Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szpitale, które nie są najwyżej oceniane w zakresie leczenia udaru, mogą przegapić zabieg serca

1 lutego 2023 — Badanie Michigan Medicine wskazuje, że szpitale nie spełniają najwyższych standardów atak mózgu Wizyta w opiece może przeoczyć udary, które występują po powszechnej procedurze wymiany zastawki serca.

Naukowcy przeanalizowali wyniki ponad 6200 przezcewnikowych wymian zastawek aortalnych przeprowadzonych w 22 szpitalach w stanie Michigan w okresie od 2016 do połowy 2019 r. Stowarzyszenie Strukturalnego Serca Michigan. Badanie koncentrowało się na identyfikacji udaru niedokrwiennego mózgu po TAVR, minimalnie inwazyjnej procedurze wymiany pogrubionej zastawki aortalnej na zastawkę wykonaną przez człowieka, w systemach opieki zdrowotnej z i bez certyfikacji Wspólnej Komisji. Kompleksowe Centrum Udaruktóry jest najwyższym certyfikatem w opiece nad ostrym udarem mózgu.

Odkrycia, opublikowane w JACC: Cardiovascular Interventions, ujawniły, że kompleksowe ośrodki udarowe zgłaszały znacznie większą częstość udarów do 30 dni po TAVR — 2,21 razy wyższą niż niewybrane szpitale.

Liczby rodzą dwa pytania. Po pierwsze: czy szpitale z ośrodkiem udarowym wykrywają więcej udarów, ponieważ opiekują się najbardziej chorymi, najbardziej złożonymi pacjentami? A może nie wykonują TAVR na poziomie tych, którzy nie mają takiego stanu?

Ale po dostosowaniu do cech pacjenta, takich jak czynność serca i choroba płuc, oraz porównaniu innych znaczących wyników klinicznych po TAVR, takich jak śmiertelność i niewydolność nerek, naukowcy nie stwierdzili znaczących różnic w innych istotnych klinicznie wynikach poza wykrywaniem udaru.

Możliwym wyjaśnieniem tego odkrycia, starszy badacz, powiedział starszy badacz, jest to, że pacjenci, którzy otrzymują TAVR w ośrodkach udarowych wysokiego szczebla, nie cierpią na więcej udarów, a szpitale z tą chorobą lepiej je wykrywają, zwłaszcza małe udary. dr Michael GrossmanKardiolog interwencyjny w Frankel Cardiovascular Center na Uniwersytecie Michigan i profesorem kardiologii przy ul UM College of MedicineI

„Staje się to problemem, ponieważ udar został zaproponowany jako miara wyniku TAVR na poziomie krajowym i publicznym” – powiedział Grossman. „Na podstawie tych danych udar nie jest wskaźnikiem globalnego problemu z jakością. Śmierć to śmierć. Transfuzja krwi to transfuzja krwi. Wykrywanie udaru jest niespójne, a ta wariancja prawdopodobnie stawia ośrodki udarowe wysokiego szczebla w niekorzystnej sytuacji w pomiarach Ta jakość”.

READ  Długie drzemki w ciągu dnia mogą być wczesnym objawem demencji u osób starszych

Status Comprehensive Stroke Center wskazuje na możliwości i zasoby instytucji w zakresie zintegrowanego leczenia i opieki w ostrym udarze. Ośrodki te zatrudniają personel specjalnie przeszkolony w zakresie rozpoznawania i diagnozowania objawów udaru mózgu oraz uruchamiania systemów opieki w celu leczenia tych pacjentów.

Te ośrodki wysokiego szczebla były również bardziej skłonne do udziału w badaniach klinicznych TAVR, w których odnotowano wyższe wskaźniki udaru mózgu do 30 dni po TAVR – od 3,4% do 6,1% – niż średnia krajowa wynosząca 2,3% odnotowana w społeczności klatki piersiowej chirurdzy. / Rejestr TVT Amerykańskiego Kolegium Kardiologicznego.

To bardzo ważne badanie, ponieważ pokazuje, że miejsca TAVR z mapowaniem udaru wyższego poziomu mają wyższy wskaźnik dokładnego rozpoznawania, diagnozowania i zgłaszania udaru do rejestru TVT, powiedział współautor. Michael Depp, lekarz medycynyFrankel, chirurg klatki piersiowej w UM Health Cardiovascular Center i profesor chirurgii klatki piersiowej w UM College of Medicine.

„Krajowy rejestr TVT wykorzystuje złożoną punktację, która obejmuje częstość występowania udaru, aby uszeregować jakość opieki we wszystkich ośrodkach TAVR w USA” — powiedział Deeb. „Ośrodki z oznaczeniem wysokiego poziomu udaru są karane przez złożony punkt końcowy, ponieważ miejsca z oznaczeniem niskiego poziomu udaru mogą zaniżać częstość występowania udaru, a zatem mają lepszy wynik złożony i wyższą ocenę jakości miejsca TAVR”.

Grossman mówi, że szpitale uczestniczące w badaniach klinicznych TAVR przestrzegają bardziej rygorystycznych protokołów stosowanych do oceny wyników neurologicznych, co wyjaśniałoby wyższe wskaźniki wykrywania udaru.

„Chociaż te wskaźniki udarów są na ogół niskie, musimy uważać, jak mierzymy jakość wyników TAVR” – powiedział. „Ośrodki, które starają się złagodzić skutki udaru, mogą zostać ukarane, a witryny, które nie zgłaszają częstości udarów, mogą zostać umotywowane po tej procedurze”.

TAVR jest alternatywą dla pacjentów ze zwężeniem zastawki aortalnej, którzy prawdopodobnie nie tolerują chirurgicznej wymiany zastawki aortalnej, procedury na otwartym sercu, która jest standardowym leczeniem od kilku lat. Wielu z tych pacjentów nie będzie miało szans na przeżycie przed zabiegiem minimalnie inwazyjnym.

READ  Modelowanie komputerowe wyjaśnia obserwacje czarnych dziur

Od 2019 r. TAVR jest obecnie dominującą formą wymiany zastawki aortalnej. W tym roku było 72 991 przypadków TAVR, przewyższając 57 626 przypadków wszystkich form wymiany chirurgicznej, zgodnie z danymi z rejestru STS / ACC TVT.

po więcej informacji: https://www.michiganmedicine.org/