Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ta 23-letnia dziewczyna z Wielkiej Brytanii walczy z „alergią na wodę”!

Alergie mogą być naprawdę różnorodne, podczas gdy niektórzy ludzie są uczuleni na kurz, inni wykazują nietolerancję na niektóre produkty spożywcze, takie jak soja, mleko itp.

Ale to, przez co przechodzi ta 23-latka, jest najrzadszym, przez co przechodzi ta 23-latka!

Nyah Selway z Wielkiej Brytanii cierpi na rzadką i bolesną alergię na wodę, jeden z podstawowych elementów przetrwania człowieka, która wywołała szok w Internecie. Alergia nazywa się Aquagenic Świąd.

Ta rzadka choroba charakteryzuje się rozwojem intensywnego swędzenia skóry przypominającego pieczenie, które jest wynikiem kontaktu z wodą. Czasami kontakt z substancjami podobnymi do wody może być również śmiertelny.

Ale ponieważ nie można myśleć o codziennym życiu bez uniwersalnego rozpuszczalnika, Niah dzieli się swoją historią życia na swoich platformach społecznościowych, aby wyjaśnić, w jaki sposób bierze prysznic, nie pozwalając kropli wody dotknąć jej ciała.

Dziesięcio i pół minutowy film „Moja zaktualizowana procedura łazienkowa” pokazuje, jak wyjaśnia wszystkie rodzaje środków ostrożności, które należy podjąć przed pójściem pod prysznic i jak bolesny może być ten proces. Wspomniała również, że używa „oleju do kąpieli” zamiast wody w procesie szorowania, ponieważ tworzy on bąbelki i sprawia, że ​​czuje się, jakby brała naturalną kąpiel.

Obejrzyj wideo tutaj: https://youtu.be/KZpMfeX1RCE?t=532

Film i ten rzadki stan wywołały wśród internautów wiele pytań, takich jak, czy może wziąć wodę, czy może wziąć szybki dwuminutowy prysznic zamiast długiego, bolesnego procesu.

Dzieląc się odpowiedziami na te pytania, Nyah komentuje: „Nie ma znaczenia, jak długo pozostanę w wodzie, ponieważ gdy zetknie się ona ze skórą, reakcja alergiczna rozpocznie się po 5-10 minutach, czy nadal mam kontakt z wodą czy nie.” Dla mnie prysznic jest lepszy, ponieważ kiedy biorę prysznic, woda uderza w moją skórę i powoduje większy ból”.

READ  Setki łapią spektakularną kulę ognia przelatującą niewygodnie blisko ziemi przestrzeń

Po tych wszystkich cierpieniach 23-latek założył stronę GoFundMe, aby zebrać fundusze na leczenie w prywatnym ośrodku medycznym w Niemczech. Jej cel to 2,50.000 funtów.

„Moja skóra swędzi przez wiele godzin po kontakcie z jakąkolwiek formą wody, w tym deszczem, potem, łzami, moczem itp. Nie urodziłem się z tym stanem, ale pogorszyło się w moich nastoletnich latach, gdy przechodziłem przez okres dojrzewania” pisze na stronie GoFundMe.

Nyah bierze również środki przeciwbólowe i przeciw nudnościom, aby przez jakiś czas zachować normalność, zwłaszcza jeśli wystąpi ostra reakcja.

Niah ma również aktywną stronę na Instagramie, na której kontaktuje się z ciekawskimi ludźmi na temat jej alergii.