Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Testowanie na obecność H. pylori nie zmniejszyło częstości występowania i śmiertelności z powodu raka żołądka

Testowanie na obecność H. pylori nie zmniejszyło częstości występowania i śmiertelności z powodu raka żołądka

Zaproszenie do poddania się badaniu Helicobacter pylori Wyniki randomizowanego tajwańskiego badania wykazały, że antygen kału nie zmniejszał częstości występowania raka żołądka ani śmiertelności.

Wśród uczestników, którzy przeszli Bakteria Helicobacter pylori Badanie połączone z testem immunohistochemicznym kału (FIT) w kierunku raka jelita grubego wykazało, że częstość występowania raka żołądka wyniosła 0,032% w porównaniu z 0,037% w przypadku osób, które ukończyły sam test FIT (P=0,23), a śmiertelność z powodu raka żołądka wyniosła odpowiednio 0,015% i 0,013% (P= 0,57), poinformował dr Tony Hsiu-Hsi Chen z National Taiwan University i współpracownicy.

Jednak w kolejnych analizach, po uwzględnieniu różnic w udziale w badaniach przesiewowych, długości obserwacji i charakterystyce pacjentów, częstość występowania raka żołądka była statystycznie istotnie niższa w grupie badanej. Bakteria Helicobacter pylori Test plus FIT w porównaniu z samym FIT (ryzyko względne [RR] 0,79, 95% CI 0,63-0,98, P=0,04), ale nie dotyczyło to śmiertelności z powodu raka żołądka (RR 1,02, 95% CI 0,73-1,40, P=0,91), napisali Gamma.

Bakteria Helicobacter pylori Naukowcy wskazali, że leczenie mające na celu wyeliminowanie bakterii jest czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju raka żołądka i może zapobiegać jego wystąpieniu.

„Jednakże, czy badanie społecznościowe pod kątem Bakteria Helicobacter pylori „Może zmniejszyć zachorowalność na raka żołądka lub śmiertelność z powodu raka żołądka, pozostaje nieznana” – napisali. Dlatego też to randomizowane badanie społecznościowe zaprojektowano w celu sprawdzenia, czy uczestnicy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w badaniu Bakteria Helicobacter pylori Testowanie i leczenie w połączeniu z FIT zmniejszyłyby częstość występowania i śmiertelność z powodu raka żołądka.

W Redakcja towarzysząca opracowaniu, – zauważył M. Constanza Camargo, MD, MSc z National Cancer Institute, zauważyła, że ​​w w pełni skorygowanej analizie stanu po leczeniu, Bakteria Helicobacter pylori Badanie spowodowało istotne zmniejszenie zachorowalności na raka żołądka (RR 0,58, 95% CI 0,42-0,78) i śmiertelności (RR 0,50, 95% CI 0,32-0,78).

READ  NASA rozbija Międzynarodową Stację Kosmiczną do oceanu (oczywiście bez nikogo na pokładzie)

Zauważyła jednak, że istniały „wyraźne różnice” w przestrzeganiu interwencji, co prawdopodobnie spowodowało, że analiza ta była stronnicza.

Powiedziała na przykład, że wskaźnik uczestnictwa był wyższy w Bakteria Helicobacter pylori/FIT oraz że czas obserwacji pomiędzy obiema grupami był różny. Uczestnicy w Bakteria Helicobacter pyloriW grupie /FIT występowała także większa liczba czynników ryzyka raka żołądka niż w grupie stosującej wyłącznie FIT.

„Pomimo tych ograniczeń to innowacyjne badanie dostarcza cennych informacji na temat pierwotnej profilaktyki raka żołądka, z potencjalnym zastosowaniem w różnych sytuacjach” – napisał Camargo. „Warto zauważyć, że wyniki pokazują taką realizację Bakteria Helicobacter pylori Strategie testowania i leczenia są już możliwe przy użyciu istniejących platform badań przesiewowych”.

W badaniu przeprowadzonym od stycznia 2014 r. do września 2018 r. Chen i wsp. losowo przydzielili osoby dorosłe w wieku od 50 do 69 lat (średni wiek 58, 46,8% kobiet) w hrabstwie Changhua na Tajwanie do zaproszenia do wzięcia udziału w badaniu. Bakteria Helicobacter pylori Testowanie jako dodatek do FIT lub samego FIT. Wskaźniki udziału w badaniach przesiewowych wyniosły 49,6% Bakteria Helicobacter pylori/ dla grupy FIT (n = 31 497) i 35,7% dla samej grupy FIT (n = 31 777).

Spośród uczestników, którzy zostali przebadani Bakteria Helicobacter pyloriWynik pozytywny uzyskało 38,5%. Spośród tych pacjentów 72,5% zostało skierowanych na leczenie, a 98,4% zakończyło leczenie. Po jednym lub dwóch cyklach antybiotykoterapii. Bakteria Helicobacter pylori Wskaźniki eradykacji wyniosły odpowiednio 91,9% i 97,6% w przypadku pacjentów, którzy przyjmowali lek i tych, którzy zastosowali co najmniej 80% leku.

Wskaźniki pozytywnego wyniku FIT były podobne (około 7%) w obu grupach.

Wśród uczestników, którzy otrzymywali antybiotyki, najczęstszymi działaniami niepożądanymi były ból brzucha lub biegunka (2,1%) oraz niestrawność lub słaby apetyt (0,8%).

  • Mike Bassett jest pisarzem zajmującym się onkologią i hematologią. Jej siedziba znajduje się w Massachusetts.

Źródło pierwotne

Gamma

Źródło: Lee YC i wsp.”, badanie Helicobacter pylori W profilaktyce raka żołądka: pragmatyczne randomizowane badanie kliniczne” JAMA 2024; DOI: 10.1001/jama.2024.14887.

Źródło wtórne

Gamma

Źródło: Camargo MC „Badanie immunohistochemiczne kału i Helicobacter pylori Połączone badanie antygenów w kale: potencjalne podejście do badań przesiewowych w kierunku raka żołądka” JAMA 2024; DOI: 10.1001/jama.2024.8611.