Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szpitale w Nowej Zelandii przygotowują się na największy w historii wzrost zachorowań na choroby zimowe

Szpitale w Aotearoa przygotowują się na największy w historii wzrost zachorowań na choroby zimowe.

W tym roku będzie to pierwsza zima Aotearoa z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w społeczności, ale COVID nie jest przyczyną obecnego wzrostu.

Szpitale są przyzwyczajone do wyższych fal w zimie, ale nie są takie jak te po drodze. Przepełniony szpital Middlemore w Auckland już widzi rekordy.

„Wydaje mi się, że w ciągu jednego dnia w zeszłym tygodniu mieliśmy 425 prezentacji, co jest najwyższą liczbą, jaką kiedykolwiek mieliśmy” – powiedziała dr Vanessa Thornton, dyrektor oddziału ratunkowego w Middlemore.

Szpital Middlemore ma już 17 procent więcej niż w zeszłym roku i oczekuje się, że liczby się pogorszą.

„Spodziewamy się, że nieco wzrośnie, ale to dla nas prawdziwy szczyt”.

A COVID-19 jeszcze nie spowodował tego boomu – grypa A jest powszechna.

„W tej chwili trzy czwarte to grypa, więc grypa naprawdę dominuje na oddziale ratunkowym wśród dzieci i dorosłych”.

Po powrocie ze Szwajcarii i powrocie do zdrowia po własnym doświadczeniu z koronawirusem, dyrektor generalny ds. zdrowia, dr Ashley Bloomfield, otrzymał surowe ostrzeżenie.

„Nie ma wątpliwości, że najbliższe miesiące będą trudne, a system opieki zdrowotnej nie będzie w stanie zrobić tego samodzielnie”.

Dr Bloomfield powiedział, że Kiwi muszą nadążyć za szczepieniami przeciw COVID i grypy, aby przetrwać zimę w dobrej formie. Noś maskę, jeśli jesteś chory i trzymaj się w domu z dala od osób starszych i słabych. i test.

Przypadki COVID-19 zmniejszyły się w całym kraju z 6133 nowymi infekcjami we wtorek, z 23 kolejnymi zgonami i 377 hospitalizacjami zgłoszonymi.

Dane pokazują, że osoby, które nie zostały zaszczepione ani wzmocnione, są sześciokrotnie bardziej narażone na hospitalizację.

„Pokazuje to również, że ci, którzy nie zostali zaszczepieni podczas pobytu w szpitalu, mają cięższy przebieg choroby i około trzy razy częściej trafiają na intensywną opiekę” – powiedział dr Ian Towne, główny doradca naukowy Departamentu Zdrowia.

READ  Zbliżający się start astronautów SpaceX na Dragon został przesunięty do piątku z powodu złej pogody

Aby temu zaradzić, szpitale realizują plany.

„Ponieważ zatrudniliśmy dodatkowy personel, prowadzimy również kampanię na rzecz utrzymania dobrego samopoczucia w całej społeczności”.

A jeśli złapiesz COVID, nie zakładaj, że jesteś bezpieczny po tygodniu izolacji.

Dr Bloomfield ostrzegł: „Nie ma nic specjalnego w siedmiu dniach, pamiętasz, że kiedyś było 10, a wcześniej 14, więc oto moja rada, nawet po siedmiu dniach bądź ostrożny”.