Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ta kula o wartości 400 USD wykorzystuje technologię pojazdów autonomicznych, aby pomóc osobom niedowidzącym

Standardowa biała laska jest niezbędną pomocą dla wielu osób niedowidzących, ale jak dotąd nie zaoferowała wielu niedrogich nowoczesnych aktualizacji – coś, co grupa badaczy chce zmienić.

Pożyczając technologię zaprojektowaną dla pojazdów autonomicznych, zespół stworzył samonawigujący inteligentny drążek, który może identyfikować przeszkody w otaczającym środowisku i bezpiecznie odpychać użytkownika od nich.

W testach inteligentny drążek wzmacniający zwiększył prędkość chodzenia ochotników z dysfunkcją wzroku o 18 procent. Dla mnie 250 milionów ludzi Ze względu na problemy ze wzrokiem na całym świecie ta technologia wspomagająca może doprowadzić do poważnego wzrostu jakości ich życia.

„Chcieliśmy czegoś bardziej przyjaznego dla użytkownika niż tylko biały drążek z czujnikami” Inżynier mechanik Patrick Slade mówi: z Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii. „Coś nie tylko mówi ci, że coś stoi na twojej drodze, ale mówi ci, czym jest ten obiekt, a następnie pomaga ci się po nim poruszać”.

Inteligentny kij jest wysoce zależny od lidar (Detekcja światła i dalmierz), która wykorzystuje lasery refleksyjne tylko do wykrywania obiektów i odległości. Typowe czujniki w smartfonach — Global Positioning System (GPS), akcelerometry, magnetometry i żyroskopy — śledzą odpowiednio lokalizację, prędkość i kierunek użytkownika.

Po stronie oprogramowania kij używa kilku Sztuczna inteligencja Algorytmy, w tym Pozycjonowanie i budowanie mapy miejsca jednocześnie (SLAM) – Metoda budowania mapy nieznanego obszaru ze śledzeniem na nim lokalizacji użytkownika.

Na końcu drążka wielokierunkowe automatyczne koło może napędzać pieszych w jednym lub drugim kierunku, a nawet może być używane do kierowania kogoś do miejsca docelowego, takiego jak kawiarnia (podobnie jak smartfon lub system nawigacji samochodowej).

„Chcemy, aby ludzie mieli kontrolę, ale zapewnili im odpowiedni poziom delikatnych wskazówek, aby dotrzeć tam, gdzie chcą, tak bezpiecznie i wydajnie, jak to tylko możliwe”. mówi informatyk Mikkel Kochinderfer, również ze Stanford.

READ  [Update: 1 year later] Recenzja: Ten adapter konwertuje standardowy CarPlay na Wireless CarPlay i jakoś działa

(Andrew Broadhead/Uniwersytet Stanforda)

To nie pierwszy raz, kiedy technologia została zastosowana w inteligentnych drążkach, ale obecne modele są ciężkie i drogie. Ten nowy jest lekki i może być dostępny za kilkaset dolarów – mniej niż jedną dziesiątą kosztu niektórych istniejących inteligentnych drążków.

stroiki są rozwijane z pomocą Osoby niedowidzące, które dawały „fajne komentarze” Według Sladea. Wiele decyzji dotyczących projektowania i nawigacji zostało podjętych na podstawie opinii tych, którzy faktycznie będą korzystać z urządzenia.

Na razie jednak to wciąż prototyp badawczy. Zespół stworzył projekt open source, więc każdy, kto ma niezbędną wiedzę i materiały (koszt około 400 USD), może zbudować własną wersję inteligentnego drążka i pomóc w jego rozwoju.

„Chcieliśmy ulepszyć ten projekt pod kątem łatwości reprodukcji i kosztów” Kochenderfer. mówi. „Każdy może pobrać cały kod, wykaz materiałów i schematy elektroniczne za darmo”.

Wyszukiwanie zostało opublikowane w nauka o robotyce.