Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tak się złożyło: aktualizacja epidemii społeczności COVID-19 – poniedziałek 4 kwietnia

16:28 – Oto pełne ogłoszenie decyzji w sprawie czerwonego światła od ministra odpowiedzi na COVID-19, Chrisa Hepkinsa:

Nowa Zelandia odnotowuje spadek liczby zachorowań, ale ponieważ firma Omicron kontroluje nasz region, porady dotyczące zdrowia publicznego mówią nam, że teraz nie jest czas, aby kraj przeniósł się do Orange, minister ds. odpowiedzi na COVID-19, Chris Hepkins potwierdzone dzisiaj.

„To zachęcające widzieć, że jest mniej przypadków” – powiedział Chris Hepkins. „Wczoraj była najniższa liczba, jaką widzieliśmy od 25 lutego”.

„Cztery tygodnie temu średnia liczba przypadków wynosiła około 20 000 dziennie, w porównaniu do dzisiejszej, gdzie ta średnia wynosi ponad 13 000. Ale chociaż spadek liczby przypadków dotyczy głównie Auckland i Wellington, inne miejsca nie są jeszcze w takiej samej sytuacji.

„Spadek liczby szpitali w Auckland, ale nadal spadek lub wzrost w takich obszarach, jak Canterbury, Waikato i Northland.Szpitale w niektórych obszarach DHB osiągają swój szczyt dopiero w połowie kwietnia.

„W rezultacie porady dotyczące zdrowia publicznego mówią, że jeszcze nie czas na złagodzenie obecnych ograniczeń i dołączenie do Orange. Ministrowie ponownie dokonają przeglądu tych ustawień w przyszłym tygodniu.

„Wprowadziliśmy tę kontrolę w życie, biorąc pod uwagę tempo, w jakim obserwujemy zmianę sytuacji związanej z COVID-19, i zdajemy sobie sprawę, że Wielkanoc i nadchodzące wakacje szkolne to ważny czas dla firm – szczególnie tych w naszych obszarach turystycznych” – Chris Hepkins powiedział.

Jak nauczyliśmy się w ciągu ostatnich dwóch lat, ochrona siebie i siebie nawzajem przed COVID-19 nadal jest wysiłkiem zespołowym.

„Około dwa tygodnie temu ogłosiliśmy zmiany w ramach ochrony przed COVID-19, aby uprościć i umożliwić nam bardziej normalne życie, przy jednoczesnym utrzymaniu środków zdrowia publicznego, o których wiemy, że działają. Ogłosiliśmy również zmiany w pozwoleniach na szczepionki i zezwoleniach „, Chris Hepkins powiedział.

READ  Nie narzekaj na fajerwerki na Facebooku – dzwoń pod numer 111 – mówi kierownik dzielnicy FENZ

„Dziś wieczorem o 23:59, Kiwi nie będą już musieli używać mojej przepustki szczepionkowej. Było to bardzo przydatne narzędzie podczas szczepień w kraju i w naszej walce z Deltą, ale przynajmniej dla około 95% kwalifikującej się dorosłej populacji podwójna dawka, nie potrzebujemy już tego Firmy nadal będą mogły korzystać z systemu, jeśli zechcą, ale od dzisiejszego wieczoru nie jest to wymagane.

„Mandaty rządowe dotyczące szczepionek dla wszystkich sektorów z wyjątkiem pracowników służby zdrowia i opieki, personelu więziennego i pracowników granicznych zostaną dziś wieczorem usunięte. Pozostaną one dostępne dla pracowników służby zdrowia i opieki oraz personelu więziennego, ponieważ mają do czynienia z tak wieloma osobami o wysokim ryzyku poważna choroba z powodu COVID-19 oraz dla naszych pracowników przygranicznych, ponieważ są oni pierwszymi osobami, które mogą doświadczać nowego rodzaju lęku pojawiającego się na arenie międzynarodowej.

„Nasza odpowiedź na COVID-19 zawsze traktowała priorytetowo zdrowie kiwi, zapewniając ochronę naszych członków naszych społeczności z obniżoną odpornością i wysokiego ryzyka.

„Czerwony oznacza noszenie maski na twarz w większości wnętrz, ograniczając pojemność w pomieszczeniach do 200 osób, a jeśli zachorują na COVID-19 – lub kogoś, z kim mieszkasz – samoizolują się przez 7 dni.

„Poza zaszczepieniem i otrzymaniem dawki przypominającej, maski na twarz są naszą najlepszą obroną przed COVID-19. Noszenie ich może zmniejszyć liczbę nowych przypadków wirusa nawet o 53%. Oznacza to, że nosząc maskę na twarz przyczyniasz się do zmniejszenia liczby liczba nowych infekcji” – powiedział Chris Hepkins.Nasze przypadki zmniejszają liczbę osób w szpitalu, zmniejszają liczbę zgonów.