Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szpitale publiczne Sindh dyskryminują osoby żyjące z HIV i AIDS

Reprezentatywny wizerunek.
  • Eksperci opłakują dyskryminację osób żyjących z HIV/AIDS w placówkach zdrowia w Sindh.
  • HIV/AIDS w prowincji Sindh Dodatkowy dyrektor Centrów Kontroli i Prewencji Chorób dr Irshad Kazmi zwraca uwagę na ponurą sytuację oddziałów ginekologicznych w szpitalach publicznych.
  • Wzywa do szkolenia pracowników służby zdrowia w Sindh.

Osobom żyjącym z HIV i AIDS w Sindh, zwłaszcza kobietom, często odmawia się przyjęcia do szpitali, w tym na oddziały ratunkowe, co sprawia, że ​​niechętnie szukają leczenia w placówkach opieki publicznej trzeciego stopnia w Karaczi i reszcie Sindh.

Miało to miejsce podczas spotkania w celu przeglądu ośrodków leczenia HIV w prowincji, zorganizowanego w sobotę przez Dyrekcję Kontroli Chorób Zakaźnych (CDC) w Sindh.

Wzięli w nim udział urzędnicy i urzędnicy ośrodków leczenia HIV. Opowiedzieli o swoich wynikach i podkreślili problemy, z jakimi borykają się oni i pacjenci z HIV w powiecie.

„Kobieta zarażona wirusem HIV, która była w ciąży po trzech poronieniach, została upokorzona i padły poniżające uwagi przeciwko jej ciąży na oddziale ginekologicznym Szpitala Cywilnego w Karaczi. Była tak zdenerwowana, że ​​jej rodzina zabrała ją do prywatnego ośrodka zdrowia na dostawy”, powiedział na spotkaniu urzędnik dyrekcji, Według raportu opublikowanego w Aktualności.

Dr Irshad Kazemi, dodatkowy dyrektor Sindh CDC i HIV/AIDS, powiedział, że problemy z dostępem do opieki zdrowotnej dla osób żyjących z HIV pojawiły się na spotkaniu, ponieważ odpowiedzialne centrum leczenia HIV i inni urzędnicy powiedzieli, że pacjenci spotykają się z dyskryminacją i były przypadki, w których spotkała się z dyskryminacją. Odmówiono im leczenia w placówkach opiekuńczych trzeciego stopnia.

„Albo oni… [HIV-infected people] Nie byli przyjmowani na oddziały ani poniżani z powodu zakażenia wirusem HIV. Cytowano, że dr Kazemi powiedział, że w większości przypadków ludzie na szczycie, w tym przełożeni medyczni, lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, dyskryminują pacjentów, co jest bardzo niepokojące.

Eksperci wzywają do szkolenia pracowników służby zdrowia w Sindh

W szczególności zwrócił uwagę na ponurą sytuację oddziałów ginekologicznych w szpitalach publicznych, wzywając do przeszkolenia pracowników służby zdrowia.

READ  Pięć mamutów z epoki lodowcowej odkryto w Cotswolds po 220 000 lat | Paleontologia

Kazemi zasugerował utworzenie pod jednym dachem ośrodków leczenia HIV, w których można by zapewnić leczenie i diagnostykę mężczyznom, kobietom i dzieciom żyjącym z HIV.

Udzielając wsparcia finansowego rodzinom dzieci zarażonych wirusem HIV w Ratodero, dr Kazmi powiedział, że zaproponował pomoc finansową rodzinom dzieci zarażonych wirusem HIV w całej prowincji.

Dr Faisal Mahmood, specjalista chorób zakaźnych w Szpitalu Uniwersyteckim Aga Khan, również przyznał, że pacjenci zakażeni HIV spotykają się z dyskryminacją w publicznych placówkach zdrowia. Zgodził się, że pracownicy służby zdrowia potrzebują szkolenia, aby lepiej leczyć i leczyć pacjentów z HIV.

„Podobnie jak ogół społeczeństwa, niektórzy lekarze i pracownicy służby zdrowia również niechętnie zajmują się pacjentami z HIV, ale myślę, że ma to więcej wspólnego z brakiem informacji i szkoleń na temat zapobiegania i kontroli zakażeń” – zauważył.

Dr Saima Mushtaq z CDC zobowiązała się pomóc urzędnikom ośrodka leczenia HIV w rozwiązywaniu ich problemów. Powiedziała, że ​​skontaktujemy się z urzędnikami ministerstwa zdrowia, aby pomóc urzędnikom zajmującym się sytuacją AIDS w Sindh.