Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiele skarg dotyczących molestowania seksualnego pochodzi od pracownic fabryki Tesli we Fremont w Kalifornii (na zdjęciu)

Tesla ma sześć nowych pozwów związanych z molestowaniem seksualnym pracownic

Siedem kobiet złożyło teraz pozwy przeciwko Tesli w związku z kulturą „domu brata”, w której rzekomo szerzy się molestowanie seksualne.

Sześć innych pracownic złożyło we wtorek pozwy przeciwko producentowi samochodów elektrycznych, po tym, jak 38-letnia Jessica Barazza pozwała firmę technologiczną w zeszłym miesiącu za jej „koszmarne warunki” dla kobiet w zakładzie w Fremont w Kalifornii.

Nowe pozwy, złożone dzisiaj w Sądzie Najwyższym Hrabstwa Alameda, twierdzą, że pracownice są nieustannie nękane, a współpracownicy płci męskiej rzekomo dotykają ich w niewłaściwy sposób, majstrują przy ich ciałach lub robią nieprzyzwoite komentarze.

Twierdzili, że zachowanie pogorszyło się po tym, jak dyrektor generalny Elon Musk opublikował dziecinne lub seksualne tweety.

Nowa 21-letnia matka powiedziała, że ​​przez większość nocy będzie wracać do domu z płaczem i opisała atmosferę jako „żywy koszmar”.

Wielu twierdzi również, że kiedy zgłaszali przełożonym molestowanie, przełożony albo zaniedbał działania w tej sprawie, albo przeniósł kobiety na inny dyżur. Inni stwierdzili, że zbyt bali się zgłosić nękanie do działu HR, ponieważ ich przełożeni byli częścią problemu.

„Chociaż Tesla publicznie twierdził, że promuje bezpieczne i pełne szacunku środowisko dla swoich pracowników, prawda jest taka, że ​​Tesla od lat naraża kobiety pracujące w zakładach w Fremont na przerażające warunki szalejącego molestowania seksualnego” – czytamy w pierwszym akapicie każdego z nich. pozwy wniesione przez tego samego prawnika, według Bloomberg.

„Obiekty Tesli bardziej przypominają stary plac budowy lub dom bractwa niż wysokiej klasy firmę w sercu postępowej dzielnicy San Francisco Bay Area”.

Wiele skarg dotyczących molestowania seksualnego pochodzi od pracownic fabryki Tesli we Fremont w Kalifornii (na zdjęciu)

W swoim pozwie Washington Post Jessica Brooks, która również pracuje w fabryce o powierzchni 53 milionów stóp kwadratowych we Fremont, poinformowała, że ​​nękanie było tak poważne, że układała kosze wokół swojej stacji roboczej, aby powstrzymać mężczyzn przed oczernianiem i gwizdaniem na nią.

Powiedziała, że ​​kupiła również flanelowe koszule w sklepie z używanymi rzeczami, aby zawiązać talię, aby ukryć tyłek.

„Byłam tak zmęczona niechcianą uwagą i gapiącymi się na mnie mężczyznami, że zaczęłam tworzyć wokół siebie bariery tylko po to, żebym mogła poczuć ulgę” – powiedziała gazecie.

READ  Aktywista inwestorski bierze na cel twórcę gier wideo po porażce „Cyberpunka”

„To było coś, co uważałem za konieczne, abym mógł wykonywać swoją pracę”.

Inny pracownik, Aiden Medeiros, który rozpoczął pracę w centrum serwisowym Tesli w rejonie Los Angeles w 2016 r., również twierdził, że proste czynności, takie jak jedzenie banana lub używanie łyżki, prowadzą do sprośnych porównań.

Powiedziała, że ​​mężczyźni opiszą ją i zachęcą do pokazania swojej skóry.

31-letni Medeiros powiedział, że problem staje się gorszy, gdy dyrektor generalny Elon Musk tweetuje coś pyskatego, jak dowcipy o pozycjach seksualnych lub utworzenie Texas Institute of Technology and Science – w skrócie TITS.

