Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Taylor Swift jako pierwszy ma 10 najlepszych slotów na amerykańskich listach przebojów | Ents & Arts News

Taylor Swift została pierwszą artystką, która znalazła się w Top 10 na liście US Billboard Hot 100.

Wszystkie utwory pochodzą z najnowszego albumu gwiazdy pop, Midnights, który ukazał się nieco ponad tydzień temu w piątek, 21 października.

Rekord był wcześniej w posiadaniu amerykańskiego rapera Drake’a, który we wrześniu ubiegłego roku miał dziewięć hitów Top 10 przez tydzień.

W odpowiedzi na tę wiadomość Swift napisała na Twitterze do swoich 91,5 miliona obserwujących: „10 na 10 na 100 Hot??? na moim 10. albumie ???????????????????? ??????

Jej pierwszy singiel z albumu – Anti-Hero – zajął pierwsze miejsce, nagrywając numer jeden w swojej dziewiątej karierze.

Kolejne dziesięć najlepszych piosenek to Lavender Haze, Maroon, Snow On The Beach, Midnight Rain, Bejeweled, Question…?

Midnights to najszybciej sprzedający się album roku, przewyższający Harry’ego House’a Harry’ego Stylesa, według oficjalnej firmy wykresów.

Sprzedaż list przebojów osiągnęła 204 000 w ciągu siedmiu dni – ponad dwukrotnie więcej niż poprzedni najlepszy wynik Swift wynoszący 90 300 – który osiągnął dzięki albumowi z 1989 roku, wydanemu w 2014 roku.

Czytaj więcej:
Film Taylora Swifta Anti-Hero edytowany w celu usunięcia słowa „gruby”
Nowy album Midnights bije rekordy na Spotify
Taylor Swift otwiera się na temat zaburzeń odżywiania w filmie dokumentalnym

Był to pierwszy tydzień sprzedaży albumów od czasu wydania 30. albumu Adele w listopadzie ubiegłego roku, a także był to najczęściej streamowany album roku, z 72,5 milionami piosenek w ciągu siedmiu dni.

Swift również zdominował brytyjskie listy przebojów w zeszłym tygodniu, a Midnights i Anti-Hero wylądowały na pierwszym miejscu.

Pojawia się zaledwie kilka dni po kontrowersji wokół teledysku Anti-Hero.

Oryginalna wersja piosenki przedstawiała gwiazdę pop wchodząc na wagę łazienkową, po czym obracając pokrętłem, ujawniając słowo „gruby”.

READ  Meghan próbuje teraz zaklasyfikować słowo „prototypowanie”

Ale zaktualizowana w YouTube i Apple Music, nowa wersja pokazuje, że Swift otrzymuje tylko lekceważące spojrzenie od kogoś stojącego z boku.

Zmiana nastąpiła po tym, jak niektórzy fani i osoby publiczne skrytykowali oryginalną scenę, twierdząc, że zachęca ona do „nacjonalizmu”.