Tenis: Naomi Osaka płacze nad brzydkim incydentem w Indian Wells

Sporty

Naomi Osaka z Japonii rozmawia z przełożoną WTA Claire Wood po tym, jak gra została zakłócona przez krzyki z tłumu podczas jej porażki w prostych setach. Zdjęcia/Obrazy Getty

Naomi Osaka płakała z powodu nieestetycznego wypadku podczas meczu drugiej rundy z Veroniką Kodermetovą w Indian Wells.

Japońska gwiazda przestała grać podczas drugiego meczu pierwszego seta, by podejść do sędziego z prośbą o zrobienie czegoś z kimś, kto na nią krzyczy.

Wiele raportów wskazuje, że osoba krzyczała „Naomi, jesteś nienawistna”. Sędzia powiedziała, że ​​nic nie można zrobić, ponieważ nie wiedziała, kto jest winowajcą w tłumie.

Japońska Naomi Osaka ociera łzy, opuszczając boisko po przegranej meczu z Rosjanką Veroniką Kudretovą.  Zdjęcie / AP
Japońska Naomi Osaka ociera łzy, opuszczając boisko po przegranej meczu z Rosjanką Veroniką Kudretovą. Zdjęcie / AP

Reporter tenisowy Ben Rothenberg napisał na Twitterze: „Ostre i dziwne sceny na stadionie Indian Wells.

„Dwie osoby potwierdziły, że kobieta na stadionie krzyknęła 'Naomi, ty pyskata! ”, a nie coś skierowanego do Kudermetowej (czy Rosji).

„Osaka bardzo się tym zirytowała, jest urzędnik, który rozmawia z nią o tej zmianie, ponieważ przegrała 0-3”.

Łzy Osaki były bardzo drżące, gdy przygotowywała się do serwowania kolejnego meczu i przegrała pierwszego seta 6:0.

Następnie rozmawiałem z nadinspektorem sądowym i chociaż większość ich rozmowy była niesłyszalna w audycji, nadinspektor powiedział werdykt: „Jeśli to się powtórzy, znajdziemy go”.

Osaka zagrała i podniosła swój poziom w wysokiej jakości drugim secie, ale Kudremetova, jedna z najbardziej błyskotliwych zawodniczek sezonu, zakończyła 6:4 i wygrała.

Osaka pogratulował Rosjaninowi i po meczu w niezwykły sposób zwrócił się do kibiców.

Emocjonalna Osaka wyjaśniła, że ​​nękanie przywołało wspomnienia o niesławnym incydencie w Indian Wells w 2001 roku, kiedy Serena Williams została wygwizdana podczas meczu.

READ  Australia pokonuje Indie i po raz szósty zdobywa Puchar Świata w Krykiecie

Brzydki odcinek zawierał oskarżenia o rasizm i zarzuty, że ojciec Williamsa, Richard, naprawił wyniki meczów między Sereną i Venus Williams.

Osaka opuszcza boisko po przegranej walce z Kudremetovą.  Zdjęcie / AP
Osaka opuszcza boisko po przegranej walce z Kudremetovą. Zdjęcie / AP

Dwie siostry później bojkotowały Indian Wells przez 14 lat, dopóki Serena nie wróciła do akcji w 2015 roku.

„Powinieneś obejrzeć wideo (z incydentu Sereny Williams)” – powiedział publiczności Osaka.

Mistrzyni Wielkiego Szlema głośno mówiła o swoich walkach z „długimi napadami depresji”, które, jak powiedziała, rozpoczęły się podczas US Open w 2018 roku, kiedy pokonała w finale Serenę Williams.

Osaka wycofała się z ubiegłorocznego French Open z powodu decyzji o bojkocie konferencji prasowych dla mediów. W zeszłym roku tęskniła również za Wimbledonem, ale od tego czasu wróciła na trasę.