Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tour de France: Fan biorący udział w wypadku Tour de France aresztowany

sport

Fan trzymający tablicę, zwrócony w złą stronę na trasie Tour de France, spowodował potężną awarię, która prawie całkowicie wykoleiła Peloton. Źródło / Sky Sports

Jak podały lokalne media, francuska policja w Bretanii aresztowała kibica zaangażowanego w wielkie nagromadzenie Tour de France podczas etapu otwierającego największą imprezę kolarską.

Fan uniósł duży kartonowy sztandar, pochylając się nad ścieżką nadjeżdżających jeźdźców. Wydawało się, że patrzy w drugą stronę, najwyraźniej na kamerę, a nie na zbliżający się peleton.

Kolarze wzięli sprawy w swoje ręce, podczas gdy widz, który spowodował przerażające przygotowania do Tour de France, podjął drastyczne kroki.  Zdjęcie / Twitter
Kolarze wzięli sprawy w swoje ręce, podczas gdy widz, który spowodował przerażające przygotowania do Tour de France, podjął drastyczne kroki. Zdjęcie / Twitter

France Bleu Finistere, powołując się na źródło zbliżone do śledztwa, powiedział, że kobieta, której tożsamość nie została ujawniona publicznie, została aresztowana przez żandarmów w regionie Finistère i kontynuowana na podstawie „mocnych” relacji osób przesłuchiwanych w tym tygodniu. Lokalna stacja radiowa poinformowała, że ​​śledczy rozmawiali z dziesiątkami osób od czasu incydentu w sobotę.

Organizatorzy trasy ogłosili po incydencie na scenie z Brześcia do Landerno, że wszczą postępowanie sądowe przeciwko fanowi, który zniknął ze sceny. Pochyliła się na ścieżce doświadczonego jeźdźca Tony’ego Martina, który spadł z roweru i zabrał dziesiątki innych do domu. Niemiecka zawodniczka Gasha Suterlin została zmuszona do rezygnacji z wyścigu.

Żandarmeria niemiecka na wschód od Brześcia wezwała świadków wkrótce po zgromadzeniu. Odmówiła komentarza na temat zgłoszonego aresztowania.

Fani gromadzą się na poboczach dróg i w wioskach, gdy przejeżdżają jeźdźcy i jest to częścią tradycji i uroku wycieczki. Ale kobieta, o której mowa, szła drogą rowerzystów z napisem „Allez Opi-Omi”, mieszanką francuskich i niemieckich określeń wzmacniających dla dziadków – „Idź dziadku-babci”.

– AP

READ  Drużyna All Blacks: Ian Foster spodziewa się, że będzie trenował drużynę w następnym teście przeciwko Argentynie