Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tenis: Fabuła nabiera tempa, gdy ojciec Novaka Djokovica rozwiązuje zagadkę szczepionkową Australian Open

Wciąż nie wiadomo, czy Novak Djokovic podwinął rękaw, by dźgnąć. Obraz/Getty Obrazy

Tajemnica wciąż krąży wokół statusu szczepień Novaka Djokovica i jego udziału w Australian Open, ponieważ milczy na temat tego, czy otrzymał szczepienie.

Gracze muszą być w pełni zaszczepieni, aby wziąć udział w tegorocznym pierwszym dużym turnieju, pojawiły się pytania, czy Djokovic – który w przeszłości wygłaszał komentarze przeciwko szczepieniom – zgodzi się na ten wymóg, czy całkowicie pominie turniej.

W rozmowie z K1 Televizija w serbskiej telewizji ojciec mistrza tenisa po raz kolejny wspomniał o tym, że jego syn nie dostanie szczepienia i może przegapić swoją szansę na wygranie swojego 21. majora – coś, co może sprawić, że będzie on w większości na szczycie listy . Tytuły Wielkiego Szlema zdobyte przez mężczyznę.

Podobno Srdjan Djokovic powiedział: „Muszą zdecydować, czy wpuścić Novaka”. „Jeśli zdecydują się (nie pozwolić Novakowi grać), stoją za swoją decyzją.

„Wygrał Australian Open dziewięć razy, a teraz chce grać – ale muszą mu pozwolić grać. Novak zrobi to, co uważa za najlepsze dla niego i nikt nie będzie narzucał mu jego opinii.

„Co mam zrobić, jeśli nie pójdzie (na Australian Open)? Poczekamy na Rolanda Garrosa i jego 21. tytuł Grand Slam.

„Wygra jeszcze kilka tytułów Grand Slam, dopóki nie przejdzie na emeryturę. Myślę, że cztery lub pięć (więcej). Na pewno wygra co najmniej dwa razy na Wimbledonie i kilku innych turniejach.

– Wątpisz? Nie musisz być ekspertem, ale Novak będzie grał jeszcze przez dwa, trzy lata i to wystarczy.

Djokovic nie ukrywał, że chce wyprzedzić Rogera Federera i Rafaela Nadala, by znaleźć się na szczycie męskiej listy mistrzów Wielkiego Szlema i będzie miał ku temu świetną okazję w Melbourne – gdzie zdobył to trofeum dziewięć razy.

READ  Andrew Strauss mówi, że Brendon McCollum „zaskoczył nas” podczas rozmowy o pracę w Anglii

Dyrektor Australian Open, Craig Tilley, powiedział w środę, że „niewielki procent” niezaszczepionych zawodników i personelu otrzyma zwolnienia lekarskie, aby mogli wykonywać swoje obowiązki w Melbourne Park.

Tiley powiedział również, że nie powiedział żadnemu australijskiemu tenisiście, że ma zwolnienie.

„Każdy, kto przyjdzie, jest zaszczepiony i będzie mały procent – ​​bardzo mały procent – ​​który będzie miał zwolnienie medyczne” – powiedział Tilley.

„Więc jeśli na miejscu jest jakiś gracz, fan (lub) pracownicy – albo zostałeś zaszczepiony, albo masz zatwierdzone zwolnienie medyczne i jesteś zarejestrowany w Australijskim Rejestrze Szczepień. Daje nam to bezpieczeństwo i dodatkowy poziom wygody w Strona.”

Tilley powiedział, że rozmawiał z Djokoviciem w weekend i ujawnił, że Serb chce grać – ale trener tenisa wciąż nie zna jego statusu szczepień.

„Jeśli Novak pojawi się na Australian Open, zostanie zaszczepiony lub otrzyma zwolnienie lekarskie” – powiedział Tilley.

„(To) jego wybór w oparciu o jego stan zdrowia, to jego wybór, aby zachować prywatność i poufność, tak jak wszyscy robimy w przypadku każdego schorzenia, które możemy mieć lub nie. Nie będziemy go zmuszać ani prosić o ujawnienie tego”.

Wszelkie oznaki, że Djokovic może pozostać wrażliwy i nadal grać, zostały zamaskowane przez Tileya na początku tego miesiąca, który wypowiedział się o obawach, że numer jeden na świecie może wykorzystać „lukę” do konkurowania.

„Aby było jasne, nikt nie może grać w Australian Open, jeśli nie jest zaszczepiony, albo podwójną dawką wszystkich wymaganych szczepionek, albo pojedynczą dawką Johnson & Johnson, która jest również zatwierdzoną szczepionką” – powiedział Tilley ABC. .

„Jedynym warunkiem, że możesz konkurować, oprócz szczepień, jest otrzymanie medycznie zatwierdzonego zwolnienia od władz australijskich, w szczególności wbrew wytycznym ATAGI (Australian Technical Advisory Group on Immunization).

„To bardzo jasne – nie ma luki – i nie ma wymogu, abyś mógł grać w Australian Open, chyba że spełniasz te kryteria”.

READ  Były prezydent UE Tusk wraca do polskiej polityki i atakuje rząd

Niezależny panel lekarzy ocenia wszystkie wnioski o zwolnienie lekarskie, a Tiley powiedział, że nie znają tożsamości nikogo, kto złożył wniosek.

„Jest bardzo konkretne, co się kwalifikuje, a co nie, a następnie trafia do panelu ekspertów i oni dzwonią, więc w tym momencie jest w trakcie tworzenia” – powiedział.

Również w grudniu wicepremier i minister edukacji wiktoriański James Merlino porzucił nadzieję Djokovica na grę bez szczepienia.

„Wszyscy nie mogą się doczekać Australian Open, a wszyscy, którzy wezmą udział – widzowie, zawodnicy, urzędnicy i personel – powinni zostać w pełni zaszczepieni” – powiedział Merlino.

„Zwolnienia medyczne są właśnie tym – to nie jest luka dla najlepszych tenisistów.

„Jest to zwolnienie medyczne w wyjątkowych okolicznościach, jeśli masz ostry stan chorobowy”.

Firma Tennis Australia wydała również oświadczenie w tej sprawie kilka tygodni temu, oświadczając, że zwolnienia medyczne muszą być zgodne z „ścisłymi wytycznymi rządowymi”.

„Wszyscy zawodnicy, uczestnicy i personel Australian Open muszą zostać zaszczepieni” – czytamy w oświadczeniu. „Każdy wniosek o zwolnienie lekarskie musi być zgodny ze ścisłymi wytycznymi rządowymi opartymi na poradach klinicznych ATAGI.

„To ten sam proces, który dotyczy każdego, kto chce wjechać do Australii. Wszelkie sugestie, że Tennis Australia szuka „dziur” w tym procesie, są po prostu błędne.

„Decydowanie o wyjątkach medycznych jest przywilejem niezależnych ekspertów medycznych. Nie jesteśmy w stanie wpływać na ten proces i nie powinniśmy.

„Bezpieczeństwo wszystkich jest zawsze naszym priorytetem, ponieważ planujemy Australian Open 2022 i wszystkie przełomowe wydarzenia”.