Tactix zadał kolejną ciężką porażkę bez zwycięstwa Southern Steel, 55-38

Strzelając gola Tactix, Aliyah Dunn zakończył mecz z 87% skutecznością.

Robin Eddy/Personel

Na stadionie ILT Southland w Invercargill: taktyka 55 (Alia Den 39/45, Te Baia Selbi Rikit 15/18, Vika Kolotto 1/1) bije Południowa stal 38 (Zbawiciel Tui 14/17, Eseta Autagavaia 13/15, Georgia Heffernan 11/16). 1h: 17-9; HT: 37-18; 3 razy: 49-27.

Trzecia porażka metali ciężkich dla Southern Steel w tylu meczach w trwającym sezon sezonie Premier League, z innym kontynentem, Tactixem, ostatnią drużyną, która zadała jednostronną porażkę, wygrywając 55-38 w poniedziałek wieczorem.

Gra u siebie po raz pierwszy w 2023 roku nie wystarczyła, by pobudzić niepokonaną drużynę, która w pierwszych trzech kwartach zapewniła coś więcej niż tylko rywalizację znakomitej drużynie Tactix.

Dominacja Tactix była taka, że ​​ich 37 punktów w pierwszej połowie ustanowiło nowy rekord bramek zdobytych w pierwszej połowie.

Ten nowy wynik został osiągnięty dzięki imponującemu wynikowi 20-9 w drugiej kwarcie, gdy Tactix wrócił na właściwe tory po ostatniej porażce z Northern Mystics 9 bramkami.

Na drugim końcu spektrum Steal przegrali trzy mecze różnicą 26, 20 i 17, ale walka w czwartej kwarcie, która obejmowała pięć bramek i wygrała ostatni odcinek 11-6, była odrobiną nadziei. Steal też musiał się utrzymać.

Podczas gdy atak Steal miał trudności z ominięciem dynamicznego duetu obronnego Gene Watsona i Karen Burger, którym pomagali Greer Sinclair (obrońca skrzydłowy) i Laura Malcolm (środek), po drugiej stronie nie było takich problemów. sąd.

READ  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Koszmar igrzysk trwa nadal dla żeglarzy z Kiwi, w tym zmagań Petera Berlinga i Blaira Talk
Dynamiczna obrończyni Tactix, Karen Berger, broni stalowej bramki Saviora Tui.

Atak skrzydłowy Malcolma i Kimiory Poi znalazł meloników z regularną łatwością w ostatnim meczu rundy 3.

Trenerka kradzieży, Renga Bloxham, ma przed sobą dużo ciężkiej pracy, ale jasnym punktem był występ rezerwowego Isety Otagavy, która w kilka minut zastąpiła Saviour Tui, która wróciła po kontuzji kolana.

Autagavaia strzelił pewnie 13-15 przeciwko światowej klasy parze Watson i Burger.

Sam Wenders opuszczający boisko z powodu kontuzji w pierwszej połowie był takim ciosem, że Steele nie mógł tego znieść, ale jego powrót w drugiej połowie w obronie skrzydłami przyniósł zbiorowe westchnienie ulgi kibiców Invercargill.

Najlepsi na boisku

W tym, co było prawdopodobnie największym pozytywem zestawu treningowego Tactix, wybranie jednego gracza z tych siedmiu startów było nie lada wyzwaniem — można było przedstawić argumenty dla każdego z nich. Ale nie jesteśmy tutaj, aby siedzieć na płocie, więc chodźmy z importowanym z Anglii Malcolmem, który prawdopodobnie jest jej najlepszą grą w czerwono-czarnych.

Wielka chwila

To nie był wielki moment dla meczu, ale Steal utrzymali pięciobramkową przewagę w ostatniej kwarcie, która po długim zakończeniu meczu była pokazem walki i dała kibicom powód do radości.

Ocena dopasowania: 5/10

Rajd kradzieży w późnej fazie gry w czwartej kwarcie był przebłyskiem czegoś bardziej konkurencyjnego, a obserwowanie, jak Tactix świeci jasno, zwłaszcza w pierwszej połowie, było dobre, ale ogólnie trudno się ekscytować tak jednostronnym konkursem .

Wielkie zdjęcie

Dzięki temu, że Tactix, Northern Mystics i Central Pulse są teraz w zasięgu dwóch zwycięstw, niedzielne starcie pomiędzy Tactix i Pulse na nowym stadionie MainPower Stadium w formatach Rangiora stanowi kluczowe starcie na początku sezonu. W międzyczasie Steel będą kontynuować poszukiwania pierwszego zwycięstwa w sezonie nad Waikato BOP Magic w sobotę.

READ  Legenda niemieckiego futbolu Franz Beckenbauer, zwany „Kajzerem”, zmarł w wieku 78 lat