Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tenis: wyciek wiadomości ujawnia winę Australii w porażce Novaka Djokovica

Sporty

Australijski minister zdrowia Greg Hunt potwierdził, że gwiazda tenisa Novak Djokovic zostanie wysłana w paczkach. Wideo / sieć siedem

Dokument, który wyciekł z Tennis Australia (TA) pokazuje, że organizacja błędnie powiedziała nieszczepionym graczom, że mogą wjechać do kraju na Australian Open, jeśli w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zachorowali na Covid.

The Herald Sun poinformował wyłącznie, że niezaszczepionym graczom powiedziano w grudniu, że po prostu muszą udowodnić, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mieli pozytywny wynik testu na obecność wirusa, aby uzyskać zwolnienie z wjazdu do kraju i wzięcia udziału w pierwszym dużym turnieju roku.

Dzieje się tak pomimo tego, że rząd federalny poinformował Tennis Australia, że ​​wcześniejsze urazy nie zostały uwzględnione w jego wytycznych dotyczących zwolnień medycznych. Listy od federalnego sekretarza zdrowia Grega Hunta wysłane do TA w listopadzie dowodziły, że zarząd był świadomy tego ostrzeżenia, zanim w następnym miesiącu udzielił graczom tego, co uważa się za błędne porady.

Uważa się, że zespół Novaka Djokovica złożył wniosek o wizę w oparciu o jego niedawną infekcję COVID-19 – ale jego wiza została cofnięta, ponieważ nie był to ważny powód do zwolnienia ze szczepień.

Novak Djokovic mógł zostać wprowadzony w błąd przez Tennis Australia, myśląc, że może wjechać do kraju, podczas gdy nie był na nie odporny.  zdjęcie/fotosport
Novak Djokovic mógł zostać wprowadzony w błąd przez Tennis Australia, myśląc, że może wjechać do kraju, podczas gdy nie był na nie odporny. zdjęcie/fotosport

W piątek wieczorem okazało się, że czeska gwiazda deblowa Renata Vorakova również anulowała swoją wizę z tego samego powodu, dla którego funkcjonariusze Djokovic i Border Force zatrzymali ją w hotelu Park w Carlton.

Dzieje się tak pomimo tego, że 38-letni światowej klasy deblista został wpuszczony do kraju, a nawet rozegrał mecz rozgrzewkowy podczas Australian Open w Melbourne.

W liście Tennis Australia stwierdzono, że gracze potrzebują zagranicznego zaświadczenia o zwolnieniu lekarskim i drugiego zwolnienia podpisanego przez australijskiego lekarza lub zespół ekspertów medycznych.

READ  Koronawirus, Covid 19: populacja Melbourne wzrosła do 35 w drugim dniu blokady

„Niedawno potwierdzone zakażenie SARS-CoV-2 metodą PCR (po 31 lipca 2021 r.), gdzie szczepienie można odroczyć do sześciu miesięcy po zakażeniu” – czytamy w badaniu. „Jeśli należysz do tej kategorii, przedstaw wynik laboratoryjnej PCR z pierwszego pozytywnego testu, poziomy przeciwciał, jeśli są dostępne, oraz dowody wszelkich wcześniejszych lub kolejnych szczepień, jeśli to konieczne.

„Obecne wytyczne ATAGI dla osób, które niedawno przeszły zakażenie Covid, powinny zostać zaszczepione po wyzdrowieniu z ostrej choroby.

„Może również pomóc niezależnej komisji, jeśli możesz dostarczyć list od swojego lekarza lub organu zdrowia publicznego o tym, dlaczego nie otrzymałeś pełnej dawki zatwierdzonej szczepionki po zawarciu umowy z Covid-19”.

Wiadomość została wysłana po tym, jak Hunt napisał pod koniec listopada do dyrektora generalnego TA Craiga Tileya, aby powiedzieć, że ostatnia kontuzja nie da graczom zwolnienia.

„Australijskie siły graniczne poinformowały, że ludzie powinni być w pełni zaszczepieni, zgodnie z definicją ATAGI (National Vaccine Advisory Authority), aby wjechać do Australii bez kwarantanny” – napisał Hunt.

„Odpowiadając na Twoje konkretne pytania, mogę potwierdzić, że osoby, które zaraziły się Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i chcą wjechać do Australii z zagranicy, a które nie otrzymały dwóch dawek zatwierdzonej lub uznanej szczepionki TGA, nie są brane pod uwagę w pełni odporny.”

Pan Hunt szczególnie zapewnił pana Tileya, że ​​„główne wydarzenia sportowe” są na łasce „odpowiedniej jurysdykcji” i że Tennis Australia musi zapewnić, że współpracuje z urzędnikami australijskich sił granicznych, aby zapewnić graczom prawo do udziału.

„Zachęcamy podróżnych do odniesienia się do wymagań stanu lub terytorium, do którego chcą wjechać, aby wziąć udział w Australian Open i Summer Series, aby upewnić się, że są w stanie spełnić odpowiednie wymagania dotyczące wjazdu” – napisał.

READ  Ojciec Gabe Pettito do mediów: Poświęć taką samą uwagę wszystkim zaginionym osobom

„Zachęcam organizacje sportowe, w tym Tennis Australia, do dalszej współpracy z australijską strażą graniczną oraz władzami zdrowia na poziomie stanów, terytoriów i obiektów w zakresie bezpiecznych planów imprez Covid, w tym podróży międzynarodowych w stosownych przypadkach”.

Nie wiadomo, czy pan Telli zgłosił to Djokovicowi lub jego zespołowi, zanim Serbowie próbowali wjechać do kraju.

Jednak w oświadczeniu w piątek wieczorem TA odmówił wprowadzenia w błąd jakiegokolwiek gracza.

„Zawsze byliśmy konsekwentni w komunikacji z graczami, że szczepienia to najlepszy sposób działania – nie tylko jako właściwy sposób na ochronę siebie i innych, ale także jako najlepszy sposób działania, aby zapewnić im dotarcie do Australii. kategorycznie odrzuć to, ponieważ grupa, która gra dla mnie, mogła zostać zwiedziona”.

Premier Scott Morrison bezpośrednio obwinił porażkę Djokovica w Tennis Australia.

„Australia Tennis powiedział, że może grać i to jest w porządku, to jest ich wezwanie, ale my wykonujemy sprawdzenie na granicy” – powiedział Morrison w czwartek. „Zasady są znane wszystkim podróżnikom.

„Wsiadają do samolotu w oparciu o własne przekonanie, że będą w stanie spełnić te wymagania, a jeśli nie, to nie mogą przylecieć. Tak działają zasady.

„Kiedy zmuszasz ludzi do składania publicznych oświadczeń na temat tego, co mówią, że mają, co będą robić i jakie są ich twierdzenia, zwracają na siebie szczególną uwagę.

„Ktokolwiek to zrobi, może oczekiwać, że zada im więcej pytań niż inni. Tak działa Border Force. W ogóle nie są wyróżniani”.