Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tesla Berlin: Nowa fabryka może rozpocząć produkcję w przyszłym miesiącu

Tesla Berlin: Nowa fabryka może rozpocząć produkcję w przyszłym miesiącu

Według prezesa firmy Elona Muska, pierwsze dostawy samochodów wyprodukowanych w fabryce Tesli w Niemczech mogą zostać dostarczone w tym roku, a produkcja ruszy w listopadzie lub grudniu.

była fabryka? Zapowiedziany pod koniec 2019 r. W ramach planu inwestycyjnego o wartości 5 mld EUR (4,25 mld GBP). Budowa dobiega końca, choć wciąż czeka na ostateczną zgodę władz niemieckich, po napotkaniu znacznego sprzeciwu władz lokalnych.

Jeśli zielone światło zostanie wydane zgodnie z oczekiwaniami, tak zwana gigafabryka będzie mogła produkować do 50 gigawatogodzin ogniw akumulatorowych rocznie. Musk uważa, że ​​ta pojemność zostanie osiągnięta do końca 2022 roku.

Witryna pomieści również długo oczekiwaną produkcję Y. model Crossover, który ma przybyć do Wielkiej Brytanii w przyszłym roku, jest prawie dwa lata po dokonaniu pierwszych dostaw w USA.

„Ale rozpoczęcie produkcji jest dość łatwą częścią, najtrudniejszą częścią jest zwiększanie skali” – ostrzegł Musk, przemawiając podczas weekendowego festiwalu w fabryce.

Oszacował, że niemiecka fabryka może ostatecznie produkować od 5 do 10 000 pojazdów tygodniowo, i Naczepa Tesli Uważa się również, że jest to część planów nowego obiektu.

Wielka Brytania była na dobrej drodze do nabycia pierwszej europejskiej fabryki Tesli, ale ostatecznie przegrała z zakładem w Brandenburgii na obrzeżach Berlina.

Ma stworzyć „12 000 miejsc pracy, może więcej”, według Muska, który dodał: „Trochę się martwię, że nie będziemy w stanie zatrudnić wystarczającej liczby osób, więc naprawdę potrzebujemy wielkiego talentu, aby przyjechać tutaj z całego świata Europa.”

Od czasu utraty europejskiego ruchu Tesli kilka firm wykazało zainteresowanie utworzeniem zakładów produkujących akumulatory do pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii, w szczególności Britishvolt, które Zatwierdził umowę na dostawę kobaltu z Glencore w sierpniu.

Czytaj więcej

Wyścig Tesli o rywalizację w Europie napotyka na potencjalne przeszkody

Tesla buduje pierwszą europejską fabrykę w Niemczech

READ  Pepco wybrało Warszawę zamiast Londynu do notowania na giełdzie

Tesla została połączona z nową ogromną fabryką w Wielkiej Brytanii w Somerset