusem Covid, ale od tego czasu wyzdrowiała, skończy wcześniej.

„Rano musisz przyjść i zdać test na RAT [rapid antigen test] i siedzisz w swoich samochodach przez 15 minut i jeśli wynik jest negatywny możesz opuścić samochód, ale oczywiście nadal musisz się nosić [a mask] W obiektach i wokół nich.

Queensland odnotowało sześć zgonów z Covid i potwierdziło 14 914 nowych przypadków w ostatnim okresie sprawozdawczym w czwartek.