Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

To znowu Steve Hansen kontra Eddie Jones

Starzy rywale Eddie Jones i Sir Steve Hansen pojadą ponownie w Twickenham w maju przyszłego roku.

Davida Rogersa/Getty Images

Starzy rywale Eddie Jones i Sir Steve Hansen pojadą ponownie w Twickenham w maju przyszłego roku.

Eddie Jones szybko wraca do akcji po emocjonującym pojedynku ze swoim starym wrogiem, Sir Steve’em Hansenem.

Tydzień po tym, jak został odwołany ze stanowiska trenera reprezentacji AngliiBrytyjscy barbarzyńcy natychmiast zareagowali, przekonując Jonesa, by w przyszłym roku trenował ich legendarną drużynę przeciwko World XV pod okiem byłego maestro All Blacks, Hansena.

Mecz odbędzie się w Twickenham 28 maja w roku, w którym odbędzie się kolejna edycja Pucharu Świata w Rugby, której gospodarzem będzie Francja.

Walijski flyafl Phil Bennett, który zmarł w wieku 73 lat, rozpoczął jeden z najlepszych biegów All Blacks w historii dla Barbarzyńców w Cardiff w 1973 roku.

Barbarzyńcy mają za sobą pracowity okres pod wodzą ambitnego głównego trenera All Blacks, Scotta Robertsona, w tym zwycięstwo w Killik Cup nad All Blacks XV.

Czytaj więcej:
* Wallabies wracają na karty, gdy prezes Rugby Australia, Hamish McLennan, dzwoni do Eddiego Jonesa
* Eddie Jones mówi „Nic nie jest na stole”, szukając nowej pracy
* Dlaczego Scott Robertson potrzebuje pieczątki jako następny trener All Blacks – i to wkrótce

To trofeum będzie teraz bronione przed tym, co ma być gwiazdorskim World XV, chociaż dopiero okaże się, którzy gracze ich gildie uratują w tak wielkim sezonie.

„To niesamowity zaszczyt być poproszonym o trenowanie Barbarzyńców po raz drugi” – powiedział Jones po potwierdzeniu nominacji w środę.

„Klub pokazał jesienią, że wartości i tradycje, które sprawiają, że Barbarzyńcy są tak wyjątkowi, są bardzo żywe. Kibice mogą spodziewać się dwóch wysokiej jakości drużyn, pełnych reprezentantów, robiących wszystko, co w ich mocy, aby odwrócić głowę przed Rugby Mistrzostwa Świata.

READ  NRL 2022: Brian Toe, rodzice Penrith Panthers, Fatty, Valle, Toe kupują nowy dom rodziców

„Z niecierpliwością czekam na powrót na stadion Twickenham – miejsce, z którego mam tak wiele miłych wspomnień – jako trener Barbarzyńców i jestem bardziej niż kiedykolwiek podekscytowany złożeniem oferty.

Brytyjscy Barbarzyńcy mieli bardzo udany rok 2022, w tym zwycięstwo nad nowo utworzonym All Blacks XV w Londynie.

Alexa Davidsona/Getty Images

Brytyjscy Barbarzyńcy mieli bardzo udany rok 2022, w tym zwycięstwo nad nowo utworzonym All Blacks XV w Londynie.

„Zmierzenie się ze Steve’em ożywia wielką rywalizację, która rozpoczęła się dzisiaj od rywalizacji w Super Rugby i przeniosła się na arenę międzynarodową. To będzie ogromne wyzwanie i jestem pewien, że oboje będziemy się z tego cieszyć.”

Jones i Hansen to dwaj najlepsi trenerzy współczesnych czasów i doskonale znają presję związaną z mistrzostwami świata. Jones wygrał mistrzostwa świata z Republiką Południowej Afryki i poprowadził Australię i Anglię do finału, a także zaznaczył swoją obecność w maleńkiej Japonii.

Hansen był w centrum zwycięstw Nowej Zelandii jeden po drugim w 2011 i 2015 roku, a angielska drużyna Jonesa w półfinale 2019 przerwała serię hat-tricków.

„Rok 2023 będzie wspaniałym rokiem dla rugby i jestem naprawdę podekscytowany powrotem do Twickenham” – powiedział Hansen, który przeszedł na emeryturę jako trener międzynarodowego rugby w 2019 roku.

„Trenowałem z Barbarzyńcami i przeciwko nim w swojej karierze i chociaż zawsze należy spodziewać się nieoczekiwanego w odniesieniu do nich, możesz być pewien, że w niedzielę 28 maja czeka nas bardzo ciekawe spotkanie w karnawałowej atmosferze.

„Puchar Świata w Rugby będzie już na horyzoncie, kiedy ten mecz się rozpocznie, i mamy nadzieję, że będziemy mogli zaprezentować kilku graczy, którzy staną się gwiazdami turnieju we Francji podczas tego meczu Kilic Cup”.