Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Technologia SITA wyposaży osiem lotnisk w Polsce

Firma SITA, specjalizująca się w technologiach informatycznych w transporcie lotniczym, zapewniła: naszyjnik Od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) do modernizacji ośmiu międzynarodowych portów lotniczych w Polsce.

W ramach czteroletniego kontraktu SITA będzie odpowiedzialna za cyfrową transformację komunikacji powietrznej i naziemnej, a także zapewnienie bezpieczeństwa ruchu lotniczego na lotniskach.

Wiceprezes Bansa ds. Aeronautyki Maciej Rudak powiedział: „Polska jest główną wschodnią bramą do Unii Europejskiej (UE) i jedną z największych przestrzeni powietrznych w Europie.

Korzystamy z najnowszych technologii, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i liniom lotniczym korzystającym z naszej przestrzeni powietrznej, która każdego dnia obsługuje blisko 2000 lotów. Współpracujemy z firmą SITA od 2017 roku i jesteśmy przekonani, że będą w stanie zaspokoić nasze potrzeby.”

Z technologii SITA skorzystają lotniska w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Modlinie, Wrocławiu, Poznaniu i Rzeszowie.

Jako dostawca usług żeglugi powietrznej (ANSP), PAŻP zarządza wymianą danych z pilotami statków powietrznych, w tym odprawą.

Wykorzystując usługi ATC Datalink firmy SITA, PAŻP może przejść z zezwolenia na odlot głosowy na zezwolenie na odlot cyfrowy, aby zapewnić efektywne zarządzanie przestrzenią powietrzną.

SITA twierdzi, że usługa Departure Data Link (DCL) umożliwia cyfrową wymianę zezwoleń na odlot między kontrolerami ruchu lotniczego a pilotami.

Mówi się, że jego łącze danych DCL umożliwia również łatwą interakcję z innymi systemami używanymi przez funkcjonariuszy kontroli ruchu lotniczego (ATCO).

„Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z PAŻP” – powiedział Jan Cabaret, dyrektor generalny SITA Aircraft. Nasza usługa łącza danych DCL pomoże zmodernizować komunikację w ruchu lotniczym w Polsce oraz wspierać bezpieczeństwo i wydajność podczas odbicia podróży.”

zeszły tydzień, SITA nawiązała współpracę z Grupą Alstef Uruchomienie rozwiązania do samodzielnego zrzucania bagażu o nazwie Swift Drop.

Powiązane firmy