Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

The Morning After: Android 12L to najnowsze dzieło Google dla tabletów

Google nie zrezygnowało z tabletów z Androidem. Chociaż, biorąc pod uwagę ostatnie kilka lat, prawdopodobnie tak jest. I (PołowaŻartuję, ale urządzenia z Androidem z większym ekranem przez jakiś czas wydawały się refleksją, iPady lub hybrydy z systemem Windows uporządkowały high-end, a niedrogie urządzenia zapewniają rodzinom i miejsca pracy głównie smartfony z większą powierzchnią ekranu.

Wchodzi Androida 12 dla. Jest przeznaczony do większych ekranów, w tym urządzeń składanych, a nawet laptopów. Sprowadza się to do szeregu nowych funkcji dla obecnego systemu operacyjnego, które są zoptymalizowane pod kątem dużych ekranów. Podczas gdy Android może obsługiwać (w pewnym sensie) obsługę wielu okien, części interfejsu nadal wyglądają jak nadęta wersja systemu operacyjnego telefonu, a nie coś, co lepiej wykorzystuje zwiększoną przestrzeń. Jedną z rzeczy, które pojawią się w systemie Android 12L, jest dwukolumnowy układ cienia powiadomień i ekranu blokady, gdy system wykryje, że ekran jest powyżej 600 dps. Android dodaje nawet pasek zadań, którym jest Chromebook.

Matt Smith

Jezioro Olchowe wreszcie tu jest.

Słyszeliśmy o potężnych procesorach hybrydowych Intela od , ale w końcu firma jest gotowa do wprowadzenia na rynek tych chipów, które wcześniej nosiły kryptonim „Jezioro Olchowejako procesory desktopowe 12. generacji.I być może, tylko może, będą w stanie ponownie przyciągnąć uwagę AMD i Apple.

Intel twierdzi, że układy 12. generacji są nawet o 19 procent szybsze niż układy 11. generacji, czyli dwa razy szybciej w testach Adobe After Effects Pulse. Jeśli chodzi o wydajność wielowątkową (zadania zaprojektowane specjalnie dla więcej niż jednego rdzenia, takie jak renderowanie wideo i 3D), firma twierdzi, że high-end i9-12900K jest o 50 procent szybszy niż podobny układ Intela z zeszłego roku przy mniejszym zużyciu energii. Co więcej, może osiągnąć parzystość wydajności, zużywając tylko około jednej czwartej mocy. Zasadniczo każdy, kto przestał się aktualizować w ciągu ostatnich kilku lat, może być w świetnym miejscu.

Nowa konstrukcja hybrydowego rdzenia sprawi, że nowe układy Intela będą wyglądać podobnie do wielkiej technologii AMD, technologii LITTLE stosowanej w procesorach smartfonów, która łączy energooszczędne rdzenie do lekkich zadań z ciężkimi (ale energochłonnymi) rdzeniami.

Czytaj.

Apple wbudowało wiele narzędzi w nową funkcję FaceTime.

iOS 15.1 został wydany wczoraj, co oznacza, że ​​możesz wreszcie zacząć sprawdzać długo oczekiwaną funkcję SharePlay firmy Apple. Ta funkcja nadal działa tylko z niewielką garstką aplikacji, ale wkrótce pojawi się w Disney+, a aplikacje NBA i TikTok zostaną zaktualizowane dzisiaj, aby obsługiwać tę funkcję. Ale ech, jak tego używasz? Pierwszy krok to: zaktualizuj swoje urządzenie.

Czytaj.

Precyzyjne sterowanie manią kamery

Matt Smith / Engadget

Xperia 1 III to kolejny telefon Sony skierowany do entuzjastów aparatów fotograficznych. Unika sztuczek manipulacji oprogramowaniem, z których znane są telefony takie jak seria Pixel, a zamiast tego prezentuje inteligencję aparatu Sony w takich funkcjach, jak śledzenie ostrości i precyzyjna kontrola. Wprawiło telefon w krok, a podczas gdy jego wspaniały ekran 4K może działać z częstotliwością 120 Hz, takie specyfikacje mają ogromną cenę prawie 1300 USD!), Co sprawia, że ​​trudno jest polecić najlepsze smartfony Samsunga i Apple.

Czytaj.

Solowa przygoda Buzza.

następnego ranka

Disney

Z czterema filmami na swoim koncie, seria Toy Story pozostaje klejnotem koronnym w portfolio Pixara. ale wtedy Toy Story 4 Wygląda na to, że zakończył historię Woody’ego, a uwaga skupia się teraz na Buzza Astrala. pierwszy zwiastun . Rok świetlny Właśnie nadszedł i nie wydaje się, aby chodziło o „grę” Buzza, a więcej o samą tytułową postać.

Czytaj.

Największe wiadomości, które mogłeś przegapić

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Niedrogie podświetlenie telewizora Govee staje się duże