Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Torebka mieszana sequel „The World Ends with You”

Tucson, Arizona. (KGUN) – Phil Villarreal: Czternaście lat po tym, jak „The World Ends with You” stał się hitem na DS, kontynuacja „Neo: The World Ends with You” została wydana na Switch, PS4 i PC. Po raz kolejny miejscem tym jest Shibuya Pavilion w Tokio.

Ty i twoja drużyna licealistów z kolczastymi włosami stajecie przed demonicznymi bestiami niewidocznymi dla większości. Dzięki pamięci podręcznej wymiennych, opartych na pinach ulepszeń możesz odkrywać, nawiązywać kontakty towarzyskie i walczyć.

Oryginalna gra wystartowała z własnym systemem walki, elegancką grafiką i żywą ścieżką dźwiękową. Uważam, że nowa gra to powrót, który prawdopodobnie oddał wiele uroczego hołdu starym fragmentom. Przynajmniej wygląda świetnie na Switchu zamiast podzielonego DS. Jak to wygląda na PS4, Sean?

Sean Newgent: Szczerze mówiąc, Phil, wydawało mi się to dość stare, chociaż każdy, kto pędził przez morze JRPG klasy B w PSN, prawdopodobnie zna te pozornie starsze gry, kilka generacji współczesnych, wysokobudżetowych rzeczy, takich jak „Final Fantasy VII Remake” lub Persona 5.

Styl z pewnością naśladuje styl ze starszej gry z projektami postaci i stylem potworów prosto z playbooka Square Enix 00. Sam świat jest ciekawie przedstawiony, ze wszystkimi atrakcjami Shibuya, których można się spodziewać (w tym oczywiście Hachiko posąg na zewnątrz stacji i tłum) pojawiający się Jego bardzo kontrastujące kąty kamery, które, jak sądziłem, nadawały mu ten fajny, oszałamiający wygląd, do którego dąży. Od mody, przez pracę z kamerą, po motywy graffiti, myślę, że to naprawdę podkreśla ten uliczny styl.

Czy ta historia lub walka w ogóle cię pociągała, Phil?

PV: To wymaga trochę cierpliwości, ale historia trzyma cię trochę dłużej. Nawet postacie, które wydają się płytkie na zewnątrz, mają pod powierzchnią ciekawe rzeczy.

READ  Ekscytujące skrzypce pod każdym względem

Uwielbiałem sposób, w jaki walka nie była tak skomplikowana, jak w oryginalnym DS. Wspomnienia koordynowania jednoczesnych bitew na dwóch różnych ekranach wciąż przyprawiają mnie o nocne poty. Podobnie jak w przypadku wielu gier JRPG, przez większość czasu będzie Cię zasilać spora ilość zmiksowanych przycisków, ale jeśli chcesz zatopić zęby w głębi, którą oferują, możesz wygrać ze stylem i polotem.

Pomimo niedalekiej przyszłości niektóre aspekty gry wydają się tkwić w przeszłości. Jak… ta ścieżka dźwiękowa.”

Numer seryjny: Ścieżka dźwiękowa przenosi mnie do czasów, gdy młody Sean w połowie 2000 roku, cały w czerni, stał wokół Hot Topic, decydując, którą nieznośną koszulkę chcę kupić z moim customem.

Albo bardziej kompleksowe porównanie: wygląda na to, że mogło pochodzić ze ścieżki dźwiękowej „Tony Hawk Pro Skater”.

Nie jest źle, jest po prostu przestarzały w sposób, który pasuje do stylu gry, ale nie jest ani fajny, ani elegancki. Gdyby to zostało wydane w 2008 lub 2009 , prawdopodobnie byłbym w porządku z muzyką i stylem , ale w 2021 – Persona 5 mogła zepsuć wszelkie dalsze próby ze strony studiów chcących stworzyć JRPG w stylu ulicznym , ponieważ jest to ścieżka dźwiękowa , w nowoczesny slang, klapsy. Ścieżka dźwiękowa do „Neo” otwiera stłumione wspomnienia, których nie musiałem wydobyć z ciemnych zakamarków mojego umysłu.

Pytanie brzmi: Phil, czy myślisz, że po 14 latach jest to gra, na którą zasługują fani oryginalnej gry? Jako nowicjusz nie jestem pewien, czy ta gra została stworzona dla mnie tak bardzo, jak ta sekta. Ale wydaje się, że masz jakieś doświadczenie z oryginałem.

PV: Myślę, że się udało, Sean. Ta gra jest skierowana do fanów oryginalnej gry, którzy chcą ponownie przeżyć esencję wszystkiego, co działo się w ich życiu w 2007 roku. Jej atrakcją jest jednorazowa trupa przebojów, która zwiedza kasyna, aby związać koniec z końcem. Może brakuje mu jednego lub dwóch oryginalnych członków, ale ma to samo brzmienie, na dobre lub na złe.

READ  Wszystkie kody i tryby dodatków - LEGO Star Wars: The Skywalker Saga Wiki poradnik

Myślę, że jest to dokładnie ta gra, o którą domagali się fani oryginału, i w pewnym sensie ucieleśnia ducha „uważaj na to, czego sobie życzysz”. Twórcy obrali bezpieczną, treściową drogę, aby ożywić atmosferę pierwszej gry, nie przesuwając żadnego z jej tematów w znaczący sposób.

Jest to jednak Square Enix JRPG, ze wszystkimi detalami, które pochodzą od znanego wydawcy. Jest to gra stworzona z widoczną pasją i oddaniem jej zabawnemu światu i jest czymś, w co możesz zanurzyć się w dziesiątki godzin eksploracji i zadań pobocznych. Czy mam cierpliwość i siłę woli, aby doprowadzić historię do końca? Oczywiście nie. Ale lubię zatrzymywać się od czasu do czasu na godzinę lub dwie na uśmieszek i chichot, a świadomość, że czeka na mnie, kiedy gram w inne, mniej nieznośne gry, jest pocieszająca. Jakieś ostatnie przemyślenia, Sean?

Numer seryjny: Nie widzę siebie grającego „Neo: The World Ends with You” do końca. Jedyne postacie, które uważałem za atrakcyjne, pochodziły z poprzedniej gry, a wszystkie nowe postacie czują się bezzębne i bardziej prymitywne niż pełnokrwiści bohaterowie. Scenariusz czasami popada w czyste zamieszanie, najprawdopodobniej z powodu lokalizacji, która próbuje przełożyć styl hip na angielski slang… i to nie działa.

Rozgrywka jest ciekawa i podoba mi się strategia wybierania szpilek do każdej bitwy, ale bitwy powiedziały, że dla mnie było trochę ciasno. Ja też nie brałem udziału w historii.

To nie znaczy, że gra jest zła, zdecydowanie jest grywalna, a fani oryginalnej gry prawdopodobnie będą cieszyć się wszystkimi wskazówkami i powrotem ulubionych postaci. Ale dla mnie, a jestem pewien, że ktoś nie zna tej serii jako całości, wydaje mi się ona stara, trochę tania i ostatecznie niezadowalająca.

Wydawca dostarczył kody recenzji.

Phil Villarreal Twitter
Phil Villarreal na Facebooku
Strona autora Phila Villarreala Amazon
Słoń Villarreal Zgniłe Pomidory

READ  Nominacje do Złotych Globów 2022: Belfast i Dog Power na czele | Złote Globy 2022

Shawn Newgent Twitter
Strona Shawna Newgenta