Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Teixeira denerwuje Błachowicza, zdobywa 205-funtowy pas na UFC 267

ABU DHABI, Zjednoczone Emiraty Arabskie (AP) – Glover Teixeira zatrzymał Jana Bachowicza, poddając się w drugiej rundzie na UFC 267 w sobotni wieczór, gdy 42-letni weteran z Brazylii zdobył pas wagi półciężkiej Błachowicza i został najstarszym mistrzem pierwszy raz w historii UFC.

Teixeira (33-7) wykończył 38-letniego Bachovicia (28-9) dusząc go nago w oszałamiającym zwycięstwie, które zakończyło niezwykły boom w późnej karierze.

Peter Jan zdobył również tymczasowy tytuł wagi koguciej pokonując Corey Sandhagen. Wcześniej wschodzące gwiazdy Islam Machachev i Khameza Shemayev wróciły do ​​klatki z imponującymi zwycięstwami na pokazie na Union Arena.

Błachowicz był ważnym faworytem w drugiej najstarszej kolegialnej walce o tytuł w historii UFC, ale Teixeira odniósł swoje szóste zwycięstwo z rzędu w wielkim stylu. Po dużej kontroli w pierwszej rundzie, Teixeira dokonał wyjątkowego usunięcia w drugiej rundzie i utorował sobie drogę do pozycji, by zapaść się w zwycięski dławik w 3:02.

Teixeira nie walczył o tytuł UFC od 2014 roku, kiedy to jego passa 20 wygranych walk została przerwana przez pozorną przegraną z Jonem Jonesem. Po zmaganiach w swojej karierze 5-5, Teixeira przekwalifikował się i odniósł pięć zwycięstw z rzędu od początku 2019 roku, aby zapewnić sobie ten tytuł.

Błachowicz nie mógł wyzwolić wiele ze swojej słynnej siły uderzeniowej, którą jego fani nazywali „Polską Siłą”. Walczył na boisku z jiu-jitsu Teixeirą i poniósł porażkę w swojej drugiej obronie tytułu, którą wygrał z Dominic Reyes w zeszłym roku.

Teixeira został drugim zawodnikiem, który posiadał 205-funtowy pas UFC, odkąd Jon Jones opuścił dywizję, którą dominował przez większość ostatniej dekady, starając się przejść do wagi ciężkiej.

Wcześniej Jan (16-2) potwierdził swoje prawo do pasa wagi koguciej, pokonując Sandhagena (14-4) w ekscytującym meczu pomiędzy elitarnymi napastnikami.

Yan zdobył pas wagowy Bantamage w zeszłym roku w Abu Dhabi, ale przegrał go z Jaminem Sterlingiem w marcu, kiedy Yan został zdyskwalifikowany za kontuzję kontuzjowanego kopnięcia kolanem w czwartej rundzie walki, którą wygrał w Las Vegas. UFC zdecydowało się przyznać tymczasowy pas zwycięzcy w konfrontacji Jana z Sandhagenem, ponieważ Sterling nie jest gotowy do powrotu z operacji szyi.

READ  Świątek pokonuje powolny start i awansuje do czwartej rundy French Open

Jan i Sandhagen wymienili się różnymi kopnięciami i ruchami na ziemi w głośnej bitwie technicznej, która zrobiła wrażenie na fanach Abu Zabi. Yan miał najlepszą liczbę wymian i wygrał 49-46 we wszystkich trzech kartach.

Shimayev (10:0), popularny typ pasa wagi półśredniej w najbliższej przyszłości, zdominował Li Jinglianga w swojej pierwszej walce od początku zeszłego roku. Chimajew został odsunięty na bok przez COVID-19 i inne trudności.

Wrócił do klatki z drobnym otworem otwierającym dla Li, podniósł swojego chińskiego przeciwnika wkrótce po dzwonku otwierającym, a następnie zaniósł go na bok klatki, gdzie powiedział kilka słów do prezydent UFC Dany White, zanim rzucił Li do klatki. płótno.

Chemayev ostatecznie wykończył z gołą tylną przepustnicą w połowie pierwszej rundy. Jego trzej ostatni przeciwnicy nie byli w stanie zadać ani jednego dużego ciosu.

Machachev (21-1) kontynuował swoją passę, wygrywając w pierwszej rundzie z weteranem Danem Hookerem, kończąc go z Kimurą w pobliżu punktu środkowego pierwszej rundy. Weteran z Dagestanu od 2015 roku wygrał dziewięć walk z rzędu, w tym trzy zwycięstwa w 2021 roku.

___

Więcej AP Sports: https://apnews.com/hub/sports i https://twitter.com/AP_Sports