Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Terapia hormonalna w okresie menopauzy. Zarządzanie wysokim poziomem cukru we krwi

26 października 2022

1 minuta czytania

Nie mogliśmy przetworzyć Twojej prośby. Spróbuj ponownie później. Jeśli ten problem nadal występuje, skontaktuj się z obsługą [email protected].

Badanie kobiet w okresie menopauzy w wieku od 45 do 60 lat wykazało, że hormonalna terapia menopauzalna może zmniejszyć ryzyko rozwoju adhezyjnego zapalenia torebki.

„Wiemy, że estrogen odgrywa ważną rolę w układzie mięśniowo-szkieletowym. Stymuluje tworzenie nowych kości, promuje wzrost i naprawę mięśni, utrzymuje integralność tkanki łącznej i zmniejsza stan zapalny” Ann C. Ford, MD, NCMP, Profesor nadzwyczajny położnictwa i ginekologii w Duke University Medical Center, powiedział Healio. „Nasze badanie zwraca uwagę na potencjalne korzyści estrogenu poza wskazaniami zatwierdzonymi przez FDA – objawami naczynioruchowymi, ochroną kości i atrofią sromu i pochwy”.

hormonalna terapia iniekcyjna

Badanie kobiet w okresie menopauzy w wieku od 45 do 60 lat wykazało, że hormonalna terapia menopauzalna może zmniejszyć ryzyko rozwoju adhezyjnego zapalenia torebki. Źródło: Adobe Stock

Przegląd badania był w zeszłym tygodniu najważniejszą wiadomością endokrynologiczną.

Inna ważna historia dotyczyła zaktualizowanego konsensusu dotyczącego postępowania w hiperglikemii u osób dorosłych z cukrzycą typu 2. Została ona niedawno opublikowana w Opieka nad cukrzycą.

Przeczytaj to i więcej z najważniejszych artykułów z endokrynologii poniżej:

Hormonalna terapia pomenopauzalna może zapobiegać adhezyjnemu zapaleniu torebki

Według wstępnych wyników badań przedstawionych na dorocznym spotkaniu Północnoamerykańskiego Towarzystwa Menopauzy kobiety, które nie otrzymywały terapii hormonalnej w okresie menopauzy, miały większe szanse na rozwój adhezyjnego zapalenia torebki niż kobiety, które otrzymywały terapię hormonalną. Czytaj więcej.

ADA i EASD Aktualne sprawozdanie konsensusowe dotyczące postępowania w hiperglikemii w cukrzycy typu 2

American Diabetes Association i European Association for the Study of Diabetes opublikowały zaktualizowane stanowisko w sprawie postępowania w hiperglikemii u osób dorosłych z cukrzycą typu 2. Czytaj więcej.

„Zakłócanie” zastoju za pomocą precyzyjnej medycyny w celu uzyskania remisji cukrzycy

Według rzecznika, koncepcje medycyny precyzyjnej dla cukrzycy, w tym zindywidualizowane leczenie, starannie śledzone postępy i podejście zespołowe, mogą przełamać bariery terapeutyczne i pomóc pacjentom osiągnąć remisję. Czytaj więcej.

Rosnące stosowanie ciągłego monitorowania glikemii wśród młodych dorosłych, związane z niższym HbA1c

Zgodnie z danymi rejestru, stosowanie ciągłego monitorowania glikemii wśród dzieci i młodych dorosłych z cukrzycą typu 1 prawie podwoiło się w latach 2017-2020 w Stanach Zjednoczonych z 25% do 49% i było związane z niższą wartością HbA1c u osób stosujących w porównaniu z osobami niestosującymi tej terapii. Czytaj więcej.

Niskie BMD z Częste wyniki wśród młodych mężczyzn, którzy potwierdzają swoją płeć przed leczeniem

Około 30% grupy młodych mężczyzn zróżnicowanych seksualnie miało niższą gęstość mineralną kości w całym ciele z Wyniki przed rozpoczęciem blokerów dojrzewania lub hormonów potwierdzających płeć, zgodnie z wynikami opublikowanymi w Zdrowie osób transpłciowych. Czytaj więcej.

READ  Niedobór znieczulenia związany ze śmiertelnością pacjentów i powikłaniami