Nazwał także swoją gamę samochodów „S3XY” dla modeli S, 3, X i Y.

„Kiedy krążyły pogłoski, że Model Y nadchodzi i to było seksowne… w tym czasie wszystko poszło nie tak” – powiedziała. „To było jak:„ Och, ten panel drzwi jest seksowny, ten ołówek jest seksowny. ”

„(Piżmo) zrobiłby 69 lub 420 dowcipów… co pogorszyło techników”.

Eden Medeiros, jedna z kobiet pozywających firmę w związku z zarzutami molestowania seksualnego, twierdzi, że wzorzec nieodpowiednich komentarzy pogorszy się tylko wtedy, gdy dyrektor generalny Elon Musk (na zdjęciu) tweetnie coś obraźliwego.

Eden Medeiros, jedna z kobiet pozywających firmę w związku z zarzutami molestowania seksualnego, twierdzi, że wzorzec nieodpowiednich komentarzy pogorszy się tylko wtedy, gdy dyrektor generalny Elon Musk (na zdjęciu) tweetnie coś obraźliwego.

Musk jest znany z obraźliwych tweetów, w tym jednego z października, w którym mówi, że chce stworzyć nowy uniwersytet, Texas Institute of Technology and Science - w skrócie TITS i inne tweety w listopadzie

Musk jest znany ze swoich obraźliwych tweetów, w tym jednego z października, w którym mówi, że chce utworzyć nowy uniwersytet, Texas Institute of Technology and Science – w skrócie TITS, oraz innych tweetów w listopadzie, mówiących: „Z powodu inflacji 420 wzrosło o 69”.

„Wszyscy w centrum serwisowym czytali tweety” – czytała jej skarga. „Menedżerowie i technicy tweetowali, śmiali się z nich, żartowali i cytowali tematy seksualne”.

Innym razem, jak powiedziała, menedżer flirtował z nią i próbował objąć ją ramieniem, kiedy prowadzili samochód. Powiedziała, że ​​próbowała złożyć skargę do działu kadr, ale spotkała się z odwetem i nie była w stanie awansować w firmie.

„Kiedy zaczynałem w Tesli, Tesla miała być moją karierą” – powiedział gazecie 31-letni Medeiros. Chciałem awansować w firmie – byłem dumny, że tam pracowałem, kiedy dostałem tę pracę.

„Kiedy wyszedłem, byłem po prostu zdruzgotany”.

READ  Indonezja musi przygotować się na RCEP: Think-Tank

Inna pracownica, Michala Curran, również twierdziła, że ​​podczas pierwszych kilku tygodni w Tesli, gdy miała zaledwie 18 lat, jej przełożony powiedział jej, że ze swoją „dużą dupą” musi być egzotyczną tancerką. „

Twierdzi, że ten sam przełożony próbował także uderzyć ją w plecy, gdy przebierała się z garnituru, który musiała nosić podczas malowania samochodów.

Curran powiedział, że zrezygnował po zaledwie dwóch miesiącach.

„Po prostu się przestraszyłam i nie wiedziałam, do kogo uciekać” – powiedziała gazecie. „Wiedząc, że wokół mnie są tylko mężczyźni – i nie wiem, czy mają takie samo nastawienie jak przełożony”.

33-letnia Alyssa Blakeman powiedziała, że ​​jej przełożony widział ją pewnego ranka przeciągającą się i powiedział: „Słyszałem, że nie lubisz wystarczająco głośno krzyczeć”.

Twierdzi, że ten sam przełożony dotykał i pocierał jej plecy, zauważając, że było to powszechne w fabryce Fremont, gdzie części ciała kobiety były wskazywane, jak powiedziała, za pomocą systemu liczbowego.

Blakeman powiedziała gazecie, że była zastraszona, aby iść do HR i powiedziano jej, że zostanie przeniesiona do zewnętrznego miejsca pracy.

Tymczasem Samira Sheppard powiedziała, że ​​jest zawstydzona, niespokojna i emocjonalnie zdenerwowana pracą, którą rozpoczęła w fabryce Fremont, gdy miała zaledwie 19 lat, mówiąc, że jej przełożony powiedział kiedyś współpracownikom, że jej sutki są widoczne przez jej koszulkę.

