Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„To idealna burza”: historyczne sklepy w Yorku na krawędzi, a koszty rosną | Kryzys kosztów życia w Wielkiej Brytanii

Brian Fury, były właściciel York’s Gilgit Pub, który został zmuszony do odwołania menedżerów w lipcu po swoim ogłoszeniu Twój rachunek za energię prawie się potroił Do 2500 GBP miesięcznie.

Siedząc w opustoszałym ogródku pubowym, który do niedawna gościł wieczory teatralne i quizy, Mistrzostwa Zdobywców i klientów na wycieczkach rowerowych, wraz z kilkoma stałymi bywalcami, Fury powiedział, że ogromny rachunek za energię był ostatnią kroplą w stosie trudów, które go ciążyły. w pubie.

Podwyższony czynsz, wysokie koszty personelu i zwiększona konkurencja o osiem pokoi hotelowych w wyniku eksplozji nieruchomości Airbnb w centrum miasta zebrały swoje żniwo. „To idealna burza, która zmusi wiele osób do zamknięcia” – powiedział.

Brian Fury, były właściciel Gilgit Pub, został zmuszony do zamknięcia w lipcu
Brian Fury, były właściciel Gilgit Pub, został zmuszony do zamknięcia w lipcu. Zdjęcie: Christopher Tommond/The Guardian

W samym sercu Yorku, w pobliżu słynnego ministra, Petergate jest domem dla eklektycznej mieszanki głównych firm, w tym licznych barów i restauracji, jubilerów, niezależnych sprzedawców odzieży, księgarń, sklepu z dywanami i salonów kosmetycznych. Teraz wielu zastanawia się, jak poradzą sobie z tą zimą.

Rosnące rachunki za energię to tylko ostatni cios wraz ze wzrostem opłat za dostawę i dostawę, rosnącymi kosztami personelu i niedoborem kluczowych pracowników, Częściowo z powodu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Tymczasem oczekuje się, że handel spadnie, gdy rachunki za energię zimową klientów uderzą w mop.

Wegański, wegański sklep z czekoladą Tempt zamknął swoje podwoje w zeszłym miesiącu, a mały jubiler właśnie się zamknął.

Sklep z ręcznie robionymi dywanami Emma Mellor cierpi wysokie koszty dostawy Martwi się, że jej klienci ograniczą wydatki, gdy ich rachunki wzrosną. W jednej z księgarni pojawiają się obawy o przekazywanie handlu, ponieważ rachunek za energię w dużej mierze ogranicza się do kosztów oświetlenia.

Mark Snowden z Jax Barbers powiedział, że właśnie otrzymał nowy rachunek za energię, który był o 300% wyższy niż poprzedni. „Pracuję w biznesie od 40 lat i to była najtrudniejsza rzecz, przez którą przeszedłem do tej pory” – powiedział.

Dodał: „To bardzo ponura sytuacja. Covid zaczyna się kończyć. Straciłem wszystkich pracowników w moim biurze, ponieważ teraz pracują w domu, i osoby starsze, które teraz nie mają odwagi wyjść. straciłem 30% do 40% mojej pracy i teraz mamy to [big bill increase]. „

Rebecca Hill, dyrektor zarządzająca Galtres Lodge and Forest Restaurant w Petergate, ma stałą umowę na rachunki za energię do przyszłego roku, ale już martwi się o przyszłość, ponieważ rachunki w jej innym biznesie w pobliskim Ripon nie mają dużo czasu. – ponad 20-krotność ceny, jaką zapłaciłbyś w Yorku.

Mark Snowden z Jacks Barbers
Mark Snowden z Jax Barbers otrzymał niedawno rachunek za energię, który był o 300% wyższy niż poprzedni. Zdjęcie: Christopher Tommond/The Guardian

Hill wstrzymał plany przekształcenia witryny Ripon z miejsca imprezy w całoroczny hotel i rozważa zamknięcie między styczniem a marcem, kiedy rachunki są najwyższe, a dochody prawdopodobnie spadną.

W Yorku rozważa zamknięcie w poniedziałek w celu obniżenia kosztów, częściowo ze względu na trudności w zatrudnianiu personelu i ukrywaniu wydatków w czasie ciszy.

Zaufanie konsumentów Powiedziała, że ​​moim największym zmartwieniem są wydatki.

„Restauracja jest nadal zajęta w godzinach szczytu – w porze lunchu i kolacji – ale między nimi. Ludzie nie wychodzą na popołudniową herbatę lub drinka przed kolacją. Obserwujemy spadek liczby dodatków.”

Keri Elstop, właścicielka Just Smile Designs, która sprzedaje kartki domowej roboty, drukowane kubki, odzież dziecięcą i inne wyroby rzemieślnicze, ma trzyletnią umowę dotyczącą rachunków za energię do przyszłego roku, ale obawia się potencjalnego wzrostu czynszu w miarę zbliżania się jej umowy najmu do odnowienia w przyszłym miesiącu. Kilka pobliskich firm odnotowało podwojenie czynszów.

„Jeśli mój czynsz wzrośnie, mogę przejść do Internetu” – powiedziała.

„Martwię się. To jest trudniejsze niż podczas blokady, od tego czasu dostaliśmy pomoc i rozmawiano o pomocy, zanim się zaczęło. Teraz nie ma mowy o pomocy.”

READ  Białoruski samolot zawraca po ostrzeżeniu o francuskiej przestrzeni powietrznej