Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Telefony z Androidem mogą wkrótce otrzymać gwarancję aktualizacji przez pięć lat

W przyszłości telefony i tablety z Androidem mogą mieć gwarancję na pięć lat aktualizacji systemu, jeśli nowe plany UE zaczną przynosić owoce.

Unia Europejska chce, aby producenci gwarantowali co najmniej trzy lata aktualizacji systemu operacyjnego i dodatkowe dwa lata aktualizacji zabezpieczeń.

Jest to zgodne z czym Google A Samsung liczy nabywców swoich urządzeń i to, co Apple obecnie przekracza dla większości urządzeń. The Propozycje projektów Zostały zaprojektowane w celu przedłużenia żywotności urządzeń w celu zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych.

W projekcie przepisów prawodawcy twierdzą, że urządzenia są często wymieniane z wyprzedzeniem z powodu braku aktualizacji. Projekt mówi, że koszty środowiskowe są znaczne.

Czyta: „Gwałtowny wzrost popytu na smartfony i tablety, oprócz ich zwiększonej funkcjonalności, doprowadził do zwiększonego zapotrzebowania na energię i materiały do ​​produkcji tych urządzeń na rynku UE, czemu towarzyszy wzrost związanego z tym wpływu na środowisko Ponadto urządzenia często wymieniane są przedwcześnie przez użytkowników, a pod koniec okresu użytkowania nie są w wystarczającym stopniu ponownie wykorzystywane lub poddawane recyklingowi, co powoduje marnowanie zasobów”.

Z oceny wpływu przeprowadzonej przez Unię Europejską wynika, że ​​wydłużenie życia telefonu lub tabletu o zaledwie rok może obniżyć klimat o około 25% całego rynku mobilnego. Poza tym proponowane rozporządzenie mówi, że wydłużenie żywotności telefonu do pięciu lat byłoby równoznaczne z usunięciem z dróg pięciu milionów samochodów (poprzez Ars Technica).

Przepisy wzywają również producentów do udostępniania części zamiennych przez okres co najmniej pięciu lat po ich wydaniu. Obejmuje baterie, kamery, porty ładowania itp. Wielu producentów rozpoczęło już programy samonaprawcze, ale te przepisy skutecznie wprowadzą je w życie.

Głównym celem planów jest zapewnienie, aby telefony i tablety były energooszczędne i trwałe, łatwe w naprawie, modernizacji i konserwacji oraz aby można je było ponownie wykorzystać i poddać recyklingowi. Wejdziesz teraz w okres konsultacji.

READ  Uczniowie podpisują umowę i rozmawiają z astronautami NASA, ESA na orbicie