Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tesla produkuje „największą baterię w Europie” w pobliżu morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank

Tesla produkuje „największą baterię w Europie” w pobliżu morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank

Bateria Tesli, która, jak twierdzi jej twórca, jest największą, jaką kiedykolwiek zainstalowano w Europie pod względem pojemności, została uruchomiona w północno-wschodniej Anglii, w pobliżu punktu podłączenia do sieci gigantycznej morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank.

Gigant technologii magazynowania zbudował baterię Pillswood o mocy 98 MW/196 MWh, korzystając z technologii Megapack dla funduszu Harmony Energy Income Trust, który inwestuje w wielkoskalowe aktywa magazynowe w całej Wielkiej Brytanii.

Pillswood – które według Harmony Energy może zmagazynować wystarczającą ilość energii do zasilenia około 300 000 domów przez dwie godziny – znajduje się w pobliżu Hull, w pobliżu stacji Creyke Beck, która połączy 2,4 GW z całkowitej 3,6 GW budowanej w Dogger Bank, która ma zostać największa morska farma wiatrowa działająca na świecie od połowy dekady.

Harmony Energy powiedział, że bateria odegra rolę w umożliwieniu brytyjskiemu operatorowi sieci National Grid „maksymalizacji wydajności farm wiatrowych poprzez skrócenie czasu [they] Powinny zostać ograniczone ze względu na nierównowagę podaży/popytu lub ograniczenia sieciowe”.

Tesla wprowadziła Megapack w 2019 roku jako komercyjne wejście na rynek sieciowych pamięci masowych. Z CEO Elonem Muskiem przewidującym biznes energetyczny Tesli Ostatecznie skończysz z głównym ramieniem samochodu

Pillswood użyje sztucznej inteligencji (AI) Autobidder Tesli, platformy zarządzania energią, która zadebiutowała w Wielkiej Brytanii w 2020 roku.

Kontynuacja artykułu pod reklamą

Deweloper pracuje już nad dwoma projektami z Autobidder i pracuje nad innymi dużymi projektami magazynowania baterii w Wielkiej Brytanii, które mają rozpocząć się głównie w 2023 roku.

Harmony Energy poinformowało, że ukończenie projektu Bellswood zostało przyspieszone, aby umożliwić jego działanie w pierwszych miesiącach przyszłej zimy. Dyrektor Peter Kavanagh powiedział: „Systemy magazynowania energii w akumulatorach są niezbędne do uwolnienia pełnego potencjału energii odnawialnej w Wielkiej Brytanii. Projekty te nie są wspierane przez podatników, ale mogą oferować akcjonariuszom atrakcyjne zwroty w różnych warunkach rynkowych”.

READ  Elon Musk przedstawia umowę sprzedaży Tesli: Szalony miliarder pyta, czy powinien wykasować 10% swoich akcji | świat | Aktualności

Odwiedź nową siostrę Recharge Wgląd w wodór Za najświeższe wiadomości i analizę H2 Gospodarka