Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szwecja zaszokowała Stany Zjednoczone, nominowane do złotego medalu w piłce nożnej kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Tokyo

Szwecja świętuje po zdobyciu jednego ze swoich trzech goli przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Dan Mullan / Getty Images

Szwecja świętuje po zdobyciu jednego ze swoich trzech goli przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Stena Blackstein strzeliła dwa gole, a Szwecja po raz kolejny oszołomiła Stany Zjednoczone na igrzyskach olimpijskich, wygrywając w środę 3:0 w turnieju piłki nożnej kobiet.

Amerykanie, zajmujący pierwsze miejsce na świecie i faworyci do zdobycia złotego medalu w Tokio, rozegrali przed meczem 44 mecze z rzędu bez porażki.

Ale Szwecja, zajmująca 5. miejsce w rankingu, była w ostatnich latach swego rodzaju wrogiem drużyny USA. Szwedom udało się pokonać Amerykanów z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 w ćwierćfinale, pierwszej w historii amerykańskiej eliminacji olimpijskiej.

Następnie w kwietniu Szwecja zremisowała ze Stanami Zjednoczonymi w Sztokholmie 1:1, odnosząc zwycięską passę od stycznia 2019 r., kiedy to Amerykanie przegrali z Francją w przededniu Mistrzostw Świata.

Główka Blacksteiniusa w daleki róg podania Sofii Jacobson w 26. minucie dała Szwecji prowadzenie w pierwszej połowie.

Amerykanie wyszli bez znaczenia, a ich najlepsza szansa w pierwszej połowie nadeszła w ostatniej minucie, kiedy strzał Rose Lavell trafił w słupek. Trener Vlatko Andonovsky dokonał zmian w drugiej połowie, zastępując Carli Lloyd na miejscu Alexa Morgana i Julie Earts na miejsce Sama Mewesa.

Stena Plastenius świętuje po otwarciu rejestracji w Szwecji.

Dan Mullan / Getty Images

Stena Plastenius świętuje po otwarciu rejestracji w Szwecji.

Ale Blackstein ponownie strzelił gola w 54. minucie, pokonując bramkarz Alyssę Naher, podczas gdy Amerykanie nadal cierpieli. Następnie w 72. minucie strzeliła go Lena Hurtig.

Porażka była pierwszą dla Stanów Zjednoczonych pod wodzą Andonovsky’ego, który przejął ster po tym, jak była trenerka Jill Ellis odeszła po tym, jak drużyna wygrała mistrzostwa świata we Francji.

Rzeczy

Piłkarze z Nowej Zelandii mają nadzieję na awans do nokautów, podczas gdy drużyna piłkarska Ferns została umieszczona w „grupie śmierci”.

Szwedzka drużyna narodowa była bez Magdy Eriksson z powodu kontuzji. Drużyna powiedziała, że ​​trenowała, ale z powodu napiętego harmonogramu turnieju została zatrzymana poza otwieraczem.

Tokio to siódme igrzyska olimpijskie w Szwecji. Po wyeliminowaniu Szwecji w rzutach karnych w ćwierćfinale pięć lat temu, Szwecja zdobyła srebrny medal, przegrywając w finale z Niemcami 2:1.

Stany Zjednoczone mają cztery złote medale olimpijskie, więcej niż jakikolwiek inny kraj. Drużyna walczy o zdobycie pierwszego złotego medalu olimpijskiego po zdobyciu tytułu Pucharu Świata.

Szwecja jest teraz liderem grupy G przed sobotnim meczem z Australią w Saitamie, podczas gdy Stany Zjednoczone zmierzą się z Nową Zelandią. Dwie najlepsze drużyny w grupie awansują do fazy pucharowej.

READ  Wirus koronowy Covid 19: dlaczego zmienna delta przeraża ekspertów