Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szpitale w Nowej Zelandii przygotowują się na największy w historii wzrost zachorowań na choroby zimowe

Szpitale w Aotearoa przygotowują się na największy w historii wzrost zachorowań na choroby zimowe.

W tym roku będzie to pierwsza zima Aotearoa z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w społeczności, ale COVID nie jest przyczyną obecnego wzrostu.

Szpitale są przyzwyczajone do wyższych fal w zimie, ale nie są takie jak te po drodze. Przepełniony szpital Middlemore w Auckland już widzi rekordy.

„Wydaje mi się, że w ciągu jednego dnia w zeszłym tygodniu mieliśmy 425 prezentacji, co jest najwyższą liczbą, jaką kiedykolwiek mieliśmy” – powiedziała dr Vanessa Thornton, dyrektor oddziału ratunkowego w Middlemore.

Szpital Middlemore ma już 17 procent więcej niż w zeszłym roku i oczekuje się, że liczby się pogorszą.

„Spodziewamy się, że nieco wzrośnie, ale to dla nas prawdziwy szczyt”.

A COVID-19 jeszcze nie spowodował tego boomu – grypa A jest powszechna.

„W tej chwili trzy czwarte to grypa, więc grypa naprawdę dominuje na oddziale ratunkowym wśród dzieci i dorosłych”.

Po powrocie ze Szwajcarii i powrocie do zdrowia po własnym doświadczeniu z koronawirusem, dyrektor generalny ds. zdrowia, dr Ashley Bloomfield, otrzymał surowe ostrzeżenie.

„Nie ma wątpliwości, że najbliższe miesiące będą trudne, a system opieki zdrowotnej nie będzie w stanie zrobić tego samodzielnie”.

Dr Bloomfield powiedział, że Kiwi muszą nadążyć za szczepieniami przeciw COVID i grypy, aby przetrwać zimę w dobrej formie. Noś maskę, jeśli jesteś chory i trzymaj się w domu z dala od osób starszych i słabych. i test.

Przypadki COVID-19 zmniejszyły się w całym kraju z 6133 nowymi infekcjami we wtorek, z 23 kolejnymi zgonami i 377 hospitalizacjami zgłoszonymi.

Dane pokazują, że osoby, które nie zostały zaszczepione ani wzmocnione, są sześciokrotnie bardziej narażone na hospitalizację.

„Pokazuje to również, że ci, którzy nie zostali zaszczepieni podczas pobytu w szpitalu, mają cięższy przebieg choroby i około trzy razy częściej trafiają na intensywną opiekę” – powiedział dr Ian Towne, główny doradca naukowy Departamentu Zdrowia.

READ  Cynk może odwrócić uszkodzenia spowodowane chorobami płuc

Aby temu zaradzić, szpitale realizują plany.

„Ponieważ zatrudniliśmy dodatkowy personel, prowadzimy również kampanię na rzecz utrzymania dobrego samopoczucia w całej społeczności”.

A jeśli złapiesz COVID, nie zakładaj, że jesteś bezpieczny po tygodniu izolacji.

Dr Bloomfield ostrzegł: „Nie ma nic specjalnego w siedmiu dniach, pamiętasz, że kiedyś było 10, a wcześniej 14, więc oto moja rada, nawet po siedmiu dniach bądź ostrożny”.