Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten prosty nawyk może zmniejszyć ryzyko demencji

Richarda Connora

Może również poprawić ogólny stan zdrowia.

Niedawno pisałem o tym, co możemy zrobić, aby chronić nasze finanse, jeśli cierpimy na pogorszenie funkcji poznawczych. Może nie jest to ulubiony temat nikogo, ale jest ważny.

Wielu z nas ma bezpośrednie doświadczenie ze spustoszeniami demencji. Starannie zaprojektowany plan emerytalny może się zepsuć i wymagać kosztownej opieki medycznej. Podobnie jak wielu moich przyjaciół i kolegów, chciałbym wiedzieć, czy są rzeczy, które mogę zrobić, aby zapobiec lub zapobiec początkowi osłabienia umysłowego.

Przeczytaj: Nowe zasady starzenia się obejmują małe, ale ważne codzienne decyzje

Harvard Medical School opublikował artykuł, w którym wymieniono sześć czynników, które mogą pomóc w zapobieganiu pogorszeniu funkcji poznawczych:

Matka Siddiga cierpiała na ciężką chorobę Alzheimera. Martwił się, że może to zwiększyć jego ryzyko, i wyraził tę obawę swojemu lekarzowi podczas corocznej kontroli. Lekarz miał podobną historię rodzinną i mój przyjaciel podzielał jego obawy. Powiedział mu, że badał demencję od wielu lat i że z badań, które przeglądał, jedynym wspólnym elementem zmniejszającym ryzyko demencji było chodzenie.

Przeczytaj: Spożywanie tych pokarmów może spowolnić chorobę Alzheimera o jedną trzecią

Niedawny artykuł w Journal of Neurology of the American Medical Association dodał trochę wiarygodności opowieści mojego przyjaciela. W artykule opisano badanie, w którym monitorowano ponad 78 000 dorosłych i przyjrzano się związkowi między liczbą kroków, które wykonujesz każdego dnia, a szansami na rozwój demencji.

W artykule przytoczono wcześniejsze ustalenia wskazujące, że chodzenie zmniejsza ryzyko kilku przyczyn chorób i śmiertelności, w tym chorób układu krążenia, raka i cukrzycy. Artykuł stwierdza: „Zasugerowano optymalną dawkę od 6000 do 8000 kroków, aby zmniejszyć ryzyko śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny”.

W naszym dawnym domu na przedmieściach Filadelfii możliwości chodzenia do sklepu czy kawiarni były ograniczone. Zwykle chodzę po okolicy lub jeżdżę do parku.

READ  „Alarmujący” wzrost zachorowań na cukrzycę typu 2 wśród Wielkiej Brytanii poniżej 40. roku życia | cukrzycowy

Nasz najstarszy syn i jego rodzina mieszkają na Manhattanie. Chodzenie jest dla nich sposobem na życie. W ten sposób robią zakupy, chodzą do parku, chodzą do szkoły i odwiedzają przyjaciół. Rutynowo przekraczali 10 000 kroków dziennie. Kiedy odwiedzamy, wszędzie też chodzimy.

W naszym obecnym domu nadal chodzę na piesze wycieczki tylko po to, żeby poćwiczyć. Istnieje wiele miejsc, do których można dojść pieszo, w tym śródmiejskie kawiarnie i restauracje, a także 4-kilometrowa promenada.

Przeczytaj: Jedzenie 400 kalorii dziennie z tych pokarmów może zwiększyć ryzyko demencji o ponad 20%

Lubię myśleć o tym jako o spacerze funkcjonalnym. Połączenie zdrowego dla mózgu spaceru z zadaniem lub wydarzeniem towarzyskim to świetny „duet”. Jest coś szczególnie satysfakcjonującego w wejściu do sklepu, kawiarni lub restauracji. Czujesz się, jakbyś właśnie wygrał latte w kawiarni.

Moje zaangażowanie w regularne spacery zostanie wystawione na próbę w niedalekiej przyszłości. Na początku stycznia planuję wymianę lewego kolana. We wrześniu 2019 miałam wymianę prawego kolana. Tak długo czekałam na wymianę kolana; Ostatni rok poprzedzający operację był ciągłym bólem i bardzo ograniczonym ruchem. Dwutygodniowa podróż do Włoch w maju tego roku była w dużej mierze porażką.

Przeczytaj: Oto jedna rzecz, w której uważność nie pomoże, mówią nowe badania

Lewe kolano prawie nie bolało, ale zdjęcia rentgenowskie nie kłamią. Prawie nie ma chrząstki, a ostrogi kostne są obfite. Chirurg powiedział mi, że „upadłem lub zgarbiłem się” z powodu bólu. Wczorajsza godzina marynowania potwierdziła ostrzeżenie lekarza. Boli dzisiaj, ale nie jest tak źle. Odejdę, kiedy skończę to pisać.

Jestem wdzięczny, że technologia medyczna jest dostępna, aby pomóc ludziom takim jak ja przezwyciężyć wyzwania związane z wiekiem i nadmiarem. Mam nadzieję, że będę mógł chodzić jeszcze przez wiele lat. I cieszę się, że może mi też pomóc zachować siłę psychiczną.

READ  Jad pszczeli łagodny wykazuje większy potencjał aplikacyjny

Ten artykuł pojawił się po raz pierwszy w Humble Dollar i został ponownie opublikowany za zgodą.

Richard Connor jest na wpół emerytowanym inżynierem lotniczym i żywo interesuje się finansami. Śledź Ricka na Twitterze @RConnor609 i sprawdź jego poprzednie artykuły.

— Richarda Connora

 

(koniec) Dow Jones Newswires

01-21-23 1310ET

Prawa autorskie (c) 2023 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.