Opisując swoje doświadczenie jako „żywy koszmar”, Alize Brown powiedziała gazecie, że zaczęła pracować w Tesli wkrótce po urodzeniu, gdy miała 21 lat.

Powiedziała, że ​​jeden z jej kolegów często komentował jej poplamione mlekiem koszule, nazywał ją „krową” lub mówił: „Ach, widzę, że dzisiaj dojesz”.

Brown powiedziała, że ​​próbowała złożyć skargę do przełożonego, który potraktował to jako żart i musiał kupić luźny kombinezon, aby uniknąć jego komentarzy.

Powiedziała, że ​​ten sam przełożony powiedział jej później, że jej umowa nie zostanie przedłużona.

„To było przerażające” – powiedziała gazecie. Właściwie szedłem do domu i płakałem, bo najpierw urodziłem dziecko, potem musiałbym być torturowany przez 12 godzin.

„To było dla mnie naprawdę trudne” – kontynuowała. „Wciąż jest mi ciężko, nawet po tym, jak zrezygnowałem z Tesli”.

READ  Jak anulować bilet Polskich Linii Lotniczych LOT 1-800-419-8246 | publiczna arena cyfrowa

David Lowe, partner w firmie prawniczej Rudy, Axelrod i Lowe w San Francisco, reprezentujący sześć kobiet w procesach, powiedział, że próbuje zająć się „przerażającym wzorcem” nękania znalezionym w Tesli.

„Jest rozproszony po całym miejscu pracy, a teraz wiemy, że to nie tylko hala fabryczna we Fremont, ale inne lokalizacje, w tym centra sprzedaży”.

Firma stwierdziła, że ​​poważnie traktuje zarzuty molestowania seksualnego i nie toleruje działań odwetowych.

Mederos powiedział, że problemy wykraczały daleko poza fabrykę Fremont, ale także na centra serwisowe, takie jak to, w którym pracowała w Los Angeles.

Mederos powiedział, że problemy wykraczały daleko poza fabrykę Fremont, ale także na centra serwisowe, takie jak to, w którym pracowała w Los Angeles.

Pozwy zostały złożone dzisiaj po tym, jak Brazza wniósł pozew o molestowanie seksualne w zeszłym miesiącu.

38-letnia Barazza opisała „koszmarne warunki” pracy w fabryce Fremont w swoim zgłoszeniu do Sądu Najwyższego Kalifornii.

Powiedziała w wywiadzie dla Washington Post Spędziła zaledwie kilka miesięcy w swojej pracy jako asystentka produkcji przy Tesli Model 3, kiedy zaczęła być nękana prawie codziennie, a współpracownicy robili wulgarne komentarze na temat jej ciała.

Barazza powiedziała gazecie, że jej współpracownicy regularnie komentują „jak wygląda butelka po coli” i „łupa cebuli”, a także zauważają, że jest „gruba” i „gruba”.

Pozew twierdzi, że kiedyś współpracownik trzymał ją w pasie i „przyciskał jej tors pod piersiami”.

Powiedziała, że ​​jej ostatnia kropla pojawiła się 28 września, kiedy mężczyzna podkradł się za nią i włożył nogę między jej uda, gdy szła po przerwie na lunch.

Zgodnie z garniturem, powiedział ze śmiechem „O, mój zły”, po tym, jak odskoczyłem.

Baraza twierdziła w pozwie, że złożyła skargę do działu kadr Tesli we wrześniu w październiku, ale firma nie zajęła się domniemanym nękaniem.

Barraza powiedział, że dział zasobów ludzkich Tesli wyłączył adres e-mail [email protected] do otrzymywania skarg po tym, jak próbował zgłosić swoje problemy.

Tesla nie skomentował jeszcze publicznie żadnego z pozwów.

Firma zlikwidowała swój dział public relations w zeszłym roku i zwykle nie odpowiada na prośby mediów.