Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Toor de force: automat Taginereball na książki w Tokio

Strzelec Tajinderpal Singh Toor po raz pierwszy rzucił 21,49 m, ustanawiając nowy rekord kraju, zapewniając sobie głowę na igrzyska olimpijskie w Tokio, przekraczając 21,10 m w kwalifikacjach 4. Grand Prix Indii. Następnie dzieli się tą wiadomością z matką w domu w Khusa Pandu wieś. Spektakl poświęcony Flying Sikh Milkha Singh. “Milka Sidi pokazała Indiom, czego potrzebują, aby dotrzeć do finału olimpijskiego. Mam nadzieję, że ja też mogę to zrobić w Tokio”.

Pierwszy rzut Toura na 21,49 m, który pomógł mu trafić na 32-osobowe pole strzelców podczas igrzysk, był także nowym rekordem Azji, pokonując w zeszłym tygodniu Abdula Mahmooda z Bahrajnu 21,15 m.

“To wyjątkowe uczucie pobić rekord kraju i Azji pierwszym rzutem w zawodach, aby zarezerwować miejsce na igrzyska olimpijskie w Tokio. W zeszłym roku chodziło głównie o siedzenie w domu lub samotne treningi. Oczywiście to odciąży presję Kiedy Igrzyska zostały przełożone w zeszłym roku, musiałem: „Członkowie mojej rodziny okazali mi zaufanie w tym czasie”, powiedział Tour podczas rozmowy z Indian Express.

Trzy jego rzuty pobiły poprzedni rekord kraju 21,10 m – 21,28 m, 21,13 mi 21,13 m podczas trzeciej, czwartej i piątej próby. To był pierwszy raz w swojej karierze, kiedy Tour przekroczył 21 metrów.

Tour przygotowany do kwalifikacji w marcu zeszłego roku po rekordzie kraju wynoszącym 20,92 m w wyścigu
Obywatele otworzyli się w Ranchi w listopadzie 2019 r. Wtedy ustały pandemiczne zawody naziemne.
Rozpoczynając ten sezon z wysokością 20,58 m podczas Pucharu Fed w marcu, doznał porażki w kwietniu, kiedy odmówiono mu wizy na start w Iranie, a później w Kazachstanie, z powodu ograniczeń podróży związanych z Covid.

READ  Grupa NENT nabywa prawa do Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023 dla Polski - Digital TV Europe

“Podczas gdy wyobrażałem sobie kwalifikacje i rywalizację w Tokio w zeszłym roku, spędziłem ten sam czas siedząc w domu. Na początku była to porażka psychiczna, a także przybrałem na wadze. Ale potem rozmawiałem z moim trenerem MS Dhillon, sir. Później, ja czerpałem motywację z faktu, że mój trener miał wolne. Z dala od rodziny przeze mnie. Utrata Iranu była rozczarowująca, gdy wróciliśmy z lotniska, a opuszczenie zawodów w Kazachstanie było niepowodzeniem. Ale potem mówiłem dalej członkom mojej rodziny, aby zachować motywację” – dodaje Tour.

W zeszłym tygodniu Amerykanin Ryan Crozier ustanowił nowy rekord świata 23,37 metra, wyprzedzając poprzedni rekord Randy’ego Barnesa, który ustanowił 23,12 metrów z 1990 roku. W tym roku 13 sportowców rzuciło więcej niż w poniedziałkowym Tourie z odległości 21,49 metrów, a pięciu sportowców powyżej 22 metrów, w tym cruiser. Amerykanie Joe Kovacs (22,72 m), Daryl Hill (22,34), Polak Michael Haratek (22,17) i Nowozelandczyk Thomas Walsh (22 m) dokonali wspaniałej konfrontacji w Tokio.

“Było trochę upośledzenie umysłowe z powodu braku kwalifikacji. Chciałem idealnie umieścić prawą stopę pod lub za kolanem, a kiedy to się stało, jestem pewien, że przekroczę 22 m. Obserwowałem Cruisera i sposób, w jaki zwiększa jego Prędkość na torze z odpowiednią równowagą siły i techniki jest czymś, co jest koniecznością. Ucz się i opanuj ją” – mówi Tour.

Trener MS Dhillon również wierzy, że następny miesiąc będzie poświęcony na usuwanie niektórych skaz i doprowadzenie Toora do osiągnięcia swojego rytmu.

Był pod presją, ale nasz cel był pomiędzy 21.30 – 21.70 m. Technicznie rzecz biorąc, jego prawa stopa nie cofa się tak, jak powinna, i musimy poświęcić temu trochę czasu w ciągu najbliższych czterech tygodni. Może się tak zdarzyć, gdy brakuje konkurencji. Będziemy również koordynować mięśnie i doprowadzić jego mózg do idealnej koordynacji pod względem rozpoczęcia zamachu, określenia pozycji strzału oraz określenia pozycji siły i rzutu” – dodaje Dillon.

READ  Caleb Clarke i Iten Nanai Seturo strzelili dwa gole w zwycięstwie All-Blacks Sevens nad Australią