Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Teraz możesz podróżować z Portugalii do Singapuru – pociągiem

podróż

Użytkownik Reddita u/htGosSEVe studiował trasy pociągów, aby stworzyć coś, co nazwał „najdłuższą możliwą podróżą kolejową na świecie”. zdjęcie/reddit

Uwielbiasz długą przejażdżkę pociągiem? Cóż, masz szczęście, ponieważ jeden nowy lot stał się najdłuższym na świecie i zabierze Cię z Portugalii do Singapuru.

21-dniowa podróż, obejmująca ponad 18 750 kilometrów, obejmuje szereg zmian usług podczas podróży z Lagos w Portugalii do Singapuru.

Jak każdy student roku przerwy w Europie, możesz wsiadać i wysiadać z pociągów w miastach takich jak Paryż, Moskwa, Pekin i Bangkok w ramach najdłuższej podróży pociągiem na świecie.

Dopiero niedawno podróż przybrała tytuł najdłuższej podróży pociągiem dzięki budowie nowej 418-kilometrowej linii kolejowej między Laosem a Chinami, a teraz pasażerowie mogą jechać ze stacji Mohan w Yunnan w Chinach do Singapuru.

Trasa została obliczona przez internetowego blogera kolejowego Marka Smitha z seat61.com wraz z entuzjastami pociągów na Reddit.

Koszty różnych biletów kolejowych oszacowano na około 2007 dolarów.

Do tej pory ciągła podróż pociągiem na tej trasie kończyłaby się w Wietnamie i pokonała tylko około 16 988 kilometrów.

Według Smitha poprzednio utytułowany lot leciał z Londynu do Singapuru rosyjskim Trans-Siberian Express.

Ten nowy lot pokonuje ten o co najmniej 2000 kilometrów. Jednak miłośnik pociągów online uważa, że ​​można to wydłużyć.

Użytkownik Reddita, Shevek99, skomentował wątek, pisząc: „Możesz trochę przedłużyć swój czas. Zamiast zaczynać w Lagos, możesz zacząć w Villa Real de Santo Antonio, obok granicy z Hiszpanią. Stamtąd odjeżdża pociąg do Faro a stamtąd do Lizbony. Około 20 km odjazd z Lagos”.

Imponująca długość skłoniła jednego użytkownika na Twitterze do narysowania przyjemnego równoległego do imponujących systemów kolejowych tego kontynentu w porównaniu z pakietem transportu publicznego na lotnisko Wellington.

Obecnie niektóre stacje na trasie Portugalia-Singapur nie działają z powodu Covid-19. Nie jest jeszcze jasne, czy zostanie wznowione w przyszłym roku.

READ  Ostrzeżenie o groźnej burzy z piorunami: grad i ulewny deszcz uderzył w Wellington

Chcesz zanurzyć się w świecie podróży pociągiem? Zbieraliśmy 11 razy w życiu wycieczki kolejowe na rok 2022.

Niedaleko domu rozmawiamy o tym, co może być najlepsze w Nowej Zelandii Ładna przejażdżka pociągiem po mieście? Wybierz się na wycieczkę po cudownym kraju Pociąg na wybrzeże Pacyfiku.