Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tour De Maccabi, wyścig rowerowy, który przywiezie żydowskich rowerzystów do Polski, Słowacji i Węgier

Kolarze Tour de Maccabi przejadą przez Polskę, Słowację i Węgry, aby odwiedzić zabytki żydowskiej historii

„Rozpoczynający się w Polsce i kończący się na Węgrzech 600-kilometrowy De Maccabi Tour zabierze amatorów żydowskich rowerzystów z całego świata na wyjątkowy wyścig rowerowy przez ziemie bogate w żydowską historię”.

Maccabi Europe z dumą ogłasza pierwszy w historii Tour of Cycling, Cycling i Adventure Cycling. Najnowszy dodatek do międzynarodowego kalendarza Maccabi odbędzie się w sierpniu 2023 roku. Dziesięciodniowa trasa De Maccabi rozpocznie się w Krakowie 13 sierpnia 2023 roku i będzie podróżować przez Słowację i Węgry, zanim zakończy się burzliwie przed europejskimi największa synagoga w Budapeszcie.

„Nigdy nie było czegoś takiego w historii Maccabi” – powiedział dyrektor imprezy Andrew J. Szabo, medalista Maccabi Europe i zapalony kolarz długodystansowy.

Rowerzyści przejadą przez tereny bogate w żydowską historię trzech krajów. Na każdym etapie organizatorzy przeznaczają odpowiednią ilość czasu na wydarzenia kulturalne i zwiedzanie. Trasa rozpoczyna się pamiętnym pomnikiem pamięci w Auschwitz 12 sierpnia 2023 r. Oficjalny wyścig rozpoczyna się dzień później na romantycznej starówce w Krakowie. Jeźdźcy przejadą obok sztetli i urokliwych polskich wsi do Nowego Sącza i Bardejowa. Czterech jeźdźców jednego dnia musi zmierzyć się z Beskidami na Słowacji w trzy krótkie, ale wymagające dni, odwiedzając żydowskie miejsca pamięci, cmentarze i muzea. Wjazd na Węgry jest obchodzony podczas sobotnich uroczystości w Mad i Podrogkirishtor, dwóch ważnych miejscach historii chasydów. Po trzech dniach na węgierskich równinach kolarze dotrą do mety w Budapeszcie.

Przygody społeczności w wielu krajach nie są obce, dodał Szabo, założyciel Rajdu Budapeszt-Bamako, „stworzyliśmy trasę, która jest sportowym wyzwaniem dla zawodowych jeźdźców, a jednocześnie jest oszałamiająca wizualnie i wzbogacająca kulturowo dla tych, którzy szukają społecznościowej przygody. ”

Wycieczka jest otwarta dla uczestników ze wszystkich krajów, a ponad 50 lokalnych organizacji w Maccabi wyraziło już zainteresowanie wysłaniem jeźdźców. Rejestracja wstępna jest obecnie otwarta online pod adresem http://www.TourDeMaccabi.com . „Naszym celem jest odtworzenie atmosfery koleżeństwa i wspólnej radości, która była istotnym elementem każdego wydarzenia Maccabi” – dodał Szabo.

Tour De Maccabi zachęca również zespoły i jeźdźców do zbierania funduszy na pomoc w ratowaniu, odnawianiu i utrzymywaniu zaniedbanych cmentarzy żydowskich wzdłuż Trasy Wschodnioeuropejskiej. „Dobroczynność jest kluczowym elementem Tour De Maccabi. Zachowanie naszej historii i poszanowanie naszych przodków to podstawowe zadanie. powiedział Adam Justin, dyrektor sportowy Maccabi Europe.

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych lub e-mailu:

READ  Marcorsada Mirga-Toss reprezentująca Polskę w finale w Wenecji